Людиноподібні мавпи розвинули вертикальний тулуб задля листя, а не плодів — дослідження
У новому дослідженні антропологи стверджують, що людиноподібні мавпи почали ходити вертикально, щоб діставати листя з дерев, а не плоди.
Антропологи довгий час вважали, що наші предки розвинули вертикальний тулуб, щоб збирати фрукти, але нове дослідження Мічиганського університету припускає, що саме життя у лісах і харчування, яке включало листя, спонукали мавп стояти вертикально, повідомляє Michigan news.
Нові знахідки проливають світло на походження мавп і відсувають походження трав'янистих лісів у екваторіальній Африці від 7-10 мільйонів років тому до 21 мільйона років тому.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Під час дослідження місцевості під назвою Морото у східній Уганді вчені виявили, що рослини тут відчувають так званий «водяний стрес», тобто вони переживають сезонні періоди дощу та посушливості. Це також означає, що принаймні частину року людиноподібні мавпи повинні вживати щось інше, ніж фрукти, щоб вижити. Ці знахідки вказують й на те, що пращури жили у лісі, який склався з дерев і чагарників.
«Зміна навколишнього середовища зумовила двоногий рух: наші предки почали ходити по землі, тому що дерева були далі одне від одного», — вважає палеоантрополог МакЛетчі.
Ще однією підказкою стали знахідки корінних зубів грібінчастої форми, якими зручно розривати волокнисті листки. Тоді як корінні зуби, якими споживають фруктів, зазвичай більш округлі.
Раніше повідомлялося, що щури у танзанійській лабораторії допомагають виявляти ознаки туберкульозу на ранній стадії .