Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Менше на їжу, більше на ліки: на що українці витрачали гроші у серпні

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
9 вересня 2022 2 хвилин читання

У серпні українці трохи менше витрачали на їжу та паливо, більше — на ліки, промислові товари та заклади харчування. Таку статистику наводить ПриватБанк, спираючись на інформацію щодо витрат з пластикових карток клієнтів.

Українській бізнес продовжує тренд на безготівку: у серпні кількість встановлених ПриватБанком нових POS-терміналів зросла на 6 тис.

Обсяги оплат картками у малому бізнесі продовжує зростати вже четвертий місяць поспіль — у серпні малий бізнес та підприємці продали товарів та послуг за безготівку на 2,1% більше, ніж у липні. Безготівковий товарообіг у національних торговельних мережах за останній місяць зріс на 1,8%. 

За даними ПриватБанку, оплати покупок банківськими картками у мережі POS-терміналів банку у серпні в порівнянні з липнем зросли на 5,5%. У серпні українці менше витрачали на харчі: у порівнянні з липнем обсяги оплат картками у продуктових магазинах упали на 4%. Втім, частка витрат на їжу в загальних карткових витратах становить понад 45%.

Майже на 10% скоротилися обсяги безготівкових витрат на пальне. На 4% зменшилися витрати українців на купівлю електроніки та побутової техніки. Водночас  витрати на ліки та медичні товари у серпні зросли на 4%, також українці на 3% більше витрачали на промислові товари, одяг та взуття, на 2,3% більше — на кафе і ресторани.

Нагадаємо, раніше ПриватБанк оголосив дані щодо використання клієнтами безконтактної оплати за покупки у точках продажу.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Валютні перекази в Україну стануть дешевшими

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 19:05

Visa, Mastercard та AmEx почнуть виділяти купівлю зброї в окрему категорію

Валерій Моісєєв 11 вересня 2022 11:59

Українці дедалі частіше шукають техніку онлайн: рейтинг популярних гаджетів

Євген Муджирі 9 вересня 2022 12:56

Ранкова SPEKA: Око НБУ, боротьба з дезінформацією та біохакінг

Наталія Миронова 26 серпня 2022 08:52

ПриватБанк припиняє надсилати повідомлення про транзакції у Viber: що робити клієнтам

Євген Муджирі 25 серпня 2022 12:07