Мешканці Києва отримують менше половини від потрібної електроенергії
Станом на 12 січня Київ отримує 60% від потрібної електроенергії, 40% з якої йде на забезпечення критичної інфраструктури. Окрім того, деякі генераційні об'єкти пішли на планові ремонти.
Про складну ситуацію розповів гендиректор YASNO Сергій Коваленко.
Перше. Генерація уже давно не відповідає потребам електроенергії. Через холодну погоду споживачі перенавантажують систему обігрівачами, що збільшує дефіцит.
Друге. Деякі генераційні об'єкти пішли на планові ремонти, тому що без ремонтів вони вийдуть з ладу, приведення їх до робочого стану буде складним і дуже довгим. Такі ж капремонти проводили і до війни, тільки система мала більші можливості, щоб відключення відбувалися непомітно.
Брак генерації намагаються балансувати за допомогою ГЕС. І тут є відповідь на запитання, чому почали відключати вночі. Тому що ресурс гідроелектростанцій є вичерпним, вони не можуть працювати 24/7. Саме у нічні години ГЕС набираються.
Третє. Через стан мереж і генерації зараз на Київ дають приблизно 60% від необхідних об'ємів, з яких майже 40% йде на об'єкти критичної інфраструктури. Залишок розподіляють серед мешканців.
Виходить, що споживання зараз дуже нерівномірне протягом доби, обсяги дефіциту коливаються. Якщо в обідній час електроенергії вистачає у межах сірих зон графіків, то ввечері, коли всі повертаються додому, споживання виходить за обмеження і сірі зони відключаються.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 11 січня світло почнуть вимикати і у межах світло-сірих зон графіків. Адже споживання електроенергії в Україні збільшується, а генерація залишається на тому самому рівні.