Ксенія Семенова очолила НАУ: що відомо про першу в історії університету ректорку
10 квітня 2024 року Міністерство освіти і науки України призначило в.о. ректора Національного авіаційного університету Ксенію Семенову. Вперше в історії заклад очолила жінка, повідомляє пресслужба ЗВО.
Призначенню кандидатури з боку МОН передувало обговорення та голосування Наглядової ради НАУ. Її створили у січні 2024 року як експеримент та наділили широкими повноваженнями, зокрема у сфері кадрових змін.
Уперше за історію університету його очолить жінка. У пресрелізі зазначено, що нова керівниця сфокусується на сфері освіти, якісних змінах в ній, впровадженню найкращих практик ЄС та США в систему вищої освіти України.
Голова Наглядової ради НАУ Петро Чернишов відзначив, що призначення є історичним не лише з погляду на прозорість процедури, але й прогресивності. Він впевнений, що Семенова внесе «потужні позитивні зміни» в університеті.
Він зазначив, що нова очільниця має на меті зробити ЗВО одним з найкращих інженерних університетів у Східній Європі з сучасною матеріально-технічною базою.
«Я не людина цієї системи» — Ксенія Семенова про своє призначення на посаду ректорки НАУ
Підписуйтеся на наші соцмережі
Семенова у Facebook прокоментувала своє призначення на посаду ректорки НАУ. Вона також відзначила історичність події, коли МОН приймає рішення на основі рекомендацій Наглядової ради.
Ректорка зазначила, що разом з «кількома активними людьми» намагалася впровадити зміни в НАУ з 2015 року, але тоді «не було на це волі держави»
Семенова зазначила, що НАУ має високий потенціал. Однак, за її словами, останні 10 років «університет знищували».
Що відомо про Ксенію Семенову — нову ректорку НАУ
Ксенія Семенова народилася 3 березня 1990 року у Кривому Розі. У 2013 році вона закінчила факультет електроніки НАУ за напрямом «Електронні пристрої та системи», а також закінчила аспірантуру в тому ж ЗВО.
Семенова викладає в НАУ з 2013-го. З 2017 по 2019 рік вона працювала інженеркою у компанії Radionics у напрямку алгоритмів обробки сигналів та симуляції сигналу радарів, а у 2021-му стала директоркою освітніх програм в бізнес-інкубаторі YEP.
З 2023 року Семенова обіймає посаду в.о. проректора з наукової роботи та інноваційного розвитку НАУ.
Крім цього, науковиця бере активну участь у громадській роботі. З 2013 року вона є співорганізаторкою серії щорічних фестивалів та подій: Наукові пікніки, Медичні пікніки, Дні науки, Марш за науку, День жінок та дівчат в науці.
Також Семенова брала участь в організації хакатонів. Серед них Open Data & Local Media Hackathon, київський етап NASA Space Apps Challenge та ActInSpace.
У 2020 році Семенову обрали депутаткою Київради. Вона входить до Постійної комісії Київської міської ради з питань цифрової трансформації та адміністративних послуг.
У 2023 році Семенова стала учасницею програми Young Elected Politicians. Вона представляла Україну та Київ на 156 пленарному засіданні Комітету регіонів у Брюсселі.
Що відомо про ексректора НАУ Максима Луцького
На початку 2021 року екснардеп від «Партії регіонів» Максим Луцький переміг у виборах ректора НАУ.
У травні 2023 року журналісти Bihus.info з'ясували, що Луцький незаконно забудовував університетську землю. Він нібито підписав угоду про будівництво житлового комплексу на території ЗВО з колишнім ректором. Але університет не отримав обіцяних 10% квартир та адміністративних приміщень.
У липні 2023-го очільник МОН Оксен Лісовий оголосив догану Луцькому через порушення законодавства про освіту та вимог контракту. Міністр наголосив, що повторне порушення може призвести до звільнення з посади.