Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Трансформація бізнесу та ІТ-продукту: як зберегти бізнес і допомогти державі. Досвід LIGA ZAKON

Ольга Таранова
Ольга Таранова Product Director LIGA ZAKON та ідеолог LIGA360
14 липня 2022 9 хвилин читання

14 липня Асоціація IT Ukraine проводить найбільшу в Україні конференцію з IT-права IT UKRAINE LEGAL CONFERENCE 2022. Product Director LIGA ZAKON та ідеолог LIGA360 Ольга Таранова розповіла на івенті про досвід трансформації компанії в період війни та поділилася лайфхаками втілення міжнародні проєктів, які допомагають державі та клієнтам. В колонці для SPEKA Ольга підсумувала головні тези свого виступу.

Війна для кожного бізнесу стала непередбачуваним викликом. Проте, аби не допустити падіння економіки нашої країни та зберегти компанію, українські підприємці мусять знаходити можливості для розвитку й натхнення для втілення нових проєктів, адже втримати бізнес під час війни – це насамперед відповідальність перед державою.

Безпека понад усе

Зберегти потужності та дані для будь-якого підприємства чи компанії від знищення – це реалії, з якими зіштовхнувся чи не кожен в Україні з початком повномасштабного вторгнення. Наша компанія не виняток. У перші дні після початку повномасштабного вторгнення пріоритетом номер один став персонал та його безпека. У другу чергу – безпека інформації та забезпечення доступу до інформації наших клієнтів.

Ми вирішили перенести локальну інфраструктуру з основними сервісами в європейський дата-центр, щоб забезпечити захист і стабільну роботу бізнесу. Критично важливі IT-сервіси LIGA ZАKON були розміщені на базі гіперконвергентної інфраструктури. У системі використовується віртуалізація засобами гіпервізора ESXi. Зв'язок між серверами забезпечений за допомогою комутаторів із високою пропускною здатністю.

Ми й раніше використовували подібну схему інфраструктури, саме тому це значно спростило та пришвидшило повну міграцію нашої інфраструктури у європейський дата-центр.

Перехід на правовий режим «Дія Сіті» – зелене світло для розвитку ІТ-індустрії

Узимку цього року LIGA ZАKON стала резидентом «Дія Сіті», що надало нашій компанії низку переваг. Рекомендуємо українському ІТ проаналізувати цей спецрежим та розглянути його для себе як інструмент оптимізації.

Наприклад, він надає можливість знизити оподаткування фонду заробітної плати. Замість 18% – ставка 5% ПДФО, а нарахування ЄСВ у розмірі 22% відбувається на мінімальну заробітну плату, а не на всю її суму. Звісно, у період воєнного стану настали зміни і для резидентів «Дія Ciті» – критерії резидентства стали максимально спрощені. На час воєнного стану компанії не позбавляють статусу резидентів «Дія Ciті», навіть якщо вони не відповідатимуть критеріям. Також резидентам не потрібно подавати звіт про відповідність, а податкові умови «Дія Ciті» залишилися незмінними.

Трансформація продукту: воєнна тематика

Воєнна тематика – це те, чим сьогодні живе кожен із нас. Три відкритих інформаційно-аналітичних медіа LIGA ZAKON перейшли в режим оперативного інформування та розширили перелік висвітлюваних тем (включаючи найпоширеніші питання від цивільного населення). Ми розуміли, що перевірена інформація про зміни, які відбуваються під час війни, вкрай необхідна українському бізнесу, наша редакція зробила ставку на максимальну оперативність і стислість у поданні тематик. Наразі новини й аналітика від експертів оновлюються щогодини.

Ми почали безкоштовно надавати консультації для бізнесу – це те, чим ми могли оперативно забезпечити українські компанії, щоб вони мали змогу працювати. Також ми запустили спеціалізований довідково-аналітичний проєкт «Бізнес під час війни», де щоденно оновлюємо важливу інформацію для підприємців.

До того ж LIGA ZAKON періодично організовує безкоштовні вебінари професійних фахівців, які стосуються нюансів роботи українських компаній під час війни.

Як ми переформатували розвиток продуктів

Одна з важливих складових роботи бізнесу в будь-які часи – це доступ до законодавчих норм. З початком війни зміни до законодавства почали вносити чи не щодня. Приватному бізнесу та державним організаціям – усім, хто продовжує працювати, – критично важливо вчасно відслідковувати ці зміни й бути в курсі останніх новин.

