Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мешканці Києва отримують менше половини від потрібної електроенергії

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
12 січня 2023 2 хвилин читання

Станом на 12 січня Київ отримує 60% від потрібної електроенергії, 40% з якої йде на забезпечення критичної інфраструктури. Окрім того, деякі генераційні об'єкти пішли на планові ремонти.

Про складну ситуацію розповів гендиректор YASNO Сергій Коваленко.

Перше. Генерація уже давно не відповідає потребам електроенергії. Через холодну погоду споживачі перенавантажують систему обігрівачами, що збільшує дефіцит.

Друге. Деякі генераційні об'єкти пішли на планові ремонти, тому що без ремонтів вони вийдуть з ладу, приведення їх до робочого стану буде складним і дуже довгим. Такі ж капремонти проводили і до війни, тільки система мала більші можливості, щоб відключення відбувалися непомітно.

Брак генерації намагаються балансувати за допомогою ГЕС. І тут є відповідь на запитання, чому почали відключати вночі. Тому що ресурс гідроелектростанцій є вичерпним, вони не можуть працювати 24/7. Саме у нічні години ГЕС набираються.

Третє. Через стан мереж і генерації зараз на Київ дають приблизно 60% від необхідних об'ємів, з яких майже 40% йде на об'єкти критичної інфраструктури. Залишок розподіляють серед мешканців.

Виходить, що споживання зараз дуже нерівномірне протягом доби, обсяги дефіциту коливаються. Якщо в обідній час електроенергії вистачає у межах сірих зон графіків, то ввечері, коли всі повертаються додому, споживання виходить за обмеження і сірі зони відключаються.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 11 січня світло почнуть вимикати і у межах світло-сірих зон графіків. Адже споживання електроенергії в Україні збільшується, а генерація залишається на тому самому рівні. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У ТРЦ Gulliver відкриється інтерактивний музей науки

Катерина Колонович 27 березня 2023 12:58

У «Київ Цифровий» додали можливість купувати QR-квиток на міську електричку

Катерина Колонович 22 березня 2023 13:40

У Києві скоротять комендантську годину

Катерина Колонович 17 березня 2023 12:18

Скільки росія витратила на ракетну атаку 9 березня

Єлизавета Гогілашвілі 9 березня 2023 14:01

«Доки стоять вони, стоятиме Україна»: у центрі Києва з'явиться мурал, присвячений незламності українських воїнів

Віталій Новак 6 березня 2023 12:45