Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

З Meta тікають розробники, наймання нових обмежене. Що відбувається у компанії Цукерберга

Тетяна Новак
Тетяна Новак
20 травня 2022 4 хвилин читання

Meta визнала «малоперспективними» низку своїх проєктів і припинила набирати туди людей. Натепер відомо, що до цього переліку потрапили Facebook Dating and Gaming, Messenger Kids, Commerce Manager, а також сервіс Remote Presence, створений під час пандемії на противагу Zoom. Втім у «пріоритетної» команди Reality Labs, що має побудувати для людства омріяний метавсесвіт, теж не все гаразд. SPEKA розповідає подробиці.

Чорна мітка в резюме

У жовтні 2021 року колишня співробітниця Facebook Френсіс Хауген злила журналістам внутрішні документи компанії. Вони підтвердили давні чутки, що керівництво соцмережі не надто переймається фейками та незаконним контентом, проте не гребує політичною цензурою. Так, у 2020 році Марк Цукерберг особисто розпорядився видаляти публікації в'єтнамської опозиції на вимогу Комуністичної партії країни.

Подальший скандал не лише обвалив акції компанії майже на 50%, а й зруйнував залишки репутації престижного роботодавця. Ребрендинг і гучні заяви про метавсесвіт ситуацію не врятували. Як пише Business Insider, місця роботи Meta/Facebook/Instagram у резюме стали своєрідними чорними мітками на ринку праці. Щоб утримати інженерів і залучити нових, компанія підняла зарплати у середньому на $20 тис. на рік. Але цього виявилося замало.

Наприкінці квітня Цукерберг публічно визнав, що у Meta триває хвиля звільнень за власним бажанням. Хоча він заявив, що компанія від цього «лише виграє». За словами Цукерберга, під час локдауну плинність кадрів була низькою, бо люди боялися змінювати роботу. 

"Вочевидь, багато співробітників донедавна були з нами лише через складні обставини. Зараз ми прагнемо трансформуватися у компанію, що стане провідним розробником метавсесвіту. І нам потрібні лише ті люди, які щиро захоплені цією ідеєю", — запевнив CEO Meta.

Meta затягує паски

Над створенням метавсесвіту працює підрозділ Reality Labs, до якого торік долучилися понад 13 тис. фахівців і ще 6 тис. у першому кварталі 2022 року. Нещодавно технічний директор Reality Labs попередив співробітників, що «деякі проєкти» доведеться призупинити. Про скорочення у команді поки що не йдеться. 

Натепер лабораторія працює у мінус: за перші три місяці цього року підрозділ втратив $3 млрд. Торішні втрати сягнули $10,2 млрд. За словами Цукерберга, сподіватися на прибуток можна не раніше ніж через декаду. Тим часом Meta щорічно інвестуватиме у Reality Labs щонайменше $10 млрд.

В інші підрозділи компанія не планує суттєво вкладатися. Нещодавно керівники Dating and Gaming, Messenger Kids, Commerce Manager, Remote Presence отримали розпорядження не наймати нових людей і не розраховувати на підкріплення з інших команд. 

Доходи Meta у першому кварталі упали на 21% (до $7,5 млрд). Компанія пояснює це зростанням популярності TikTok, а також зміною політики конфіденційності Apple. Згаяну вигоду через блокування рекламних трекерів оцінюють у понад $10 млрд.

Цукерберг запевняє співробітників, що попри всі негаразди компанія займає «сильну позицію», залишається «здоровим бізнесом» і поки що не збирається нікого звільняти. «Але я не можу обіцяти, що обставини не зміняться», — додає голова Meta.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Не розраховуйте на нових розробників та великі бюджети». Meta затягує паски – Reuters

Юлія Даниленко 1 липня 2022 14:38

Відволіктися від війни. Добірка цікавих публікацій про технології від західних медіа

Роман Судольський 30 червня 2022 10:53

Українці втомилися від новин і повернулись до онлайн-купівлі: топ-10 найпопулярніших сайтів у травні

Наталія Миронова 24 червня 2022 11:04

Ранкова SPEKA: демарш українського фізика, віртуальна реальність Цукерберга та універсальна зарядка Берні Сандерса

Роман Судольський 21 червня 2022 08:21

Посилений фактчек: техногіганти підписали жорсткий кодекс поведінки у боротьбі з дезінформацією

Наталія Миронова 16 червня 2022 18:39