Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Людина зі служби підтримки: хто вона

Дар'я Лещенко
Дар'я Лещенко Керуюча партнерка SupportYourApp в Україні, співзасновниця та едвайзер в Label Your Data та Outstaff Your Team
3 листопада 2022 4 хвилин читання

Робота оператора служби підтримки у багатьох асоціюється із величезним безликим офісом, у якому сидять десятки людей і одноманітно відповідають на дзвінки, діючи згідно з затвердженими скриптами. Але все зовсім не так. Оператори служби підтримки (або сапорти, як ми називаємо їх в SupportYourApp— це одна із найлюдяніших професій у світі.

Головні якості сапорта

Лише уявіть: весь ваш робочий день складається із діалогів із людьми. Вони всі різні: веселі та злі, вдячні й не дуже. Об'єднує їх те, що звертаються до вас за допомогою. Запитують, як працює та чи інша функція у додатку. Жаліються на збій у системі. У когось, можливо, не пройшла оплата. Хтось щось не там натиснув і все зникло.

У службу підтримки рідко звертаються люди, щоби просто подякувати компанії за її сервіс. У 99% випадків користувачам потрібна допомога, тому вони нервують і почуваються невпевнено. І ви маєте допомогти кожному. Зробити це швидко, та ще й так, щоб після спілкування з вами користувач ще більше закохався у компанію, з якою спілкується. І потім зробити це ще раз. І ще раз. Знудитись у такій ситуації просто неможливо, оскільки весь робочий день проходить у спілкуванні з людьми та розв'язанні найрізноманітніших питань. 

Стресостійкість, вміння знаходити спільну мову з різними людьми, ідеальні комунікативні навички та емпатія — ось головні якості, необхідні професійному сапорту. Іншим деталям можна швидко навчитися. Тому ця професія підходить людям, які лише починають свою кар'єру або поки не знають, чим конкретно хочуть займатися. А ще вона ідеально підійде тим, хто знає іноземні мови. Серед наших клієнтів є IT-компанії зі всього світу і ми постійно шукаємо для них сапортів, які володіють мовами користувачів. Наразі ми в SupportYourApp надаємо послуги 55 мовами. 

Бути сапортом може тільки та людина, яка дійсно хоче допомогти іншим. Якій цікаво розв'язувати питання користувачів і розбиратися в особливостях роботи різних проєктів. Людина, якій не все одно. 

«Ми всі — сапорти» 

З початком війни слово «підтримка» набуло ще більшого значення. Виявилося, що практично кожен українець — це сапорт. Ми збираємо мільйони доларів на байрактари за кілька днів, їздимо відбудовувати зруйновані будинки, відкриваємо двері свого дому для незнайомців, які дім втратили. Ми всі — сапорти. 

Коли ми це зрозуміли, то вирішили, що варто голосно нагадати про це. На всю країну. На весь світ. Тому ми разом зі швейцарським режисером Марком Вілкінсом, продакшеном 23/32 films та креативною агенцією Michurin зняли ролик-маніфест. І в ньому йдеться не лише про працівників служби підтримки. 

Маніфест «Ми всі — сапорти» присвячений як людям, що спілкуються з користувачами від імені всесвітньо відомих брендів і сервісів, так і тим, хто живе своє життя, не забуваючи допомагати іншим.

У відео роль сапортів виконують різні люди. Вони виглядають по-різному, мають різний стиль життя та погляди. Проте усіх їх об'єднує одне — вони готові прийти на допомогу тим, хто її потребує. Сапорти — це всі, хто підставляє плече. Всі, на кого схиляють голови. Хто підтримує у метро. Хто нагадує поїсти та пересилає меми. Бо бути сапортом — це звичка. Відкривати двері. Підказати вулицю. Ділити порцію.

Відео, яке, на перший погляд, розповідає лише про сапортів, насправді присвячене всім українцям. За 8 місяців війни ми неодноразово доводили, що ніколи не залишимо нікого в біді. Весь світ захоплюється тим, як ми підтримуємо один одного. Ба більше — весь світ підтримує нас. Ми всі стали сапортами. Ми на власному досвіді знаємо — саме на нашій підтримці цей світ і тримається. Тож варто продовжувати. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ІТ-столиця України переживає війну

Владислав Миронович 4 години тому

Customer Development та Customer feedback: важливий інструмент для успішного запуску стартапів та масштабування бізнесу

Дар'я Кушнір 7 годин тому

Нова етика українського бізнесу. Яку економіку ми будуємо?

Ivan Verstyuk 9 годин тому

Криптозломи: до чого слід підготуватися до кінця 2022 року

Владислав Миронович 28 листопада 2022 15:30

Як побудувати освітнє ком'юніті під час війни: кейс компанії Crypto Crew

Вадим Короленко 28 листопада 2022 12:00