Майже 75% світового криптошахрайства та витоків даних припадає на e-commerce
За результатами дослідження Visa, майже 75% шахрайств та витоку даних — це використання соціальної інженерії, шкідливиі програми та фішингові атаки. Сегмент e-commerce залишається найбільш привабливим для шахраїв.
Світова торгівля повертається до допандемійного рівня, тому шахраї знову шукають вразливості у системах безпеки фізичних точок оплат у магазинах. При цьому основні атаки спрямовані на сегмент e-commerce. Власники криптовалют теж у зоні ризику: проти них використовують нове шкідливе ПЗ, орієнтоване на віртуальні гаманці у вигляді розширення браузера та послуги криптомоста.
Шахрайство у сегменті e-commerce
Середовище цифрової комерції значно пришвидшилося через пандемію, а тепер, коли світова торгівля повертається до ковідного рівня, шахраї особливо активізувалися.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Вони використовують соціальну інженерію та програми-вимагачі. Дуже поширені цифрові скімінгові атаки, спрямовані на платформи електронної комерції та інтеграцію стороннього коду. Тому потрібні суворі заходи безпеки на вебсайтах продавців та сторінках оплати, щоб гарантувати, що зовнішній код не зарахують до чутливих середовищ власників карток.
В огляді Массачусетського технологічного інституту «Рух грошей у цифровому світі» 42% респондентів стверджують, що заходи безпеки важливі для їхніх клієнтів, а 59% визнають, що загроза кібербезпеці є найбільшою проблемою для розширення цифрових платежів. Більшість обирає розширені можливості безпеки, такі як цифрові токени (32%), штучний інтелект та розширена авторизація (43%).
Нові тактики шахрайства у сегменті e-commerce
Крім атак на традиційну валюту зловмисники використовують нові тактики для обману користувачів криптовалюти, зокрема нове шкідливе ПЗ, орієнтоване на гаманці у вигляді розширення браузера для користувачів цифрової валюти, а також інновації у схемах фішингу та соціальної інженерії.
Послуги криптомоста також є загрозою. Від січня до лютого 2022 року внаслідок трьох великих крадіжок з використанням вразливостей у різних мостових службах кіберзлодії отримали понад $400 млн.
Щоб захиститися від шахраїв, світові платіжні системи інвестують значні кошти у безпеку. Зокрема, Visa активізувала свої зусилля щодо боротьби з шахрайством. За минулі п'ять років компанія інвестувала понад $9 млрд у безпеку мережі.
А моніторинг Visa у режимі реального часу за допомогою штучного інтелекту заблокував обсяг шахрайських платежів на понад $4,2 млрд за минулі 12 місяців.
Нагадаємо, Mastercard запускає сервіс на основі штучного інтелекту для блокування криптошахрайства.