Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мартиролог «Закриті очі», який збирає дані про жертв російсько-української війни, отримав премію The Webby Awards

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
2 травня 2023 3 хвилин читання

Онлайн-мартиролог Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» отримав найвищу відзнаку міжнародної премії The Webby Awards.

Мартиролог «Закриті очі» відзначили за найкращий сайт у категорії Websites and Mobile Sites. Партнером у розробці візуальної складової платформи стала діджитал-агенція The First The Last, повідомили в Меморіальному центрі.   

Проєкт «Закриті очі», започаткований Меморіальним центром у серпні 2022 року, має на меті скласти повний мартиролог жертв російсько-української війни серед цивільного населення за 2014-2023 рр. Він також покликаний звернути увагу світової громадськості на результати, до яких призводить повільне реагування на воєнну агресію і бездіяльність в часи масового насильства. 

На платформі вже зібрана інформація про понад 3100 імен. Дані акумулюються з відкритих джерел, оцінюються дослідницькою командою і публікуються на сайті з можливістю додавати і розширювати важливі факти життя чи обставини смерті.

Ознайомитися з мартирологом та долучитися до колективної місії збереження національної пам’яті можна за посиланням.

В основі концепції Меморіального центру «Бабин Яр» — берегти пам'ять про жертв Голокосту, однієї з найбільших трагедій людства, яка виросла на підґрунті національної нетерпимості. Через 80 років геноцидні практики повернулись, і тим важливішою стає роль меморіалу оприявненні злочинного режиму кремля, який під прикриттям ефемерної «денацифікації» знищує українську націю.

«Наш мартиролог — це, з одного боку, меморіальна платформа, а з іншого — інструмент комунікації зі світом, який нарешті має прийняти виклик колективної відповідальності за війну, що триває»,
генеральний директор Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Максим Рабінович.

Платформа має англомовну версію, а тому віддати шану невинним жертвам може будь-який гість онлайн-меморіалу. 

«Назва «Закриті очі» несе в собі певний символізм. Щоб наш мартиролог перестав поповнюватися новими іменами, люди повинні нарешті відкрити очі і діяти єдиною та злагодженою силою проти жорстокості російського окупанта і на захист України», 
ідейна натхненниця проєкту «Закриті очі» Анна Фурман.

The Webby Awards — міжнародна професійна інтернет-премія, яка існує з 1996 року. Щорічно її присуджують найкращим у світі веб-проєктам, як-то сайти, інтернет-реклама, відеоролики тощо.  

Раніше SPEKA розповідала, що український стартап Respeecher спільно з YouTube-каналом JOLLY отримали престижну нагороду The Webby Awards. Номінантів нагородили за найкраще використання AI/ML (штучного інтелекту та машинного навчання).

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як військові за допомогою лазерів тренуються

Назарій Присяжнюк 23 вересня 2023 07:30

США оголосили про новий пакет допомоги Україні на $325 млн

Юлія Даниленко 22 вересня 2023 06:35

Закінчилась 15-та зустріч у форматі «Рамштайн». Яку зброю отримає Україна

Юлія Даниленко 20 вересня 2023 13:00

Норвегія передасть Україні 50 гусеничних вантажівок NM199

Юлія Даниленко 19 вересня 2023 12:31

Данія передасть Україні ще 45 танків — міністр оборони

Юлія Даниленко 19 вересня 2023 12:02