Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
31 травня 2023 7 хвилин читання

«Майже з першого дня повномасштабної агресії у мене увімкнувся режим суперпродуктивності». Інтерв’ю з CEO Netpeak Group Артемом Бородатюком

CEO Netpeak Group Артем Бородатюк розповів SPEKA, як продовжувати зростати під час війни, які виклики приніс 2022 рік та як утримати психологічну стабільність. В першій частині інтервʼю Бородатюк розказав, як компанія працює під час повномасштабного вторгнення та як веде інформаційну війну з рф.

Публікуємо другу частину розмови.

Частина 2. Як керувати, щоб виходило. Артем Бородатюк про планування під час війни, психологічну допомогу та особисті плани на 2023 рік

Про зміну в особистих робочих процесах Артема Бородатюка через війну

Майже з першого дня повномасштабної агресії у мене увімкнувся режим суперпродуктивності, на якому я пропрацював наступні три місяці. Згодом усвідомив, що працювати без відпочинку — погана історія і, щоб не вигоріти, потрібно повертатися до більш збалансованого графіка. Тепер приблизно один день на тиждень виокремлюю тільки для волонтерської роботи.

Про допомогу Netpeak Group своїм працівникам щодо психологічного стану

Для Netpeak Group команда завжди була пріоритетом і основою усіх бізнес-процесів. Тому з початком широкомасштабної війни однією з наших головних цілей стало збереження надання всебічної допомоги співробітникам.

У нас з’явився корпоративний психолог, який проводить групові та індивідуальні зустрічі з охочими та створює систему психологічної підтримки. За перший місяць до психолога звернулися 59 співробітників, 87% розв’язали свої питання за одну сесію, 100% нетпіківців рекомендують такий формат. 

Зараз у Netpeak Group є три формати роботи з психологом:

  • зустрічі майндфулнес (15-20 співробітників);
  • зустрічі щосереди «А поговорити» (50-60 співробітників);
  • групова робота з менеджерами з навчання фасилітації.
У психологічному ком’юніті у Telegram, де дають поради стосовно ментального добробуту, зараз 205 нетпіківців. Ми плануємо запросити ще одного спеціаліста через великий попит.

Також від початку повномасштабного вторгнення ми проводимо онлайн-зустрічі психологічної підтримки для співробітників «Як не з’їхати з глузду». Під час них кожен охочий може поділитися своїми хвилюваннями, виговоритись, отримати пораду чи корисний досвід, або просто знайти спокій, слухаючи інших. 

Спершу це були щоденні міти, які згодом стали проводити за запитом від керівника компанії чи команди. У середньому наші зустрічі відвідує до 25% усіх співробітників, але ця цифра постійно змінюється відповідно до ситуації в країні.

Переважну більшість зустрічей проводив Саута Сергій, Chief Sustainability Officer в Netpeak Group, проте ми також організовуємо онлайн-івенти із зовнішніми спеціалістами. 

Крім того, у нас в Netpeak Group є корисна практика: менеджери компаній відстежують, коли востаннє їхні співробітники брали відпустку. І на one-on-one мітингах проговорюють необхідність відпочинку, щоб запобігти появі перевтоми та вигорання.

Щоб підтримати командний дух та додати у життя позитивних вражень, ми проводимо корпоративні онлайн-івенти. Зазвичай на такі заходи запрошуємо гостей — зовнішніх експертів, які розповідають про свою діяльність під час війни, підбадьорюють та надихають нашу команду.

Про корпоративні та особисті цілі Артема Бородатюка у 2023 році

Перша велика ціль для мене — випустити курс та книгу для менеджерів. За 17 років ми відшліфували процес запуску нових бізнесів, тому я вирішив зібрати весь свій досвід у єдиний курс «Як керувати, щоб виходило». Зараз це 26 уроків, приблизно 30 годин відео. У майбутньому це буде відеокурс та книга: спочатку це буде внутрішній продукт для наших менеджерів, а згодом планую звернутися до одного з українських видавництв по допомогу в публікації книги.

Ще одна інновація, яка дасть свої результати цього року — система бордів для CEO компаній Netpeak Group, які проводять раз на квартал, щоб вивести роботу з керівниками бізнесу на принципово новий рівень.

