Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Марсіанський пил не поховає труби зі зразками породи, які зібрав апарат Perseverance

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
31 грудня 2022 3 хвилин читання

Місія NASA Perseverance написала у Twitter, що їхня команда не хвилюється, що пил або вітер заважають трубам тайника у формі світлового меча. Ні пил, ні вітер, ні темрява ночі не потривожать нові схованки дорогоцінних зразків Марса.

Цього місяця марсохід Perseverance скидав на поверхню Марса труби із матеріалом у формі світлового меча, щоб зберегти їх для майбутньої місії з повернення зразків. Perseverance збирає два зразки у кожній локації та несе один набір із собою. Якщо марсохід не зможе самостійно доставити зразки у череві до космічного корабля, який очікує, два гелікоптери доставлять резервні поверхневі труби до ракети у 2030-х роках, повідомляє Space.

Епічна спільна місія NASA та Європи дозволить дослідникам на Землі ретельно вивчити зразки у пробірках на наявність ознак життя. Однак, враховуючи, що місія приземлення не очікується раніше 2030-х років, представники Лабораторії реактивного руху NASA заявили в Twitter, що вони почули занепокоєння громадськості щодо вітру чи пилу, які завдають шкоди трубам, або ускладнюють пошук схованок.

На відміну від вигаданого потужного вітру, зображеного на початку фільму «Марсіанин» (2015), Червона планета має легкі пориви. Через його тонку атмосферу, що становить лише одну соту від тиску Землі на рівні моря, марсіанський вітер здебільшого обмежується збиранням дрібних піщинок.

На практиці вітри не становлять загрози для таких місій, таких як Perseverance. Наприклад, марсохід NASA Curiosity все ще працює після 10 земних років на Марсі, лише тонкий шар пилу покриває обладнання.

Якщо спиратися на старі кадри з InSight, NASA очікує, що навіть труби, які лежать низько на поверхні, буде «легко помітити». Після чотирьох земних років лежання на землі Червоної планети кабелі від InSight були, правда, запиленими, але все ще впізнаваними.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що марсохід Perseverance почав будувати сховище зразків порід Червоної планети. Наразі очікується, що резервна місія прибуде за ними через дев'ять років, або приблизно у 2031 році. Можливості запуску між Землею та Марсом виникають приблизно кожні два роки, що дає кілька шансів відправити туди місію до 2040 року — припускаючи, що фінансування для місії повернення зразків зберіжеться та розвиток технологіїй буде йти за планом.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Місія NASA Psyche запускає іонні двигуни. Як вони працюють та чому це важливо для далеких космічних місій

Олександр Тартачний 24 травня 2024 08:30

Місія NASA Psyche стартує з новими магнітними двигунами Холла

Вікторія Рудзінська 23 травня 2024 09:01

Перший керівник з питань штучного інтелекту з'явився у NASA

Владислав Паливода 15 травня 2024 09:14

Curiosity знайшов на Марсі ознаки можливого життя у далекому минулому

Дмитро Мухін 12 травня 2024 19:34

NASA Harvest допомагає моніторити вплив війни на сільське господарство

Олеся Дерзська 9 травня 2024 13:57