Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Meta створить найшвидший у світі суперкомп'ютер. Що про нього відомо

Дарина Куденко
Дарина Куденко
25 січня 2022 3 хвилин читання

24 січня Meta представила AI Research SuperCluster (RSC) — один із найшвидших у світі суперкомп'ютерів зі штучним інтелектом, який має допомогти компанії у створенні метавсесвіту.

Розробку RSC закінчать у середині 2022 року. Його продуктивність має сягнути 5 екзафлопс (квінтильйон операцій за секунду).

Суперкомп'ютери зі ШІ створюють шляхом об'єднання кількох графічних процесорів в обчислювальні вузли, які потім з'єднуються мережевою структурою для забезпечення швидкого зв'язку між компонентами. Натепер суперкомп'ютер складається із 6080 графічних процесорів Nvidia A100, пов'язаних через мережу Quantum InfiniBand, яка може передавати дані зі швидкістю 200 гігабіт за секунду. Система також має у своєму розпорядженні сховище даних обсягом 175 петабайтів, 46 петабайтів кешпам'яті та ще 10 петабайтів сховища Network File System (NFS).

Під час тестів нова версія змогла навчати «розумні» моделі обробки природної мови утричі швидше, ніж попередній суперкомп'ютер зі штучним інтелектом Meta, і виявилася у 20 разів швидшою у завданнях із комп'ютерного зору. У середині року платформу RSC посилять 10 тис. графічних процесорів, швидшою мережею, здатною передавати 16 терабайт даних за секунду, та сховищем в 1 екзабайт (1 тис. петабайтів). Модель із десятками мільярдів параметрів можна навчити за три тижні замість дев'яти, як було раніше.

Meta стверджує, що RSC вирізнятиметься посиленим захистом та конфіденційністю. Суперкомп'ютер не підключений до інтернету: дані надходять тільки з власних центрів обробки, шифруються під час переміщення по системі, а розшифровуються тільки для навчання моделей.

RSC допоможе дослідникам штучного інтелекту Meta створювати досконаліші моделі, здатні вчитися на трильйонах прикладів, працювати із сотнями різних мов, легко аналізувати текст, зображення та відео, розробляти нові інструменти доповненої реальності та багато іншого.

Зрештою робота над RSC закладе підвалини створення технологій для наступної великої обчислювальної платформи — метавсесвіту, де важливу роль відіграватимуть програми та продукти, керовані ШІ. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta знищила одну з російських ботоферм, створену «кухарем путіна»

Леся Соловчук 6 серпня 2022 19:02

Meta секретно тестує власний аналог Twitch

Ольга Кротовська 6 серпня 2022 10:28

Красунчик Юпітер, винахідливі хакери та прощання з англійською від росіян. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 3 серпня 2022 09:44

Instagram Reels стали доступними в Україні: як створити таке відео

Євген Муджирі 3 серпня 2022 07:56

Промодерувати не можна пропустити. Як Meta бореться з російською дезінформацією у соцмережах

Наталія Миронова 2 серпня 2022 14:21