Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Львівські трансплантологи вперше застосували апарат Kidneyassist для пересадки нирки

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
24 травня 2023 3 хвилин читання

Львівські трансплантологи першими в Україні застосували для пересадки донорської нирки апарат Kidneyassist, повідомили в Першому медичному об’єднанні Львова.   

Апарат удвічі подовжує час можливого перебування органа поза тілом. Тож тепер у Центрі трансплантології Першого медичного об’єднання Львова можуть транспортувати нирку з будь-якої точки України.   

Цей пристрій наразі єдиний в Україні. Він не лише дозволяє збільшити час безпечного перебування органа поза тілом, а й допомагає оцінити стан і функцію нирки, а також спрогнозувати результат трансплантації. За словами лікарів, апарат дає змогу фактично оживити нирку поза тілом. Є можливість перевірити, наскільки добре орган виділяє сечу.   

Першим пацієнтом, який отримав донорську нирку з використанням Kidneyassist, став 43-річний Ігор Міклуха з міста Овруч. Він з дитинства хворів на гломерулонефрит — недугу, що призводить до ниркової недостатності. У 26 років нирки Ігоря відмовили. Певний час чоловік перебував на гемодіалізі (процедура з очищення крові від токсинів та виведення надлишків води). Гемодіаліз проводять у медзакладі тричі на тиждень, він триває по кілька годин. Через процедуру чоловік був прив’язаний до візитів у лікарню і не міг кудись поїхати, він відчував постійну втому, змушений був дотримуватися дієти й пити менше води. 

У 2010-му в Запоріжжі Ігорю пересадили нирку. Він прожив із нею 10,5 повноцінних років. Але згодом донорський орган відмовив, тому чоловік знову став у список очікування на пересадку вже у львівському Центрі трансплантології.   

Донорська нирка для Ігоря з’явилася в Одесі. Через повітряну загрозу вертольотами органи нині не транспортують. Автівкою туди й назад до Львова — неблизький шлях: найменший затор — і орган можна втратити. До того ж чим довше він перебуває поза тілом, тим менше шансів на успішну пересадку. Але за допомоги апарата Kidneyassist така відстань вже не є проблемою.

Нирку в Одесі забрали о 7-й ранку, а трансплантацію у Львові розпочали о 5-й ранку наступного дня. Орган перебував поза межами тіла понад 23 години. Пристрій продовжив роботу нирки та зберіг її функцію. Пересадка була успішною.    

Раніше SPEKA розповідала, що першу в Україні успішну трансплантацію комплексу «підшлункова залоза-нирка» провели хірурги львівської лікарні Святого Пантелеймона разом із колегами з київської клініки «Феофанія». 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Superhumans відкриє ще один центр протезування та реабілітації — в Одесі

Кіра Іванова 14 червня 2024 08:05

Helsi запускає сервіс на основі ШІ для аналізу результатів лабораторних досліджень

Вікторія Рудзінська 10 червня 2024 17:05

Anterior отримує $20 млн від NEA для просування проєкту медичного страхування за допомогою ШІ

Анастасія Ковальова 9 червня 2024 16:23

Як кішки допомагають вченим

Сергій Коноплицький 5 червня 2024 14:09

Японія планує перші тестування препарату для відновлення зубів на людях

Вікторія Рудзінська 3 червня 2024 21:52