Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Львівські студенти розробили дрон для доставки: долає відстань до 10 км

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
17 серпня 2022 2 хвилин читання

У 2019 році американська компанія Wing першою отримала дозвіл на комерційну доставку товарів дронами. П'ятеро першокурсників Львівської політехніки, які навчаються на програмі «Інтернет речей», переконані в Україні теж так можна.

Як повідомили у Львівському IT Кластері, за два навчальні семестри вони склали дрон та розробили технологію комп'ютерного зору для безпілотника. Завдяки цій програмі, дрон розпізнає спеціальний маркер, на який здійснюється посадка. Безпілотник може долати відстань у 10 кілометрів.

«Наш дрон розпізнає місце точної посадки камерою з допомогою спеціальні мітки на місцевості. Ми досліджували схожі розробки від Betterfly, Dronex, Zipline, Wing. І більшість з них здійснюють доставку від продавця до поштового відділення. Ми ж пропонуємо доставку одразу до клієнта», — розповідає першокурсниця та Team Lead команди Оля Рубінчук. 

Зі своєю розробкою студенти цього року їздили до Норвегії на TAC Challenge 2022. Це конкурс підводних і повітряних дронів для університетів зі всього світу. Оскільки через війну розробники не змогли привезти свій дрон, організатори надали деталі з трьох різних безпілотників.

«З цих запчастин ми за дві доби зібрали новий дрон та адаптували software частину: оскільки наш дрон керується пультом, ми створити код, який би автомономно керував дроном. Організатори змагань були нами дуже вражені, бо ми були ще й наймолодшими учасниками», — додає Оля Рубінчук.

 Наступного навчального року студенти планують адаптувати дрон так, аби він міг бути корисним під час війни і, наприклад, доставляти товари першої потреби.

Дізнатися більше про ІТ-спеціальності у львівських університетах та про перспективи  оновлених навчальних програм від Львівського ІТ-кластера можна за посиланням.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Конгрес доручив Пентагону пришвидшити постачання великих безпілотників Gray Eagle та Reaper для України

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 09:36

Як працюють українські антидронові рушниці. Інтервʼю із засновником компанії Kvertus

Олександр Тартачний 13 вересня 2022 16:45

Українська компанія Culver Aviation представила інноваційну систему моніторингу за обʼєктами за допомогою дронів: як вона працює

Євген Муджирі 7 вересня 2022 12:05

Сімʼя, робота, мобілізація: як змінилося життя українських ІТ-спеціалістів після 24 лютого

Євген Муджирі 7 вересня 2022 10:02

Британія надасть Україні підводні дрони, що знешкоджують міни

Kateryna Venzhyk 27 серпня 2022 13:24