Як керівнику впоратися з особистою кризою під час війни

Це дуже складне питання і я точно не та людина, яка може дати універсальну пораду щодо цього. Колись я записав відео «Як себе мотивувати», де розповідаю, як у складній ситуації продовжувати робити те, що ти робиш. Варто відповісти на ключове питання: «Навіщо?». Навіщо кожного разу вставати після падіння, навіщо починати бізнес з нуля, навіщо йти на роботу. Або навіщо жити під час війни. Наш ворог хоче, щоб ми не жили, тож ти вже борешся з ворогом тим, що живеш і радієш життю, це вже спротив агресору, який хоче тебе знищити. 

Це можна транслювати на бізнес. Якщо ворог хоче знищити економіку твоєї держави, просте функціонування твого бізнесу вже дає йому відсіч. А якщо твій бізнес успішний — і поготів.

Про 24 лютого 2022 року

Розповім свою історію: 23 лютого в Одесі ми закінчили стратегічну сесію Netpeak Core, вночі я повернувся додому і видихнув уголос: «Здається, вперше все налагоджується». 

Вперше за 17 років, бо у нас завжди були досить високі вимоги й до інших, і до себе. Я радів, бо декілька SaaS-компаній нарешті вперше вийшли у плюс, нетпіковські найбільші компанії отримали рекордні показники. Також планували побудувати сучасний бізнес-центр в Одесі та розглядали можливість купити офіс у Києві — втілити давню мрію про великі хаби Netpeak Group.

Проте все перекреслив фюрер XXI століття. О 5:15 мене розбудив дзвінок з Києва — дружина сказала, що почалася війна, над містом ракети, вона чує вибухи.

З першого ж дня я бачив надзвичайний масштаб руйнувань, у тому числі був пошкоджений наш офіс в Харкові. Всі інші почуття дуже швидко змінила злість. Ввімкнувся адреналіновий режим, на якому я пропрацював наступні три місяці.

Від самого початку була хибна впевненість, що важливо донести правду якомога більшій кількості росіян. У нас була деяка кількість пошукового трафіку з росії, тому ми організували для них кампанію із заміни всіх сторінок на сайтах Netpeak Group на єдину сторінку з інформацією про масштаби агресії. Робили розсилки, телефонували. Тоді ми ще не знали, що вони намертво зазомбовані. 

Як ачівку Netpeak Group вже о 13:00 24 лютого отримав бан наших сайтів від роскомнагляду та досвід, який ми згодом вже більш ефективно використали в інформаційній війні. Паралельно з цим ми проводили евакуацію співробітників, рятували наших людей, допомагали клієнтам. 

Є особистий приклад — один мій партнер пішов у зал та сказав, що тренуватиметься, аби після закінчення війни бути в ліпшому стані. Щоб вийти з кризи сильнішим, ніж він був колись.

Ми зробили так само, але у бізнесі. Цього року нарешті почали створювати проєкти, які відтерміновували роками. Ми переробили нашу ERP-систему, доробили мемогенератор, який дозволяє співробітникам підтримувати гарний настрій, запустили рекрутингову агенцію Netpeak Talent.

Ми віримо у ЗСУ, інвестуємо у розвиток тут і зараз, щоб після війни бути ще сильнішими, ніж до неї. Так, це дуже важкі часи, проте ми виборюємо демократичне майбутнє для світу — це велика і добра справа. Я вірю в нашу державу, в українців і що місія Netpeak Group «з третього світу в перший» втілиться ще за життя мого покоління.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як військові за допомогою лазерів тренуються

Назарій Присяжнюк 3 години тому

США оголосили про новий пакет допомоги Україні на $325 млн

Юлія Даниленко 22 вересня 2023 06:35

Saldo Apps підняв Pre-Seed раунд від групи інвесторів на чолі з hi5 Ventures

Богдан Камінський 21 вересня 2023 13:51

«Сексизм і гендерна нерівність — це хайп»: Саша Гарсія Гаврилюк, авторка навчальної програми для керівників IT-компаній

Єлизавета Гогілашвілі 21 вересня 2023 09:30

«Галюцинації», втрата даних та ШІ-уряд: п’ять порад, як нам жити зі штучним інтелектом

Владислав Миронович 20 вересня 2023 17:00