Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Майже 40% українців втратили роботу через війну — опитування

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
27 липня 2022 3 хвилин читання

Понад третина українців (39%) втратила роботу за період повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Про це свідчать результати п'ятнадцятого загальнонаціонального опитування в умовах війни, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

Згідно з результатами дослідження, найбільше тих, хто втратив роботу, серед мешканців сходу країни, жінок, найбідніших, тих, хто працює у приватному секторі або має власну справу, а також внутрішніх переселенців.

«У динаміці по регіонах спостерігається подальше зростання кількості безробітних серед мешканців сходу (у червні 3 53%, у липні — 57%). Також є певне зростання кількості тих, хто втратив роботу, і серед мешканців центральних та західних областей (у центрі — 37%, на заході –—32%)», — йдеться у повідомленні за результатами дослідження.

Серед тих, хто втратив роботу під час війни, лише третина активно зараз її шукає, ще 23% думають над цим, 41% очікує. Менш мотивовані, аніж інші, на пошук нової роботи респонденти старшого віку, держслужбовці та ті, хто має заощадження.

При цьому серед тих, хто мав роботу до війни, натепер працюють 59%: повноцінно — 34%, віддалено або частково — 19%, знайшли нову роботу — 6%.

Половині працівників знизили зарплати на 10% і більше. У 43% розмір зарплат не змінився, у 9% — зріс. Найбільше тих, хто відчув зниження доходів, серед тих, хто працює зараз віддалено або частково, та підприємців.

Водночас відносна більшість (57%) респондентів готова продовжувати працювати навіть у разі зменшення зарплати, 40% шукатимуть нову роботу.

Як свідчить дослідження, серед працівників домінує впевненість у збереженні свого робочого місця у наступні пів року (переконані у цьому 83%). Не впевнені 11%, найбільше серед них тих, чия зарплата зменшилася більш ніж на 50%.

Майже 40% працівників переконані, що змогли б швидко знайти роботу, якби її втратили. 57% не мають такої впевненості, зазвичай це опитані старшого віку, жінки, представники державного сектору.

Соціологічна група «Рейтинг» проводила опитування 23-24 липня 2022 року серед українців віком від 18 років в усіх областях, окрім окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування не було українського мобільного зв'язку.

Результати враховують актуальні дані Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність — 1 тис. респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 — не більш як 3,1%.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Україна виграла битву за майбутнє інтернету

Вадим Добровольський 1 годину тому

Час мекнути, блокування PornHub, доказ знищення динозаврів. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 4 години тому

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 21 годину тому

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 23 години тому

Знищено 60 одиниць бронетехніки росіян. «Народний супутник» ICEYE окупився за перші два дні роботи

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 12:42