Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мадонна з ПТРК та понад $2 млн допомоги Україні. Бліцінтервʼю з творцем Saint Javelin

30 травня 2023 3 хвилин читання

Журналіст Крістіан Борис, українсько-польський канадець, створив мем Saint Javelin — Мадонну, яка тримає в руках ПТРК — 7 грудня 2021 року. За рік роботи бренд продав 210 тис. одиниць мерчу і перерахував $2,3 млн допомоги Україні. 

Проєкт Kyiv not Kiev записав інтервʼю з творцем Saint Javelin і поставив Борису декілька запитань від SPEKA. 

Крістіан Боріс та Тетяна Гайдук Крістіан Боріс та Тетяна Гайдук

Як довго, на твою думку, триватиме зацікавленість світу в Україні, у предметах з українською патріотичною символікою, а отже, у твоєму бренді?

Я не думаю, що вона коли-небудь зникне. У Швеції є IKEA. У Канаді є велика компанія під назвою Roots — бренд, відомий в усьому світі. Вони виготовляють худі, футболки і спортивні штани, і це свого роду експорт канадської культури. Америка має American Eagle і Abercrombie & Fitch, відомі своїм «американством». Я думаю, що дедалі більше людей будуть цікавитись культурою України, не тільки війною. 

Щойно війна нарешті закінчиться, ви побачите велику кількість людей, які захочуть відвідати Україну і дізнатися про всі ці місця, про які вони завжди чули або дивилися відео в інтернеті. Я думаю, що цікавість лише зростатиме. Я думаю, що в Україні є багато чого досліджувати. Більшість людей, напевно, ніколи не чула про Карпати. І якщо вони поїдуть туди, то зрозуміють: є ціла інша частина України, про яку я уявлення не мав, бо все, що я бачив, це фотографії війни. 

Я бачив на відео, як виглядає Київ, як, на жаль, виглядають Бахмут і Донбас, але я ніколи не думав, що у вас є така Говерла із засніженою вершиною, Одеса, усі ці прекрасні місця в Україні — ви можете показати їх світові і побудувати навколо них бренди. Вишиванки вже довгий час обожнюють, їхні патерни давно відомі у моді. Я не думаю, що це зникне. Завжди буде аудиторія, яка оцінить.

Хто був останнім святим, якого ви додали до своєї колекції? І як вирішуєте, кого вибрати? Можемо ми наступним очікувати на «Святий Контрнаступ»?

Це справді добра ідея. Останнім має вийти Святий Starstreak. Ми давно нічого не виготовляли. Saint Javelin — це знаковий символ. А потім все це розвивалося так, що наша аудиторія почала просити святого, який би представляв їхню країну і їхній внесок у військові зусилля. Спочатку це була Велика Британія. Люди писали нам і запитували: «Чи можете ви зробити Святого NLaw?» Він був другим. Потім був Святий Стінгер, Санкт Панцерфауст для німців, а потім всі інші країни почали просити свого.

Інтервʼю із засновником Saint Javelin

Ми намагалися видавати новинки на кожен запит. Святий HIMARS був дуже важливим, бо ми знали, що HIMARS передадуть Україні, і наша команда розуміла, що це буде означати. Тому ми почали працювати над ним наперед. Коли з’явилися новини про HIMARS, а також всі ці меми про «час HIMARS / HIMARS o’clock», у нас вже були готові дизайн та продукти.

Може, час готувати Святого F-16, на випередження?

У нас є F-16. Люди з урядів різних країн писали мені у футболках F-16. Є великий рух людей, які хочуть, щоб Україна отримала найкращі літаки, і не тільки літаки, а взагалі обладнання. У нас є F-16; у нас є «Бредлі», бойова машина піхоти. У нас була вінтажна колекція дизайнів із подібним екіпом. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Міжнародний суд ООН почав розгляд справи щодо вторгнення росії в Україну. Що це означає та якими будуть наслідки

Олександр Тартачний 28 вересня 2023 15:36

Як військові за допомогою лазерів тренуються

Назарій Присяжнюк 23 вересня 2023 07:30

США оголосили про новий пакет допомоги Україні на $325 млн

Юлія Даниленко 22 вересня 2023 06:35

Закінчилась 15-та зустріч у форматі «Рамштайн». Яку зброю отримає Україна

Юлія Даниленко 20 вересня 2023 13:00

Норвегія передасть Україні 50 гусеничних вантажівок NM199

Юлія Даниленко 19 вересня 2023 12:31