Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Марсохід Perseverance побудує сховище зразків на Червоній планеті

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
22 грудня 2022 2 хвилин читання

10 пробірок із зразками марсіанських порід у майбутньому будуть досліджувати на Землі. Вони містять дивовижну різноманітність геології Червоної планети.

Найближчими днями марсохід NASA Perseverance почне будувати перше депо зразків. Це стане важливим етапом у кампанії NASA-ESA (Європейського космічного агентства), мета якого — доставити зразки Марса на Землю для більш детального вивчення.

На мапі показаний запланований маршрут марсохода NASA Perseverance Mars через вершину дельти кратера Джезеро у 2023 році. Запланований маршрут марсохода позначено чорним, а шлях, який він уже подолав, – білим. Фото: NASA/JPL-Caltech На мапі показаний запланований маршрут марсохода NASA Perseverance Mars через вершину дельти кратера Джезеро у 2023 році. Запланований маршрут марсохода позначено чорним, а шлях, який він уже подолав, – білим. Фото: NASA/JPL-Caltech

Будівництво депо почнеться, коли марсохід скине одну зі своїх титанових трубок зі зразками зі свого черева на поверхню поблизу кратера Джезеро на прізвисько «Три Форки». Протягом приблизно 30 днів Perseverance збереже загалом 10 пробірок зі зразками, що представляють різноманіття гірських порід у кратері Джезеро.

Марсохід брав два зразки з кожної зі скельних цілей. Половина з кожної пари буде зберігатися у Three Forks як резервний набір, а решта залишиться у Perseverance, який буде основним засобом доставки зібраних зразків до ракети-носія до Марса під час кампанії.

Тут зображена 21 пробірка зі зразками (гірської породи, реголіту, атмосфери), які на сьогодні були запечатані марсоходом NASA Perseverance Mars. Зразки, які Perseverance зберігає у депо, виділені зеленим кольором. Зображення: NASA/JPL-Caltech Тут зображена 21 пробірка зі зразками (гірської породи, реголіту, атмосфери), які на сьогодні були запечатані марсоходом NASA Perseverance Mars. Зразки, які Perseverance зберігає у депо, виділені зеленим кольором. Зображення: NASA/JPL-Caltech

Основна місія Perseverance завершиться 6 січня 2023 року — через один рік на Марсі (приблизно 687 земних днів) після приземлення апарата 18 лютого 2021 року.

Докладніше про місію Perseverance

Ключовою метою місії Perseverance на Марсі є астробіологія, зокрема кешування зразків, які можуть містити ознаки давнього мікробного життя. Марсохід охарактеризує геологію планети та клімат минулого, прокладе шлях для дослідження Червоної планети людиною та стане першою місією, яка збиратиме та зберігатиме марсіанські камені та реголіт.

Наступні місії NASA у співпраці з ESA відправлять космічні кораблі на Марс, щоб зібрати ці запечатані зразки з поверхні та доставити їх на Землю для поглибленого аналізу.

Нагадаємо, що місія Mars 2020 Perseverance є частиною програми NASA з дослідження Місяця та Марса. Це стосується і місії Artemis до Місяця. Обидві місії допоможуть підготуватися до дослідження Червоної планети людьми.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Місія NASA Psyche запускає іонні двигуни. Як вони працюють та чому це важливо для далеких космічних місій

Олександр Тартачний 24 травня 2024 08:30

Склади зброї у космосі планує зробити Inversion Space вже у 2024 році

Владислав Паливода 21 травня 2024 19:35

Робота-астронавта збирається відправити в космос Китай

Владислав Паливода 17 травня 2024 09:12

Hubble зробив найдетальніше фото галактики

Олеся Дерзська 14 травня 2024 17:37

Магнітні бурі травня 2024 року: чому вони виникають, чи шкодять здоров’ю та впливають на електромережі

Олександр Тартачний 13 травня 2024 18:18