Людство досягло межі тривалості життя – дослідження
Попри значний прогрес у медицині та поліпшенні умов життя, зростання середньої тривалості життя людства почало сповільнюватися, і ймовірність значного її збільшення у майбутньому є низькою.
Про це пише Nature Aging.
Дослідження базувалося на аналізі демографічних даних з восьми країн з найвищою тривалістю життя — Австралії, Франції, Італії, Японії, Південної Кореї, Іспанії, Швеції та Швейцарії, а також Гонконгу та США за період з 1990 по 2019 рік. Результати показали, що середня тривалість життя людей зростала у XX столітті, але після 1990 року цей приріст значно сповільнився.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Читайте також: Кожен рік освіти знижує ризик смерті.
Зараз, за оцінками дослідників, не більше 15% жінок та 5% чоловіків у країнах з найвищою тривалістю життя мають шанс дожити до 100 років. Основна причина такого обмеження полягає в тому, що, незважаючи на досягнення медицини, людство поки що не змогло сповільнити процес старіння. Лише терапія вікових захворювань недостатня для радикального збільшення тривалості життя.
Останні три десятиліття показали, що людство вже досягло межі можливого продовження життя за допомогою традиційних медичних та соціальних заходів. Вчені зазначають: щоб продовжити життя на більш ніж 100 років, необхідно знайти способи впливу на біологічні процеси старіння.
Читайте також: Денний сон збільшує об’єм мозку і тривалість життя.