Техногіганти домовилися про впровадження кодексу онлайн-безпеки у Новій Зеландії
Провідні світові технокомпанїі 25 липня домовилися скоротити обсяги шкідливого контенту у Новій Зеландії. До добровільної ініціативи долучилися зокрема Meta, Google, TikTok, Amazon (разом із Twitch) та Twitter. Усі вони, як пише Reuters, підписали кодекс правил, який затверджує еталон безпеки в інтернеті.
Домовленість, яку «велика п'ятірка» підписала разом із регулятором онлайн-безпеки Netsafe та лобістом технологічного сектору NZTech, зобов'язує їх скорочувати шкідливий вміст через створення чітких механізмів подання публічних скарг та щорічного звіту про свої стандарти безпеки.
Компаніям пропонують зосередитися на семи пунктах: сексуальна експлуатація та насильство над дітьми, кібербулінг чи домагання, розпалювання ненависті, підбурювання до насильства, жорстокий графічний зміст, дезінформація та фейки.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Це добровільна програма саморегулювання. Як сподівається генеральний директор Netsafe Брент Кері, до неї приєднається більше компаній. Хоча це добровільний набір правил, а не юридичні норми, він сказав, що це найшвидший спосіб домогтися негайного зниження цифрової шкоди.
Однією з переваг кодексу, у порівнянні з традиційною нормативно-правовою базою, є те, що це буде гнучка угода, яку можна досить легко адаптувати під час перебігу справи.
Нагадаємо: у Новій Зеландії триває розроблення правової бази для ЗМІ та онлайн-контенту. Громадські консультації мають розпочатися у вересні.
Як повідомлялось, в Японії 7 липня набрали чинності зміни до кримінального кодексу, які передбачають більш суворе покарання, аж до позбавлення волі, за цькування в інтернеті.