Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Меморандум Мінцифри та НАБУ: «єВідновлення», «єАкциз», ШІ у розслідуваннях та інші антикорупційні ініціативи

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
2 травня 2023 3 хвилин читання

Міністерство цифрової трансформації та Національне антикорупційне бюро підписали меморандум про впровадження цифрових технологій та про боротьбу з корупцією.

Документ підписали директор НАБУ Семен Кривонос та віцепрем’єр з інновацій Михайло Федоров, повідомили у Telegram-каналі НАБУ.

Директор НАБУ Семен Кривонос та віцепрем’єр з інновацій Михайло Федоров під час підписання меморандуму  Директор НАБУ Семен Кривонос та віцепрем’єр з інновацій Михайло Федоров під час підписання меморандуму 

Серед пріоритетних антикорупційних проєктів Мінцифри на цей рік — «єВідновлення», «еАкциз», автоматизація послуг для моряків і розмитнення у «Дії»

У межах меморандуму Мінцифри та НАБУ:

  • проведуть реінжиніринг та цифровізують послуги, які мають найбільші корупційні ризики та суспільний резонанс; 
  • взаємодіятимуть під час розроблення концепції здійснення прозорих і конкурентних публічних закупівель у сфері державного IT (відкриття коду програмного забезпечення, онлайн-моніторинг погодження та закупівель ІТ-продуктів); 
  • врахують активний розвиток напряму БпЛА та збільшення фінансування сфери, щоб забезпечити постійний онлайн-моніторинг процесу закупівель дронів для потреб сил безпеки і оборони України. 

Також команда Мінцифри допоможе НАБУ запровадити сучасні ІТ-інструменти для підвищення ефективності слідчих дій, як-от штучний інтелект, аналіз великих даних, розпізнавання облич тощо. 

«Досвід, який має Мінцифри щодо розвитку штучного інтелекту та програмних засобів, — це нові можливості та інструменти для пошуку і аналізу інформації у розслідуваннях НАБУ», 
директор НАБУ Семен Кривонос.

За його словами, роль НАБУ в цьому процесі — допомогти мінімізувати корупційні ризики за здійсненні державних закупівель Мінцифри.

«Зараз ми працюємо над великими антикорупційними проєктами. Співпраця з НАБУ допоможе зробити їх ще більш ефективними та пришвидшити їх реалізацію», 
віцепрем’єр з інновацій Михайло Федоров.

Федоров зазначив, що цифровізація зупиняє схеми на мільярди гривень. Потенційний антикорупційний та економічний ефект від онлайн-послуг за два роки — 48 млрд грн. Тільки будівельні послуги заощаджують державі 11,2 млрд грн щорічно. Цифрові лікарняні — 4 млрд грн. 

Раніше SPEKA розповідала, що Мінцифри запустило освітній серіал «Антикорупція» на порталі «Дія.Бізнес» та на платформі «Дія.Цифрова освіта». У серіалі глядачі дізнаються про принципи впровадження антикорупційної політики на конкретних кейсах. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Армія дронів» передала ЗСУ ще 1740 дронів

Юлія Мирська 29 вересня 2023 10:47

Гайд для інвесторів в український IT: рецепт ідеального пітчу від Мінцифри

Павло Осадчук 27 вересня 2023 17:30

Uklon став резидентом Дія.City

Артем Житкевич 25 вересня 2023 18:30

Google запускає оновлений курс «Основи AI»

Юлія Мирська 25 вересня 2023 13:51

Мінцифри та Український фонд стартапів збирають стартапи для участі у CES 2024 у Лас-Вегасі

Артем Житкевич 21 вересня 2023 17:37