Меморандум Мінцифри та НАБУ: «єВідновлення», «єАкциз», ШІ у розслідуваннях та інші антикорупційні ініціативи
Міністерство цифрової трансформації та Національне антикорупційне бюро підписали меморандум про впровадження цифрових технологій та про боротьбу з корупцією.
Документ підписали директор НАБУ Семен Кривонос та віцепрем’єр з інновацій Михайло Федоров, повідомили у Telegram-каналі НАБУ.

У межах меморандуму Мінцифри та НАБУ:
- проведуть реінжиніринг та цифровізують послуги, які мають найбільші корупційні ризики та суспільний резонанс;
- взаємодіятимуть під час розроблення концепції здійснення прозорих і конкурентних публічних закупівель у сфері державного IT (відкриття коду програмного забезпечення, онлайн-моніторинг погодження та закупівель ІТ-продуктів);
- врахують активний розвиток напряму БпЛА та збільшення фінансування сфери, щоб забезпечити постійний онлайн-моніторинг процесу закупівель дронів для потреб сил безпеки і оборони України.
Також команда Мінцифри допоможе НАБУ запровадити сучасні ІТ-інструменти для підвищення ефективності слідчих дій, як-от штучний інтелект, аналіз великих даних, розпізнавання облич тощо.
За його словами, роль НАБУ в цьому процесі — допомогти мінімізувати корупційні ризики за здійсненні державних закупівель Мінцифри.
Федоров зазначив, що цифровізація зупиняє схеми на мільярди гривень. Потенційний антикорупційний та економічний ефект від онлайн-послуг за два роки — 48 млрд грн. Тільки будівельні послуги заощаджують державі 11,2 млрд грн щорічно. Цифрові лікарняні — 4 млрд грн.
Раніше SPEKA розповідала, що Мінцифри запустило освітній серіал «Антикорупція» на порталі «Дія.Бізнес» та на платформі «Дія.Цифрова освіта». У серіалі глядачі дізнаються про принципи впровадження антикорупційної політики на конкретних кейсах.