Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

MacPaw відстояла власні права на землю у Київській області

Богдан Камінський
Богдан Камінський
9 листопада 2023 3 хвилин читання

Верховний суд відхилив касаційну скаргу Київської обласної прокуратури до ІТ-компанії MacPaw щодо вилучення з володіння фірми земельної ділянки під Києвом

Про це зазначено в Єдиному реєстрі судових рішень. 

Йдеться про земельну ділянку площею 11,2286 га в селі Циблі Переяславського району Київщини. Прокуратура намагалася вилучити її з володіння MacPaw на користь Київської ОДА.

Закриття касаційного провадження визнає розпорядником та користувачем ділянки компанію. Однак засновник MacPaw Олександр Косован очікує, що прокуратура й надалі позиватиметься щодо власності ТОВ «Макпау Проперті Менеджмент».

Уся справа, по якій було винесено рішення ВС — це інструмент прокуратури для тиску на власників земель. Фактично Верховний Суд своїм рішенням поставив крапку в цій справі. Проте ми очікуємо, що прокуратура і надалі буде подавати позови щодо власності ТОВ «Макпау Проперті Менеджмент» з посиланням на це прийняте рішення
Олександр Косован

Передісторія конфлікту MacPaw із чиновниками через землю на Київщині

15 лютого 2023 року в офісі MacPaw пройшли обшуки. Косован називав дії правоохоронців «бажанням чиновників заволодіти земельними ділянками, які MacPaw законно придбала у період з 2016 по 2021 рік».

Згодом у Нацполіції повідомили, що обшуки проводять за фактом збільшення берегової лінії без спеціального дозволу.

Бізнес та громадськість засудили обшуки в MacPaw. На захист компанії став й міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Через два дні після обшуків Косован розповів свою версію подій. За його словами, у 2015 році він почав шукати земельну ділянку для будівництва бази відпочинку MacPaw Village, призначеної для співробітників компанії. В результаті Косован знайшов відповідні ділянки на березі Канівського водосховища.

Протягом 2016-17 років було підписано кілька договорів купівлі-продажу цих ділянок та декілька договорів суборенди. 

Компанія придбала ці ділянки за ринковою ціною без договорняків та відкатів
Олександр Косован

Для користування землями Косован створив ТОВ «Макпау Проперті Менеджмент». Протягом наступних кількох років компанія активно інвестувала в розбудову майбутнього рекреаційного центру, зазначив він.

Нова місцева влада зазіхала на ділянки MacPaw

За словами Косована, після місцевих виборів 2020 року новий голова ОТГ села Циблі почав перешкоджати діяльності MacPaw. Зокрема, одним з першим його рішень стало внесення змін до вже затвердженого генерального плану. 

Протягом двох років місцева влада використовувала різні способи впливу на Косована: тітушки, замовні статті в ЗМІ, ботоферми, кримінальні справи тощо. Також було зафіксовано спроби нападу на земельні ділянки та офіс компанії у Києві, стверджує бізнесмен.

У 2022 році за клопотанням прокурора суд виніс рішення про арешт земельних ділянок ТОВ «Макпау Проперті Менеджмент» із забороною користування. Проте компанія успішно оскаржила постанову в апеляційному суді, що й підтвердив ВС. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як IT-компанії допомагають мобілізованим працівникам: виплати, підтримка, збереження робочих місць

Сергій Коноплицький 3 січня 2024 12:52

Як змінились IT-фахівці в Україні — дослідження MacPaw

Артем Житкевич 12 грудня 2023 19:00

MacPaw представив мультфільми про кібербезпеку — відео

Богдан Камінський 30 листопада 2023 18:50

MacPaw додала українські символи в шрифт Fixel до його першої річниці

Юлія Мирська 23 листопада 2023 11:53

Російські хакери зламали сайт та сервери Київської облради

Богдан Камінський 2 листопада 2023 16:31