Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нейромережа, що хоче знищити людство, новий спосіб визначити рівень стресу. Спекотне в Tech

Надія Баловсяк
Надія Баловсяк Журналістка
29 квітня 2023 6 хвилин читання

Минулого тижня у Лос-Анжелесі представили нового робота, засновники Proton Mail випустили свій менеджер паролів, а дослідники у Цюріху навчилися визначити рівень стресу за мишкою та клавіатурою. 

Головні tech-новини тижня Головні tech-новини тижня

Занадто небезпечний Wi-Fi

Про те, що до відкритих Wi-Fi-мереж не варто підключатися без захисного ПЗ, до прикладу, без VPN, відомо давно. А нещодавно стало відомо про новий спосіб шахрайства, що використовує відкриті Wi-Fi-мережі. Декілька кейсів таких зламів виявили фахівці компанії Acronis, які розповіли про такі махінації. Зловмисники створюють підробні Wi-Fi-мережі у місцях, де буває багато людей. Користувачі підключаються до них, почасти навіть плутаючи їх з оригінальними точками доступу. Таке буває у торгових центрах чи в кав’ярнях. Такі підробні хотспоти не використовують потрібний рівень захисту, то ж їх власники можуть отримувати дані користувачів, які до них підключилися. До прикладу, вони можуть читати електронну пошту, що надсилається через протокол POP3 чи зчитувати трафік, коли людина зайшла на сайт, який не використовує HTTPS. 

Рухи мишкою допоможуть виявити стрес

Аналіз рухів курсором миші та використання клавіатури може розповісти про стан людини, до прикладу, виявити рівень стресу. До такого висновку дійшли дослідники зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха. Їх модель дозволяє виявити стрес точніше, ніж аналіз частоти серцевих скорочень. Дослідники помітили, що люди, які перебувають у стані стресу, рухають вказівником миші частіше й менш точно, відповідно, їх курсор миші долає більші відстані на екрані. Водночас розслаблені люди йдуть коротшими, прямішими шляхами, щоб досягти мети.

Окрім того, люди в стані стресу роблять більше помилок, коли вводять текст з клавіатури, а загалом їх введення тексту відбувається з великою кількістю коротких пауз.

Автори дослідження пояснюють цей взаємозв’язок тим, що стрес негативно впливає на здатність мозку обробляти інформацію, він також погіршує моторні навички, що й відображається у способі використання миші та введенні тексту. 

Для дослідження вчені проаналізували те, як працюють за комп’ютерами понад 90 учасників експерменту. У частини з них викликали додатковий стрес, відволікаючи питаннями у живому спілкуванні та повідомленнями у чаті. Паттерни використання мишки та клавіатури в цьому дослідженні виявилися більш інформативними при визначенні рівня стресу, аніж пульс піддослідних. 

ChaosGPT: нейромережа, готова знищити людство

Про небезпеку штучного інтелекту, який захопить світ та буде готовий знищити людство, чули, мабуть, всі. А розробники ChaosGPT вирішили перевірити реальність такого розвитку подій. І їм це вдалося. Почалося все з того, що автори проекту вирішили створити свій власний штучний інтелект на основі GPT-4, точніше, на базі інструменту з відкритим кодом Auto-GPT. Створена нейронка успішно впоралася із поставленими цілями – знищити людство, спричинити хаос та управляти людьми. 

ChaosGPT

На першому відео нейромережа розповідає, як вона планує досягти своїх цілей. У другому деталізує їх та пояснює, що поки вирішила зупинитись на більш досяжних, а саме маніпулюванням людством. Цікаво, що робити це нейромережа планує через соціальну мережу Twitter та за допомогою Google.

ChaosGPT

Новий менеджер паролів від розробників Proton Mail

Швейцарська компанія Proton AG, відома своїм захищеним поштовим сервісом Proton Mail, оголосила про запуск власного менеджера паролів Proton Pass. На даний момент сервіс існує у вигляді мобільних додатків та розширень для браузерів. 

Поки Proton Pass доступний лише в режимі обмеженого бета-тестування. Публічний запуск планується в другій половині року. Основна перевага Proton Pass – використання наскрізного шифрування та всього, що зберігається в його сховищі.

У Proton AG підкреслюють, що зберігати в Proton Pass можна не лише паролі, але й інші персональні дані, посилання, примітки. Все це теж буде захищене за допомогою наскрізного шифрування. 

В компанії пояснюють своє рішення запустити Proton Pass тим, що саме цей інструмент був одним з найпоширеніших запитів від спільноти користувачів Proton Mail з початку його існування. 

ARTEMIS – гуманоїд, що вміє грати у футбол

Вчені та студенти університету Каліфорнії в Лос-Анжелесі (UCLA) створили робота-гуманоїда ARTEMIS. Його зріст – понад 140 сантиметрів, вага – біля 38 кілограм. Назва ARTEMIS розшифровується як Advanced Robotic Technology for Enhanced Mobility and Improved Stability — Передові роботизовані технології для покращеної мобільності та стабільності. 

Робот може втримувати увагу від сильних ударів ногами та поштовхів, зберігати стійкість, якщо в нього кинути предмети. А іще він уміє бігати й бити м’яч. Іншими словами, у Лос-Анжелесі створили робота-футболіста.

Робот, який уміє грати у футбол, насправді, створювався зовсім не для цієї задачі. Наразі основна сфера застосування такого робота – рятувальні роботи, гасіння пожеж, надання допомоги у стихійних лихах. Саме в цих ситуаціях знадобляться уміння робота зберігати стійкість від ударів й поштовхів, а удари по м’ячу насправді це здатність прокласти собі шлях в тих місцях, де потрібно відштовхнути предмети, що лежать на дорозі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як Google підтримує українські стартапи під час війни

Сергій Коноплицький 22 травня 2024 11:25

Google планує зробити ШІ-рекламу

Владислав Паливода 22 травня 2024 07:26

Google привабить користувачів до застосунків

Олеся Дерзська 21 травня 2024 21:02

Minecraft з’явився у «пасхалках» Google-пошуку

Олеся Дерзська 17 травня 2024 14:27

Чому Google конкурує з OpenAI?

Олеся Дерзська 16 травня 2024 20:25