Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кураж відкрився у безбарʼєрному павільйоні КИТ на ВДНГ

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький Головний редактор SPEKA
1
11 травня 2025 4 хвилин читання

10 травня перформанс павільйон без бар’єрів КИТ офіційно відкрив двері. За думкою творців цього простору, він стане не тільки домівкою Куража, але й будинком культури нового формату, де будуть проходити концерти, фестивалі та навіть шахові турніри. SPEKA побувала на відкритті.

Власне, побували ми там ще раніше. Над створенням павільйону 8 місяців працювали команди Куражу, Monobank, ВДНГ, Big City Lab та ФОРМИ, які розповіли про майбутнє проекту.

Кураж відкрився у безбарʼєрному павільйоні КИТ на ВДНГ зображення 1 За кілька днів до відкриття. Фото: SPEKA

Травень в цьому році трохи примхливий та холодний. Хрущі, які мають вже гудіти, все не наважуються вийти на весняну сцену. Ось і цього дня, сонце зайшло майже зразу, а прохолодний вітер нагнав хмари. Попри це, простора будівля на території ВДНГ наповнилася гомоном, музикою та величезним натовпом людей, які зібрались на офіційне відкриття нового перформанс павільйону під назвою КИТ — місця, яке його творці називають не просто простором для подій, а новим форматом будинку культури.

Площа павільйону — вражаючі 3500 квадратних метрів. Перед входом конструкція з величезним китом.

Кураж відкрився у безбарʼєрному павільйоні КИТ на ВДНГ зображення 2 КИТ. Фото: SPEKA

Підписуйтеся на наші соцмережі

Він тут стоїть багато років, а ще раніше в одному з павільйонів стояв справжній скелет кита. Мабуть в кризисні роки з нього хотіли зварити холодне або просто розтягнути на сувеніри, але його врятував один київський вчений, який разом зі студентами переніс кістки до будівлі сусіднього інституту.

Кураж відкрився у безбарʼєрному павільйоні КИТ на ВДНГ зображення 3 Кураж. Фото: SPEKA

Першою подією в Павільйоні №9 став благодійний Кураж, кошти з якого підуть на підтримку Пунктів Незламності та проєкту «Місце Сили». Навколо будівлі — зони для відпочинку, фудкорти, виставкові стенди та навіть стійка, де можна було придбати «паспорт китанина» — своєрідну картку лояльності для активних громадян. 

Кураж відкрився у безбарʼєрному павільйоні КИТ на ВДНГ зображення 4 Кураж. Фото: SPEKA

«Ми створили КИТ як відповідь на брак культурного простору в Україні. Раніше в кожному місті був будинок культури, тепер — у нас є КИТ», — розповіла Альона Гудкова, засновниця павільйону. За її словами, КИТ — це більше, ніж подієвий простір. Це заклик до ревіталізації занедбаних культурних будівель по всій країні, і перший реальний приклад того, як це може виглядати.

КИТ — результат співпраці одразу кількох команд: Кураж, Monobank, ВДНГ, Big City Lab та архітектурного бюро ФОРМА. Саме зусиллями останніх павільйон, збудований у ХХ столітті як навіс для сільськогосподарських виставок, отримав нове життя. «Ми прагнули зберегти дух павільйону, не перетворюючи його на щось зовсім нове. Головне — зробити його функціональним, естетичним і доступним», — зазначив Олексій Петров, співзасновник ФОРМИ.

Кураж відкрився у безбарʼєрному павільйоні КИТ на ВДНГ зображення 5 Фото: SPEKA

Зелені металеві конструкції виглядають надзвичайно стильно. Ти наче переносишся у вокзал на початку ХХ ст. Ось-ось почнеться перша світова і призрак комунізму бродить Європою. Але ми в Києві, йде війна і на Куражі багато ветеранів та волонтерів.

Кураж відкрився у безбарʼєрному павільйоні КИТ на ВДНГ зображення 6 Фото: SPEKA

КИТ — перший повністю інклюзивний павільйон на ВДНГ. Пандуси, тактильні доріжки, інклюзивні вбиральні, адаптовані програми та навіть події з сурдоперекладом — все продумано до деталей. «Ми більше не маємо права будувати простори лише для частини суспільства. Кожен має почуватися бажаним», — сказав на відкритті Макс Яковер з Big City Lab.

Кураж відкрився у безбарʼєрному павільйоні КИТ на ВДНГ зображення 7 Фото: SPEKA

Команда вже веде перемовини з Національною філармонією, викладачами, музикантами, акторами, молодими художниками. Простір готовий приймати всіх, хто прагне творити. 

1
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як підібрати КВЕД для ФОП бізнес-тренера, який надає послуги з коучингу?

Inna Sharova 13 червня 2025 16:30

Акумулятори для СЕС: як не помилитись з вибором?

Антон Березинський 12 червня 2025 15:55

Як синергія маркетинг та продакт команд допомагає будувати бізнеси-єдинороги

Brainstack 11 червня 2025 22:35

Секрети утримання курсу: топ-інсайти з воркшопу Алекса Момота та Kumeka team

Тарас Мазур 12 червня 2025 15:24

Як створити криптобіржу мрії: формула успіху для інвесторів і партнерів

Владислав Гринів 13 червня 2025 13:14