Meta, Twitter та Amazon затягують паски. Які tech-компанії звільнили найбільше співробітників у 2022 році
Останнє десятиріччя було, без сумніву, епохою зростання tech-гігантів і соціальних платформ. Капіталізація Meta (раніше Facebook) майже безперебійно зростала з 2012 до 2021 року.
Невдалим для компанії був лише 2018-й, коли капіталізація гіганта скоротилася на 27,1%. Донедавна це був найгірший рік для компанії.
Meta також стабільно продовжувала нарощувати штат: від 2015 року кількість співробітників компанії збільшилася від 12,7 тис. до понад 87 тис.
А потім прийшов 2022-й.
SPEKA аналізує звільнення у найбільших tech-компаніях світу. Чи чекає на нас аналог краху доткомів?
1. Meta: Цукерберг звільнив 11 тис. співробітників
За цей рік капіталізація Meta скоротилася з $935,64 млрд до $303 млрд (станом на 14 листопада). CEO Meta Марк Цукерберг уперше оголосив про масштабні звільнення у компанії — понад 11 тис. співробітників залишилися без роботи.
Причин такого різкого спаду декілька, зокрема, проблеми з впровадженням метавсесвіту, який Meta оголосила ключовим напрямом своєї роботи. Відповідальний за неї підрозділ Reality Labs за 2022 рік втратив понад $9 млрд. І найближчим часом змін на краще не буде.
Підписуйтеся на наші соцмережі
2. Amazon: планує скоротити майже 10 тис. співробітників
Компанія має понад 1,5 млн співробітників по всьому світу, тож це лише менш ніж 1% від її штату. Але все-таки маємо справу з найбільшими звільненнями в історії компанії.
Більшість звільнень припадуть на відділи, що займаються пристроями Amazon, зокрема Alexa, а також продажами та найманням.
Цього року акції Amazon упали на 18%, а прибуток за третій квартал не виправдав сподівань, що спричинило падіння акцій на 13% у день оголошення фінансових результатів.
3. Twitter: Маск звільнив 3,7 тис. співробітників і втратив ще понад 1 тис.
Twitter нещодавно звільнив майже 3,7 тис. працівників, решті новий власник Ілон Маск висунув ультиматум: ненормовані робочі години, обовʼязкова присутність в офісі або звільнення.
А ще кожен працівник компанії має вміти писати код, навіть менеджери. Сподіваємося, Ілон дотримає слова і збере ручками Falcon Heavy.
Завдяки такій політиці Twitter втратив ще принаймні 1,2 тис. співробітників.
Маск вважає звільнення економічно виправданими та необхідними.
4. Stripe: звільнили понад 1,1 тис. співробітників
Fintech-компанія Stripe оголосила, що звільнить 1,1 тис. працівників. Це 14% від її штату.
Компанія виплатить звільненим працівникам 14 тижнів вихідної допомоги, а також їхній річний бонус за 2022 рік.
5. Microsoft: звільнили майже 1 тис. співробітників
Microsoft минулого місяця оголосив про звільнення майже 1 тис. співробітників. Загалом у компанії 221 тис. співробітників.
Microsoft підтвердив, що скорочення робочих місць стосувалося різних посад, рівнів і географічних регіонів.
6. Coinbase: понад 1 тис. співробітників
Раніше криптобіржа заявила про продовження мораторію на набір нових співробітників. Coinbase розраховує завдяки цьому легше упоратися з поточними макроекономічними умовами.