Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Meta планує масштабні звільнення цього тижня

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
7 листопада 2022 4 хвилин читання

Facebook Parent Meta готується повідомити співробітників про масштабні звільнення цього тижня. Очікують, що заплановані скорочення компанії торкнуться багато тисяч її працівників.

Meta Platforms Inc. планує розпочати масштабні звільнення цього тижня, що може стати найбільшим прецедентом за недавню серію скорочень робочих місць у сфері технологій після швидкого зростання галузі під час пандемії, повідомляє The Wall Street Journal.

Очікується, що звільнення торкнеться багатьох тисяч працівників, і, за свідченнями, оголошення про це планується зробити вже в середу. Meta повідомила про це понад 87 000 співробітників ще у кінці вересня. Представники компанії сказали співробітникам скасувати несуттєві поїздки, починаючи з цього тижня.

Заплановане звільнення стане першим масштабним скороченням штату за всю 18-річну історію компанії. Хоча у відсотковому відношенні це менше, ніж скорочення у Twitter Inc. минулого тижня, яке торкнулося приблизно половини персоналу цієї компанії. Кількість співробітників Meta, які, як очікується, втратять роботу, може стати найбільшою на сьогодні серед великих технологічних корпорацій за рік. 

Представник Meta відмовився від коментарів, посилаючись на нещодавню заяву виконавчого директора Марка Цукерберга про те, що компанія «зосередить наші інвестиції на невеликій кількості пріоритетних напрямків розвитку».

«Тож це означає, що деякі команди суттєво збільшаться, але більшість інших команд залишаться незмінними або скоротяться протягом наступного року», — сказав він під час звіту про прибутки компанії за третій квартал 26 жовтня. «Загалом ми очікуємо завершити 2023 рік як компанія приблизно такого ж розміру, або навіть трохи менша, ніж сьогодні».

У вересні The Wall Street Journal повідомила, що Meta планує скоротити витрати принаймні на 10% у найближчі місяці, частково за рахунок скорочення персоналу.

Meta, як і інші технологічні гіганти, активно наймала працівників під час пандемії, оскільки життя та бізнес все більше переходили в Інтернет. У 2020 і 2021 роках штат збільшився на понад 27 000, а за перші дев'ять місяців цього року – ще 15 344 — приблизно чверть цього показника за останній квартал.

Цього року акції Meta впали більш ніж на 70%. Компанія підкреслила погіршення макроекономічних тенденцій, але інвестори також були налякані її витратами та загрозами для основного бізнесу компанії в соціальних мережах. 

Минулого місяця інвестиційна компанія Altimeter Capital заявила у відкритому листі Цукербергу, що Meta повинна скоротити персонал і обмежити свої метавсесвітні амбіції, що відображає зростання невдоволення серед акціонерів.

Витрати Meta також різко зросли, внаслідок чого її вільний грошовий потік скоротився на 98% в останньому кварталі. Частина витрат компанії пов'язана зі значними інвестиціями в додаткові обчислювальні потужності та штучний інтелект, необхідні для подальшого розвитку Reels, платформи Meta для коротких відео в Instagram, схожих на TikTok, і для націлювання реклами з меншим обсягом даних.

Але більша частина витрат Meta, що підвищуються, пов'язана з прихильністю Цукерберга до Reality Labs, підрозділу компанії, який відповідає за гарнітури віртуальної та доповненої реальності, а також за створення метавсесвіту. Цукерберг назвав метавсесвіт сузір'ям взаємопов'язаних віртуальних світів, у яких люди зрештою працюватимуть, гратимуть, живуть і робитимуть покупки.

Ці зусилля коштували компанії 15 мільярдів доларів з початку минулого року. Але, незважаючи на значні інвестиції в просування своєї платформи віртуальної реальності Horizon Worlds, користувачі в основному не були вражені. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кінець гри для криптовалют? — The New York Times

Олександр Тартачний 6 годин тому

Meta оштрафували на 276 млн доларів за витік даних Facebook

Руслан Сорока 28 листопада 2022 18:10

Китайський виробник iPhone пропонує працівникам бонуси у розмірі $1800

Катерина Колонович 28 листопада 2022 08:35

HP планує скорочення через зменшення попиту на ПК

Катерина Колонович 25 листопада 2022 14:40

Маск звільнив цілий офіс Twitter у Брюсселі

Катерина Колонович 25 листопада 2022 12:05