Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Техногіганти домовилися про впровадження кодексу онлайн-безпеки у Новій Зеландії

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
25 липня 2022 2 хвилин читання

Провідні світові технокомпанїі 25 липня домовилися скоротити обсяги шкідливого контенту у Новій Зеландії. До добровільної ініціативи долучилися зокрема Meta, Google, TikTok, Amazon (разом із Twitch) та Twitter. Усі вони, як пише Reuters, підписали кодекс правил, який затверджує еталон безпеки в інтернеті.

Домовленість, яку «велика п'ятірка» підписала разом із регулятором онлайн-безпеки Netsafe та лобістом технологічного сектору NZTech, зобов'язує їх скорочувати шкідливий вміст через створення чітких механізмів подання публічних скарг та щорічного звіту про свої стандарти безпеки.

Компаніям пропонують зосередитися на семи пунктах: сексуальна експлуатація та насильство над дітьми, кібербулінг чи домагання, розпалювання ненависті, підбурювання до насильства, жорстокий графічний зміст, дезінформація та фейки.

Це добровільна програма саморегулювання. Як сподівається генеральний директор Netsafe Брент Кері, до неї приєднається більше компаній. Хоча це добровільний набір правил, а не юридичні норми, він сказав, що це найшвидший спосіб домогтися негайного зниження цифрової шкоди.

Однією з переваг кодексу, у порівнянні з традиційною нормативно-правовою базою, є те, що це буде гнучка угода, яку можна досить легко адаптувати під час перебігу справи.

«Кодекс буде живим документом, до нього можна буде вносити поправки раз на два роки. Ми сподіваємося, що структура управління дозволить йому розвиватися разом із місцевими умовами, дотримуючись основних прав на свободу вираження думок», — говорить Грем Мюллер, генеральний директор NZTech.

Нагадаємо: у Новій Зеландії триває розроблення правової бази для ЗМІ та онлайн-контенту. Громадські консультації мають розпочатися у вересні.

Як повідомлялось, в Японії 7 липня набрали чинності зміни до кримінального кодексу, які передбачають більш суворе покарання, аж до позбавлення волі, за цькування в інтернеті. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Результати великого апдейту Google 2024: чому одні компанії не встояли, а інші – наростили трафік на гребні оновлення

Олексій Шаповал 3 години тому

Російських пропагандистів обмежать у TikTok

Владислав Паливода 3 години тому

Amazon та Hugging Face співпрацюють для спрощення запуску ШІ на чипах AWS

Вікторія Рудзінська 9 годин тому

ШІ не заміна людському мозку

Олеся Дерзська 22 травня 2024 20:58

Amazon інвестує 15,7 млрд євро у центри обробки даних в Іспанії

Вікторія Рудзінська 22 травня 2024 19:49