Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Марсохід NASA вперше в історії записав звук пилового диявола Червоної планети

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
14 грудня 2022 2 хвилин читання

Марсохід Perseverance вперше зафіксував звук пилу. Цей запис може стати ключовим для розуміння того, як пил транспортується навколо Марса.

Запис зробили з мікрофона на приладі SuperCam марсохода Perseverance 27 вересня 2021 року під час 215 марсіанського дня місії марсохода (марсіанський день приблизно на 40 хвилин довший, ніж день на Землі). Інші прилади також виявили пилового диявола, який зображений на знімках NavCam Perseverance та зафіксований у вимірюваннях температури й тиску Mars Environmental Dynamics Analyzer (MEDA) Perseverance. Крім того, вчені змогли використати мікрофон для точного вимірювання швидкості вітру на основі інтенсивності звуку поривів, повідомляє Space.

Марсохід вперше записав звук пилового диявола:

Марсохід уже виявив 90 пилових дияволів, що пролітали над ним, але ця подія стала першим випадком, коли Perseverance пощастило ввімкнути мікрофон у цей час.

«Завдяки цьому запису пилового диявола ми справді можемо почути та порахувати частинки, що стикаються з марсоходом», — сказала Наомі Мердок, планетолог із Вищого інституту авіації та космосу (ISAE–SUPAERO) Університету Тулузи у Франції та провідний автор дослідження.

Мердок та її колеги визначили, що пиловий диявол мав приблизно 25 м у довжину та принаймні 118 м у висоту та рухався зі швидкістю 5,3 м на секунду.

Нагадаємо, що нещодавно вчені довели, що Марс все ж таки жива планета. Дослідники відкрили на червоній планеті активний мантійний плюм, який підштовхує поверхню Марса, спричиняючи землетруси та виверження вулканів. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені вивчають космічну погоду за допомогою скляної сфери

Катерина Колонович 15 годин тому

Технологія на основі штучного інтелекту навчилася створювати білки з нуля

Катерина Колонович 17 годин тому

Вчені з'ясували, що ожиріння більш небезпечне для чоловіків

Катерина Колонович 21 січня 2023 18:06

Новий метод машинного навчання може прогнозувати повені у реальному часі

Катерина Колонович 20 січня 2023 09:24

Новий робот може розрізняти запахи за допомогою вусиків сарани та ШІ

Катерина Колонович 18 січня 2023 11:00