Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Microsoft та Nvidia створюють новий суперкомп'ютер зі штучним інтелектом

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
16 листопада 2022 3 хвилин читання

Технологічний гігант Microsoft заявляє, що підписав багаторічну угоду з американським виробником графічних процесорів Nvidia про створення нового суперкомп'ютера.

Приблизно два роки тому Microsoft оголосила про партнерство з OpenAI. Разом компанії створили те, що називають «суперкомп'ютерами зі штучним інтелектом», які працюють у хмарі Microsoft Azure. У так званому Azure одночасно перебувають 285 тис. процесорів і 10 тис. графічних карт. Тоді Microsoft стверджувала, що це один із найбільших кластерів суперкомп'ютерів у світі.

Тепер компанія Білла Гейтса планує більш амбітний проєкт. Microsoft підписала угоду з Nvidia про створення нового суперкомп'ютера, розміщеного в Azure й оснащеного графічними процесорами Nvidia. Нову розробку залучать у «навчанні та масштабуванні ШІ», пише TechCrunch.

Подробиць нового проєкту немає, але у повідомленні в блозі Microsoft і Nvidia йдеться про те, що новий суперкомп'ютер буде оснащений Nvidia Quantum-2 400 Гбіт/с InfiniBand і графічними процесорами H100. Поточні екземпляри в Azure пропонують Nvidia A100 у поєднанні з мережею Quantum 200 Гбіт/с InfiniBand.

У межах співпраці Nvidia заявляє, що використовуватиме екземпляри віртуальних машин Azure для досліджень у сфері ШІ та алгоритмів самонавчання. Як зазначає TechCrunch, це буде щось на кшталт штучного інтелекту, який створює зображення, текст або генерує код.

«Чому Nvidia вирішила використовувати екземпляри Azure замість свого власного суперкомп'ютера Selene, не зовсім зрозуміло. Компанія вже використовувала Selence для навчання ШІ, такого як GauGAN2, моделі генерації тексту в зображення, яка створює мистецтво з базових ескізів. Очевидно, Nvidia очікує, що обсяг систем штучного інтелекту, з якими вона працює, незабаром перевершить можливості Selene», — зазначає TechCrunch.

Цікаві нові стартапи у галузі штучного інтелекту з'являються щодня. Так, наприклад, Notion почала тестування AI-продукту, який зможе за користувача писати повідомлення, вести корпоративний блог або відповідати на будь-яке запитання.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Каліфорнії запустили виробництво електричних тракторів зі штучним інтелектом

Катерина Колонович 2 грудня 2022 15:14

Google профінансує 25 українських стартапів: автори отримають 5 млн євро

Руслан Сорока 1 грудня 2022 18:51

Hacker, Hustler, Hipster, або Ідеальні партнери стартапу

Юлія Даниленко 1 грудня 2022 09:45

Lean-підхід як метод виживання бізнесу в українських реаліях

Дар'я Кушнір 30 листопада 2022 12:30

Meta, Twitter та Amazon затягують паски. Які tech-компанії звільнили найбільше співробітників у 2022 році

Юлія Даниленко 30 листопада 2022 11:04