Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Техногіганти домовилися про впровадження кодексу онлайн-безпеки у Новій Зеландії

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
25 липня 2022 2 хвилин читання

Провідні світові технокомпанїі 25 липня домовилися скоротити обсяги шкідливого контенту у Новій Зеландії. До добровільної ініціативи долучилися зокрема Meta, Google, TikTok, Amazon (разом із Twitch) та Twitter. Усі вони, як пише Reuters, підписали кодекс правил, який затверджує еталон безпеки в інтернеті.

Домовленість, яку «велика п'ятірка» підписала разом із регулятором онлайн-безпеки Netsafe та лобістом технологічного сектору NZTech, зобов'язує їх скорочувати шкідливий вміст через створення чітких механізмів подання публічних скарг та щорічного звіту про свої стандарти безпеки.

Компаніям пропонують зосередитися на семи пунктах: сексуальна експлуатація та насильство над дітьми, кібербулінг чи домагання, розпалювання ненависті, підбурювання до насильства, жорстокий графічний зміст, дезінформація та фейки.

Це добровільна програма саморегулювання. Як сподівається генеральний директор Netsafe Брент Кері, до неї приєднається більше компаній. Хоча це добровільний набір правил, а не юридичні норми, він сказав, що це найшвидший спосіб домогтися негайного зниження цифрової шкоди.

Однією з переваг кодексу, у порівнянні з традиційною нормативно-правовою базою, є те, що це буде гнучка угода, яку можна досить легко адаптувати під час перебігу справи.

«Кодекс буде живим документом, до нього можна буде вносити поправки раз на два роки. Ми сподіваємося, що структура управління дозволить йому розвиватися разом із місцевими умовами, дотримуючись основних прав на свободу вираження думок», — говорить Грем Мюллер, генеральний директор NZTech.

Нагадаємо: у Новій Зеландії триває розроблення правової бази для ЗМІ та онлайн-контенту. Громадські консультації мають розпочатися у вересні.

Як повідомлялось, в Японії 7 липня набрали чинності зміни до кримінального кодексу, які передбачають більш суворе покарання, аж до позбавлення волі, за цькування в інтернеті. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Голова відділу Trust&Safety Twitter пішла з компанії

Єлизавета Гогілашвілі 3 червня 2023 08:35

Коаліція винищувачів для України, суперкубок FPV Армії дронів та як сфотографувати Starlink в нічному небі. Ранкова SPEKA

Кіра Іванова 3 червня 2023 08:00

Netflix, Amazon, Disney кидають виклик новому закону щодо куріння в Індії

Артем Житкевич 2 червня 2023 20:15

Amazon надаватиме абонентам Prime в США мобільний зв’язок по $10

Кіра Іванова 2 червня 2023 17:25

Meta погрожує видалити новини з Facebook та Instagram в Каліфорнії

Кіра Іванова 2 червня 2023 16:42