Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Meta загрожує судовий позов за збір фінансових даних з податкових сайтів

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
3 грудня 2022 3 хвилин читання

Раніше стало відомо, що деякі служби підготовки податків надсилали Meta фінансову інформацію. Позивачі звинувачують компанію Meta у тому, що вона порушила конфіденційність їхніх даних.

Група анонімних позивачів, які сплачували податки онлайн у 2020 році за допомогою H&R Block, подали до суду на Meta, звинувативши компанію у порушенні довіри та конфіденційності користувачів. Нещодавнє розслідування Markup показало, що H&R Block разом з іншими популярними сайтами для подання податкових декларацій, такими як TaxAct і TaxSlayer, надсилали конфіденційну фінансову інформацію користувачів Meta через інструмент відстеження Pixel, повідомляє Engadget.

Pixel — це фрагмент коду, який компанії можуть вставляти на власні сайти, щоб відстежувати дії відвідувачів та ідентифікувати користувачів Facebook і Instagram для таргетування реклами. Вочевидь, вищезазначені веб-сайти передавали Meta через цей код особисту інформацію, таку як дані про доходи, статуси подання документів, суми відшкодування та гранти на навчання утриманців. Служби подання податкової декларації вже змінили налаштування Pixel, щоб припинити надсилання інформації.

У свою чергу Meta відповіла, що рекламодавцям заборонено ділитися особистою інформацією та що компанія використовує автоматизовану систему, яка може відфільтрувати конфіденційний вміст, надісланий через Pixel. Позивачі вказали у скарзі, що Meta вимагає від компаній, які використовують Pixel, «мати законні права збирати, використовувати та ділитися» даними користувачів, перш ніж надавати компанії будь-яку інформацію. При цьому вони стверджують, що Meta не докладає жодних зусиль для забезпечення дотримання цього правила. Самі податкові служби не названі відповідачами у справі.

Нагадаємо, раніше компанія Meta зіштовхнулася із судовим процесом з приводу купівлі Giphy. У результаті розгляду справи Управління захисту конкуренції та ринків Великої Британії (Competition and Markets Authority, CMA) ухвалило рішення, що Meta Platforms має продати придбану раніше платформу для відправлення GIF-повідомлень. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta створить підрозділ для боротьби з дезінформацією на виборах в ЄС

Юлія Мирська 26 лютого 2024 11:02

Threads тестує можливість зберігати чернетки та робити фото у застосунку

Артем Житкевич 23 лютого 2024 22:40

Meta і Microsoft попросили ЄС вплинути на нову політику Apple

Артем Житкевич 21 лютого 2024 23:47

Капіталізація техногігантів перевищує вартість фондового ринку Японії, Франції та Великої Британії

Артем Житкевич 20 лютого 2024 07:00

Meta змінить правила соціальної реклами в Україні з 4 березня

Богдан Камінський 16 лютого 2024 14:05