Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кризові комунікації: як несприятливі події перетворити на можливості

Аліна Стєклова
Аліна Стєклова CEO COMMSX PR
18 серпня 2023 3 хвилин читання

В епоху інформаційного перевантаження, коли висновки робляться за хвилини, а може, навіть за секунди, управління кризовими комунікаціями стає не лише заходом для запобігання можливим збиткам, але й можливістю розповісти натхненну історію бренда.

Чому кризові комунікації важливі

Попри те що багато хто вважає кризові комунікації неактуальними для своїх компаній, у сучасному високотехнологічному світі ця думка коротковидна. Як фахівець зі зв’язків із громадськістю я стикнулася з тривожною тенденцією в галузі кібербезпеки: недооцінювання ризиків кібератак з боку потенційних клієнтів. Це невдумливе мислення як щодо кібербезпеки, так і щодо кризових комунікацій може серйозно підірвати основи вашого бізнесу.

Важливо розуміти, що жодна компанія не застрахована від криз, так само як і від кібератак. Навіть незначні події можуть перерости у серйозні проблеми, загрожуючи репутації бренда та відносинам із цільовою аудиторією.

Для боротьби з цією проблемою я застосувала стратегію навчання ринку у сфері кібербезпеки для свого клієнта, підкреслюючи важливість підготовки до загроз кібератак заздалегідь. Той самий підхід я почала використовувати і у галузі кризових комунікацій. Кожна компанія може спрогнозувати досить велику частину криз та підготувати варіанти реакції та виходу з них. 

Компанія LOOQME у 2022 році провела дослідження серед PR-професіоналів з України і виявила, що лише 7% опитаних працюють над кризовими комунікаціями.

У Сполучених Штатах нещодавнє дослідження, проведене Capterra, показало, що лише 49% американських компаній мають відточену стратегію кризових комунікацій. Приблизно 28% покладаються на неофіційний, незадокументований план, тоді як шокуючі 23% або не мають плану взагалі, або невпевнені у своїх наявних стратегіях.

Ці цифри наголошують на важливості інвестування у глибоке та ефективне планування кризових комунікацій. У цифрову епоху, де репутацію можна підірвати за кілька хвилин, а наративи формуються миттєво, відсутність плану робить компанію вразливою. Проте варто пам’ятати, що криза також несе можливості.

Ефективне управління кризовими комунікаціями — це не лише захист, а й потужний інструмент формування наративів. Візьмемо, наприклад, випадок з відключенням Slack у 2022 році. Завдяки проактивному підходу компанія ефективно впоралася з ситуацією, демонструючи стійкість, ясність, прозорість та відданість своїм користувачам.

Емпатичне спілкування з аудиторією, оперативне вирішення проблем і постачання актуальної інформації можуть зберегти довіру і продемонструвати надійність організації у невизначених ситуаціях.

В умовах сучасного ринку, кризові комунікації стають не просто пожежним рішенням для брендів. Вони є інструментом для демонстрації стійкості, корпоративних цінностей та готовності до інновацій. Успішна стратегія перетворює виклики на можливості, підкреслює відповідальність та інноваційний дух компанії.
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Технічний рекрутинг 2.0: оновлена версія воєнного часу

Telesens IT-компанія 14 годин тому

«Цифровізація — це національна ідея України»: найважливіше з форуму StrategEast Digital for Freedom

Владислав Миронович 17 годин тому

Як створити дорожню мапу для продукту

Владислав Миронович 6 грудня 2023 17:40

Трейдинг криптовалют: з чого почати?

Павло Осадчук 6 грудня 2023 16:10

Не треба пливти за течією, її варто створювати самостійно: кому варто йти в ІТ

Владислав Миронович 6 грудня 2023 10:30