З початком повномасштабного вторгнення ми розуміли, що бізнес щоденно стикається з величезними ризиками, зокрема й правовими, інформаційними, репутаційними, і зараз як ніколи потрібно мати надійні інструменти та джерела для запобігання та мінімізації цих ризиків. У цьому може допомогти зокрема й наша IT-платформа LIGA360.

У дуже стислі строки ми розробили новий інформаційний модуль «Воєнний стан». Він об'єднує та надає доступ до інформації про законодавчі зміни, роз'яснень від органів влади, аналітичних і консультаційних матеріалів від експертів LIGA ZAKON, новацій на актуальні теми, новин у сфері економіки від топових українських ЗМІ та з офіційних джерел.

До того ж цей модуль дозволяє переглядати матеріали російської пропаганди, моніторити дезінформацію та маніпуляційні настрої як російських, так і українських ЗМІ, аналізувати риторику країни-агресора.

Обов'язком кожного відповідального бізнесу після початку повномасштабного вторгнення росії є перевірка бізнес-партнерів на зв'язки з ворогом, адже наявність російського та/або білоруського сліду в контрагентів може мати руйнівні наслідки для бізнесу. Достатньо ввести код ЄДРПОУ, назву підприємства чи прізвище власника й переглянути детальну інформацію про компанію. Якщо засновник, бенефіціар чи керівник компанії мають відношення до рф чи рб – система сповістить вас про це.

Допомогти державі можна не лише підтримкою економічного фронту

Для державних інституцій на період воєнного стану LIGA ZAKON надала повний доступ до ІТ-плаформи LIGA360. Це представники Кабміну, міністерств і відомств, органів прокуратури та ЗСУ. Також забезпечили безкоштовним доступом до робочих місць ІТ-платформи LIGA360 більш ніж 85% суддів, працівників судів, органів та установ системи правосуддя. Безоплатний доступ отримали і працівники «Дія Центр» та Центрів надання адміністративно-правових послуг (ЦНАП).

На сьогодні вже понад 7,6 тис. фахівців органів законодавчої та центральної влади на безоплатній основі отримали доступ до функціоналу ІТ-платформи загальною сумою в понад 21,5 млн грн.

Пошук даних за кордоном – іноземні компанії йдуть назустріч українському бізнесу

Про Україну та війну не втомлюються говорити на міжнародній арені, а також готові підтримувати нашу країну, зокрема й бізнес.

Наша мета – створити швидкий інструмент для процесів управління ризиками, комплаєнсу та належної обачності, що не дозволяє тим, хто має зв'язки з державою-агресором, вести свій бізнес та приносити користь ворогу. Аби надавати українцям максимум достовірної інформації, ми зв'язалися з великою кількістю міжнародних компаній, які мають великі бази даних, і провели низку зустрічей про потенційні шляхи співпраці. У зв'язку з повномасштабним вторгненням росії на територію України наша команда домовилася про спеціальну схему соціального проєкту з найбільшим постачальником корпоративних баз даних у світі.

Зараз ми створюємо продукт, спрямований на отримання комплексного досьє компанії та виявлення бенефіціарів на основі цих даних. Мета проєкту – показати зв'язки між профілями різних компаній та особами, що пов'язані з рф та рб (206 млн компаній, 91 регіон світу), надати можливість для пошуку активів компаній, підданих санкціям, для побудови відкритості співпраці з партнерами та клієнтами, боротьби з корупцією і злочинністю та захисту демократії. Та, звісно, аби створити надійне середовище, у якому ми хочемо працювати, і суспільства, у якому ми воліємо жити. Ми вважаємо, що це має допомогти Україні в її інформаційній та економічній боротьбі з російською агресією.

Отже, три головні поради для бізнесу, який продовжує працювати під час війни:

  • Звертайтеся за допомогою до міжнародних партнерів. Сьогодні весь світ готовий підтримати Україну. Просто потрібно шукати варіанти співпраці.
  • Обов'язково перевіряйте своїх партнерів, постачальників та замовників. Стежте за репутацією та зв'язками тих, з ким співпрацюєте.
  • Потурбуйтеся про протидію ризикам у правовому й інформаційному полі. Щоденно змінюється законодавство й інформаційний ландшафт, та іноді недостовірна інформація може коштувати вам великих втрат.
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 3 години тому

Україна виграла битву за майбутнє інтернету

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 13:45

Час мекнути, блокування PornHub, доказ знищення динозаврів. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 30 вересня 2022 10:03

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Знищено 60 одиниць бронетехніки росіян. «Народний супутник» ICEYE окупився за перші два дні роботи

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 12:42