Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Освітній курс від штучного інтелекту: чи складно його створити

Євген Мощенський
Євген Мощенський Product Owner Hillel IT School
3 березня 2023 3 хвилин читання

Привіт, я Євген Мощенський, Product Owner у компанії Hillel IT School. Хочу розповісти про наш унікальний проєкт — перший в Україні освітній курс, створений штучним інтелектом. 

Як виникла ідея створення курсу

Ідея створення такого курсу полягає в тому, що ми хотіли використати сучасні технології та інструменти, щоб зробити навчання більш цікавим та ефективним для студентів. Деякі люди можуть відчувати страх перед штучним інтелектом та його можливим впливом на наш світ, але ми вважаємо, що розуміння нових технологій сприятиме відповідальному їх використанню та з користю для людей.

Тим пак на сьогодні технології штучного інтелекту є одним із найактуальніших напрямів розвитку ІТ, тож не дивно, що він поступово проникає у все нові продукти та сервіси. І чого ж тоді не використовувати його в освіті? Ми вирішили спробувати застосувати його у своїй роботі, адже спеціалізуємося саме на ІТ-освіті.

Як створювався освітній курс за допомогою ШІ

Наш проєкт базується на технологіях ChatGPT та SynthesiaПочнемо з ChatGPT. 

ChatGPT — це глибоко навчений модельний алгоритм машинного навчання для оброблення природної мови. Технологія здатна генерувати текст на будь-яку тему, структурувати та форматувати його за запитом. 

За допомогою ChatGPT було створено програму, сценарій та тести після занять. На наш запит ми отримали 51000 символів тексту, загалом 30 сторінок, а редагування тривало 5 годин.

Оскільки ми вважаємо, що тільки текстового матеріалу недостатньо для повноцінного навчання, то використали платформу для створення відео Synthesia.

Завдяки цьому інструменту нам була потрібна всього одна людина та 10 годин, щоб створити реалістичні відеоролики зі згенерованим аватаром спікерки, синтезованим голосом, презентаціями уроків та субтитрами. Лише за 10 годин! Правда, вражає?

 Освітній курс Hillel IT School базується на технологіях ChatGPT та Synthesia  Освітній курс Hillel IT School базується на технологіях ChatGPT та Synthesia

Якість згенерованого нейромережами матеріалу була на належному рівні, з генерацією текстів та їх перевіркою працювала наша викладачка — талановита Ксенія Крилова, PR Manager у компанії AB Soft.

Тож нам вдалося зробити корисний, привабливий та безкоштовний курс без залучення великої команди, а штучний інтелект показав себе інструментом, який можна використати для поліпшення різних аспектів нашого життя, як-от медицина, наука, технології та освіта.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ChatGPT згенерував недійсні судові справи для юриста з США

Кіра Іванова 12 годин тому

Нескінченний стрим Спанч Боба

Ганна Гілова 14 годин тому

The Washington Post сформувала команди, відповідальні за ШІ

Ольга Горбенко 16 годин тому

Київ очима штучного інтелекту. Майдан, метро, каштани та київська перепічка

Єлизавета Гогілашвілі 17 годин тому

TikTok тестує ШІ-чатбот Таkо на деяких ринках

Ольга Горбенко 26 травня 2023 20:40