Маск хотів забанити ботів: Twitter заблокував трафік українських та близько 30 операторів мобільного зв'язку по всьому світу
Блокування операторів торкнулося й України. Через це реєстрація українців у Twitter з телефону стала неможливою — при спробі авторизуватися за номером телефону з'ясовується, що коду України немає у списку. Це все, що треба знати про свободу слова від Маска.
У неділю Ілон Маск написав у Twitter розпливчасте попередження: «завтра на ботів чекає сюрприз». У чому полягав сюрприз, він не сказав. Але ц наступні години Twitter заблокував трафік від приблизно 30 операторів мобільного зв'язку по всьому світу, фактично відрізавши доступ до сотень тисяч облікових записів, насамперед в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, включаючи Україну, великі території росії, Індонезії, Індії та Малайзії, повідомляє Platformer.

Проєкт був частиною спроби Ілона Маска прибрати у Twitter спам. Але замість того, щоб працювати над видаленням окремих правопорушників, компанія виявила мобільні мережі, пов'язані з великими спам-мережами в певних країнах, і заблокувала користувачів, які покладалися на ці мережі, від отримання SMS-повідомлень від Twitter, впливаючи на людей із двофакторною автентифікацією. Потім Twitter повністю заблокував трафік від цих операторів.
Майже одразу почали надходити скарги, оскільки законні користувачі виявили, що не можуть отримати доступ до Twitter.
У Slack інженер Twitter поділився електронним листом від одного провайдера зв'язку, який сказав, що користувачі скаржаться, що Twitter перестав працювати. Компанія швидко розблокувала операторів і повідомила їм, що проблеми з обслуговуванням виникли через «зміни конфігурації маршрутизації».
Цей інцидент підкреслює зростаючу плутанину в Twitter, оскільки компанія намагається виконувати непостійні команди Маска з його постійно зменшуючим набором інженерів. У деяких випадках, як у випадку з телекомунікаційним питанням, компанію звинувачують у внесенні величезних змін без належної перевірки їхніх потенційних наслідків.
Нагадаємо, що у понеділок Twitter також розпустив свою раду довіри та безпеки, яка консультувала соцмережу з питань модерації контенту. Це сталося напередодні зустрічі членів ради із керівництвом Twitter у Zoom. Тепер вже колишні фахівці ради вважають, що таким чином Ілон Маск хотів уникнути чергової порції критики у свій бік.