Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Топ-5 показників для маркетингу мобільних застосунків. Колонка Михайла Зайцева з AppsFlyer

Михайло Зайцев
Михайло Зайцев генеральний директор AppsFlyer у країнах СНД
18 лютого 2022 6 хвилин читання

Ефективність маркетингу мобільних застосунків безпосередньо залежить від збирання та аналізу даних. Аналітика — головний спосіб оцінити роботу рекламних кампаній та оптимізувати їх.

Про ключові показники маркетингу мобільних застосунків та про те, як їх використовувати з максимальним зиском, розповідає Михайло Зайцев, генеральний директор AppsFlyer у країнах СНД.

По-перше, найефективніше порівнювати кілька показників, а не розглядати їх поодинці. Наприклад, вимірювання кількості установок — відмінний спосіб для старту, але їх варто аналізувати разом із коефіцієнтом видалення. 

По-друге, дуже важливо з усіх показників виділити саме ті, які безпосередньо впливають на ваш прибуток та інші бізнес-показники. Розглянемо п'ять найважливіших докладніше.

1. CTR (click-through rate, показник клікабельності)

Це користувачі, які бачили оголошення і на нього клікнули. 

Враховується кількість кліків та переглядів реклами. Високий CTR — показник того, що оголошення досить привабливе для аудиторії. І навпаки, низький показник зазвичай означає, що ваші оголошення не відповідають запитам цільової аудиторії. Якщо ви тестуєте нове оголошення і CTR з ним знижується — це ознака того, що потрібно щось змінювати.

Оскільки CTR є хорошим показником релевантності оголошень для ЦА, платформи з оплатою за клік (такі як Google Ads та Facebook Ads) використовують його для визначення якості оголошень.

2. CTI (click-to-interest, кількість зацікавлених користувачів)

Це кількість завантажень та повторних відвідувань, поділена на кількість кліків за рекламними оголошеннями.

Ця метрика відображає ефективність креативів, стан ASO, спрямування та його технічну імплементацію, що впливає на час завантаження.

Низький CTI може свідчити про нерелевантну аудиторію, неефективність креативу або повільне завантаження.

3. CPI (cost per install, ціна за завантаження)

Це ціна розміщення реклами, поділена на кількість завантажень  програми.

Це також модель ціноутворення у мобільному маркетингу, за якої плату за розміщення (або його ефективність) визначають, зважаючи на вартість одного завантаження мобільного застосунка.

Ця метрика показує успіх цифрових продуктів. Якщо показники низькі, необхідно змінювати стратегію збільшення рейтингу і кількості користувачів чи завантажень. У цьому допомагає CPI: рекламодавці платять тільки тоді, коли програму завантажили.

Відстежуючи платні завантаження, а не органічні, CPI відображає вартість, яку рекламодавець платить за стимулювання завантаження. За часів, коли ціна програми $0,99 була галузевим стандартом, CPI був найчастіше використовуваним показником для вимірювання ефективності кампанії.

Сьогодні дедалі популярнішими стають такі метрики, як ціна за цільову дію (cost per action), які краще демонструють складність ринку безкоштовних застосунків.

4. CPA (cost per action, ціна за цільову дію)

CPA, на відміну від CPI, показує плату за дію. Це не обов'язково буде конверсія нового користувача. Конверсією може бути придбання передплати, оновлення до облікового запису або купівля у програмі.

CPA — це показник ефективності, який гарантує, що оплата буде лише при залученні якісних користувачів.

Стандарт CPA у власному бізнесі ви можете визначити самостійно, озброївшись середньою вартістю замовлення (AOV) та довічною цінністю (LTV).

5. LTV (life-time value, довічна цінність)

Унікальна маркетингова метрика, що вимірює прибуток від клієнта протягом усього життєвого циклу. Правильно її розрахувавши, можна дізнатися, скільки витрачати на залучення клієнта, щоб працювати без збитків.

Також цей показник розкриває особливості поведінки клієнта у динаміці та дає цінні інсайти, як його утримати. У поєднанні із середнім доходом користувача (ARPU) LTV є «золотою» метрикою визначення загальної ймовірної цінності користувачів. В економіці безкоштовних застосунків це найважливіший показник для вимірювання стану бізнесу.

Залучення нового клієнта коштує набагато дорожче, ніж утримання. Тому маркетологи завжди розробляють плани утримання та спонукання до нових покупок. Розрахунок LTV дозволяє прогнозувати зростання прибутку компанії, ґрунтуючись на даних про покупки ваших клієнтів, їхньої типової поведінки та особливості ваших рекламних кампаній.

Не завантаженнями одними

Важливо аналізувати не тільки кількість користувачів, що прийшли у застосунок, але й кількість тих, хто його видалив. І відстежувати, з якою швидкістю це відбувається.

Показник видалень дозволяє порівняти якість користувачів, яких ви залучаєте з різних джерел, кампаній, окремих оголошень або країн.

У багатьох галузях показники видалення часто бувають високі. Це ознака того, що з вашим застосунком щось негаразд, вінпроходить процес адаптації або ж ваші рекламні акції не відповідають очікуванням користувачів.

П'ять метрик, які ми розібрали, — це далеко не всі показники, які вимірюють та аналізують маркетологи мобільних застосунків. Але не варто ускладнювати завдання, намагаючись відстежувати все й одразу. Не всі показники і KPI застосовні безпосередньо до вашого бізнесу. Важливо експериментувати, щоб знайти саме ті, які найкраще підійдуть для вашого застосунка.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

10 корисних застосунків для ментального здоров'я. Слухаємо музику, ведемо щоденник та спілкуємося з розумним чатботом

Христина Коновалова 30 вересня 2022 18:35

З'явився новий застосунок для спілкування українців за кордоном — «Нумо Спільно»

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 20:15

10 найзручніших застосунків для особистих фінансів. Рахуємо витрати на їжу, комуналку та донати

Христина Коновалова 22 вересня 2022 19:22

В Україні з'явився застосунок для журналістів з вакансіями, проєктами та грантами

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 17:44

Український застосунок Impulse став №1 у світі за кількістю завантажень в App Store

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 12:45