Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Майже 75% світового криптошахрайства та витоків даних припадає на e-commerce

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
14 жовтня 2022 3 хвилин читання

За результатами дослідження Visa, майже 75% шахрайств та витоку даних — це  використання соціальної інженерії, шкідливиі програми та фішингові атаки. Сегмент e-commerce залишається найбільш привабливим для шахраїв.

Світова торгівля повертається до допандемійного рівня, тому шахраї знову шукають вразливості у системах безпеки фізичних точок оплат у магазинах. При цьому основні атаки спрямовані на сегмент e-commerce. Власники криптовалют теж у зоні ризику: проти них використовують нове шкідливе ПЗ, орієнтоване на віртуальні гаманці у вигляді розширення браузера та послуги криптомоста.

Шахрайство у сегменті e-commerce

Середовище цифрової комерції значно пришвидшилося через пандемію, а тепер, коли світова торгівля повертається до ковідного рівня, шахраї особливо активізувалися.

Вони використовують соціальну інженерію та програми-вимагачі. Дуже поширені цифрові скімінгові атаки, спрямовані на платформи електронної комерції та інтеграцію стороннього коду. Тому потрібні суворі заходи безпеки на вебсайтах продавців та сторінках оплати, щоб гарантувати, що зовнішній код не зарахують до чутливих середовищ власників карток.

В огляді Массачусетського технологічного інституту «Рух грошей у цифровому світі» 42% респондентів стверджують, що заходи безпеки важливі для їхніх клієнтів, а 59% визнають, що загроза кібербезпеці є найбільшою проблемою для розширення цифрових платежів. Більшість обирає розширені можливості безпеки, такі як цифрові токени (32%), штучний інтелект та розширена авторизація (43%).

Нові тактики шахрайства у сегменті e-commerce

Крім атак на традиційну валюту зловмисники використовують нові тактики для обману користувачів криптовалюти, зокрема нове шкідливе ПЗ, орієнтоване на гаманці у вигляді розширення браузера для користувачів цифрової валюти, а також інновації у схемах фішингу та соціальної інженерії.

Послуги криптомоста також є загрозою. Від січня до лютого 2022 року внаслідок трьох великих крадіжок з використанням вразливостей у різних мостових службах кіберзлодії отримали понад $400 млн.

Щоб захиститися від шахраїв, світові платіжні системи інвестують значні кошти у безпеку. Зокрема, Visa активізувала свої зусилля щодо боротьби з шахрайством. За минулі п'ять років компанія інвестувала понад $9 млрд у безпеку мережі.

А моніторинг Visa у режимі реального часу за допомогою штучного інтелекту заблокував обсяг шахрайських платежів на понад $4,2 млрд за минулі 12 місяців.

Нагадаємо, Mastercard запускає сервіс на основі штучного інтелекту для блокування криптошахрайства.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Цифровий гаманець, онлайн-кредитування та технологія tap-to-phone. СEO RozetkaPay про тренди в українському е-commerce

Анна Сергієнко 4 квітня 2024 09:57

Подкаст «Куди котиться світ» №9 з Аллою Петриченко вже на каналі SPEKA

Кіра Іванова 14 березня 2024 12:31

Як e-commerce бізнесу ефективно рекламуватися у digital у 2024 році? Огляд ключових інструментів

Владислав Миронович 8 березня 2024 17:00

Вусатий e-commerce. Як влаштований український онлайн-ринок для домашніх улюбленців

Анна Нагорна 6 березня 2024 11:30

Зберігаємо конфіденційність у мережі. Прості правила особистої безпеки

Сергій Коноплицький 8 лютого 2024 14:42