Листи з того світу: як працює сервіс iDied
Усі ми знаємо, як боляче втрачати рідних та близьких людей. Гірше цього може бути лише пошук важливих даних після їхньої смерті, як-от паролі, документи тощо. Тому я вирішив створити сервіс, який допоможе людям передавати свої цифрові активи та залишати посмертні записки за потреби.
Як виникла ідея сервісу посмертних листів
iDied — сервіс посмертних записок для тих, хто турбується про те, що буде після смерті.
Ідея створити такий сервіс з'явилася ще в середині 2019 року. У мене є звичка занотовувати дуже багато речей, наприклад, ідеї для бізнесів та різні круті інсайти. Тому я вирішив створити сервіс, де можна залишити такі дані своїм друзям та близьким, або паролі до сервісів, де такі дані зберігаються.
У травні 2021 року були зроблені перші дизайни цього сервісу. 13 лютого почалась розробка у дуже пасивному режимі, але одразу після вторгнення розробка та дизайн перейшли в активну фазу, тому що це дуже добре відволікало від того, щоб не з'їхати глузду від думок про війну.
Як працює сервіс iDied
Все працює надзвичайно просто: у нас є сайт https://idied.org/, там треба зареєструватися, далі можна створювати свої записки та налаштовувати їх таким чином, щоб обрані люди могли переглянути їх через певний проміжок часу.
Покрокова інструкція:
-
1
Реєструємося на https://idied.org.
-
2
Створюємо замітку.
-
3
Натискаємо «Поділитися».
Із доступних методів — надсилання після смерті у телеграм, на пошту або за публічним посиланням, де вміст буде доступний після смерті власника.
Як ми розуміємо, що власник помер? Коли не виконується одна з умов:
-
1
Власник не був у застосунку 30 днів;
-
2
Власник не був онлайн у телеграмі 30 днів.
Тестування проводили на звичайних людях, які цікавились проєктом. Вони проводили час у сервісі, користувалися ним, надсилали ідеї щодо покращення сервісу та виправлення помилок. Зараз проєкт на стадії пошуку інвестицій. У нас був офіційний запуск на ProductHunt: https://www.producthunt.com/products/idied-after-death-notes, там відбулося перше знайомство користувачів зі всього світу із стартапом.
Як гарантується безпека даних у сервісі iDied
Ви можете боятися залишати свої паролі тут, раптом це небезпечно. Раптом хтось зламає БД, зіллє паролі та доступи? Не обов'язково залишати всі свої секретні дані у нас, можете зберегти тільки покажчики для потрібних місць.
Якщо є сумніви щодо безпеки сервісу, ви завжди можете залишити не сам пароль, а вказівник на те місце, де його можна знайти. Наприклад, ви залишили в сейфі всі свої паролі, тому iDied може допомогти вам зберігати пароль від сейфа, де всі паролі. Або ж це буде вказівник на потрібну тумбочку, де у вас збережені дані.
Також можете зберегти у нас уже зашифровані дані, які ви зашифрували на будь-якому сервісі на кшталт такого. Надішліть одержувачу ключ для розшифровки, а в замітку вставте зашифрований текст і посилання на сервіс, де його можна розшифрувати з ключем, який ви заздалегідь дали одержувачу.
А взагалі зараз ведеться планування більш просунутих способів захисту.
На кого розрахований сервіс iDied
Аудиторія стартапу доволі широка, але водночас це лише 3-4 основні цільові групи та кілька другорядних категорій, для яких стартап вирішує ті чи інші проблеми.
Ми виділили такі: підприємці, диджитал-спеціалісти, журналісти, фрилансери, тяжкохворі люди та звичайні люди:
- Для підприємців наш стартап вирішує проблему передання доступу до акаунтів, магазинів тощо, які зазвичай важко відновити після раптової смерті.
-
Для диджитал-спеціалістів, а особливо програмістів, стартап вирішує проблему передання цифрових активів, як-от паролів від криптогаманців та криптобірж.
-
Для фрилансерів вирішується проблема ведення особистого щоденника з максимальним захистом, для диджитал-спеціалістів — передання цифрових активів за все життя.
-
Для журналістів вирішується питання безпечного передання інформації для публіки навіть у випадку смертельної небезпеки, якщо ведеться надзвичайно небезпечне розслідування.
-
Для тяжкохворих людей вирішується проблема написання і передання останніх слів рідним, особливо коли вони не можуть бути близько.
Чому це важливо? Насамперед через те, що в країні триває війна і щоденно помирає багато людей, які навіть не можуть залишити своє останнє слово для рідних, вони не можуть розказати нам останні побажання, останню історію.
Після смерті комунікація між рідними обривається на незакінченій ноті. Ми хочемо надати можливість усім внести конкретику та підбити підсумки ще за життя, щоб у разі смерті не залишалося недоказаних слів чи відритих питань. Так ми хочемо бодай на трохи зменшити біль від втрати для всіх, хто когось втратив на війні чи внаслідок смерті від хвороби, старості тощо.
Бізнес-модель та маркетинг iDied
Поверхневе дослідження показало, що deathtech — це грошова ніша, але складна для просування.
Поки що продукт просуваємо через «партизанський маркетинг» і визначаємося з нашою ЦА та її потребами. Хочемо зрозуміти, чи справді такий продукт може бути корисним людям або що саме потрібно змінити, щоб він користувався попитом.
Рекламу поки що на нього не запускали, користувачі приходять із ProductHunt, Reddit, Telegram, LinkedIn. Ми відкрито показуємо кількість наших користувачів у телеграм-каналі https://t.me/idiedanal разом із важливими продуктовими подіями, як-от реєстрація, натискання на кнопку оплати та саму оплату. Поки що в нас 288 користувачів, з яких нуль платних.
Монетизація відбувається завдяки купівлі Pro-версії з розширеною функціональністю:
-
1
Відстеження онлайну в Telegram.
-
2
Надсилання листів, зокрема на електронну пошту.
-
3
Необмежена кількість нотаток.
Для Рro-версії обрали найбільш потрібні функції, про які нас сповістили наші тестувальники.
Інвестиції в сервіс iDied
Початкові інвестиції у сервіс зовсім невеликі: $182,29 на маркетинг, $20 на дизайн, до $30 на домени та сервер.
Скільки потрібно для запуску продукту? Він уже запущений, тепер потрібні великі інвестиції для його розвитку, доопрацювання, кошти на маркетинг та рекламу.
З отриманих грошей — $1000 від Amazon на хмарні сервіси.
Уже спілкувалися з двома інвесторами (з Китаю та США). Найбільше нас зацікавила перша пропозиція. Китайський акселератор ex Y Combinator China пропонує $300 000 інвестицій за 7% компанії. Заявку подали, очікуємо відповіді.
Плани на майбутнє
У наших планах — завойовування українського ринку, а потім повноцінне розширення на іноземний ринок. Основна наша мета — допомогти людям, особливо на прифронтових територіях, а також нашим захисникам на передовій. Після цього ми хочемо виходити на міжнародний ринок та збагачувати податками Україну після отримання іноземних інвестицій.
Також плануємо створити платіжну систему, щоб можна було залишати не тільки потрібні для передавання текстові дані, а й грошові кошти незалежно від типу: криптовалюта, звичайні гроші, будь-що. Але поки що це тільки плани, тому що фінальні маркетингові цілі визначимо після детального дослідження.