Освітній курс від штучного інтелекту: чи складно його створити
Привіт, я Євген Мощенський, Product Owner у компанії Hillel IT School. Хочу розповісти про наш унікальний проєкт — перший в Україні освітній курс, створений штучним інтелектом.
Як виникла ідея створення курсу
Ідея створення такого курсу полягає в тому, що ми хотіли використати сучасні технології та інструменти, щоб зробити навчання більш цікавим та ефективним для студентів. Деякі люди можуть відчувати страх перед штучним інтелектом та його можливим впливом на наш світ, але ми вважаємо, що розуміння нових технологій сприятиме відповідальному їх використанню та з користю для людей.
Тим пак на сьогодні технології штучного інтелекту є одним із найактуальніших напрямів розвитку ІТ, тож не дивно, що він поступово проникає у все нові продукти та сервіси. І чого ж тоді не використовувати його в освіті? Ми вирішили спробувати застосувати його у своїй роботі, адже спеціалізуємося саме на ІТ-освіті.
Як створювався освітній курс за допомогою ШІ
ChatGPT — це глибоко навчений модельний алгоритм машинного навчання для оброблення природної мови. Технологія здатна генерувати текст на будь-яку тему, структурувати та форматувати його за запитом.
За допомогою ChatGPT було створено програму, сценарій та тести після занять. На наш запит ми отримали 51000 символів тексту, загалом 30 сторінок, а редагування тривало 5 годин.
Завдяки цьому інструменту нам була потрібна всього одна людина та 10 годин, щоб створити реалістичні відеоролики зі згенерованим аватаром спікерки, синтезованим голосом, презентаціями уроків та субтитрами. Лише за 10 годин! Правда, вражає?

Якість згенерованого нейромережами матеріалу була на належному рівні, з генерацією текстів та їх перевіркою працювала наша викладачка — талановита Ксенія Крилова, PR Manager у компанії AB Soft.
Тож нам вдалося зробити корисний, привабливий та безкоштовний курс без залучення великої команди, а штучний інтелект показав себе інструментом, який можна використати для поліпшення різних аспектів нашого життя, як-от медицина, наука, технології та освіта.