Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що буде з криптовалютами 2022-го та чи варто інвестувати у метавсесвіт: прогнози від американського професора

SPEKA Media
17 грудня 2021 4 хвилин читання

До кінця року залишилося два тижні, і дуже вірогідно, що крипторинок закінчить 2021-й на мінорній ноті. Біткоїн порівняно з піком у листопаді упав на 32%, схожі тенденції і в інших провідних криптовалют.

На що очікувати ринку наступного року? Чи станеться нарешті його обвал, як багато хто пророкує? Чи варто інвестувати у метавсесвіт та у веб 3.0? Та яке майбутнє блокчейн-технологій у відеоіграх?

На ці запитання BusinessInsider відповів професор Університету Пенсильванії Кевін Вербах, який спеціалізується на блокчейні та цифрових активах. SPEKA переказує найголовніше.

Щоб буде з криптовалютами наступного року

Ринки не можуть зростати постійно. Усі, хто «увійшов у крипту» протягом двох останніх років, бачили лише «бичачий» ринок, тобто такий, що має тенденцію зростати. 

Кевін Вербах не вірить прогнозам, що ризик падіння біткоїна та інших провідних криптовалют на майже 80% – у минулому.

«Коли ти у бульбашці, а ми, без сумніву, там і перебуваємо, неможливо мислити ясно. Я не знаю коли, але такий струс на крипторинку обов'язково має статися. І тоді ми побачимо, що є реальне, а що ні», — переконаний Вербах.

Наступного року професор очікує більше спроб врегулювати криптовалюти по всьому світу. Дуже вірогідно, що законодавці сфокусуються насамперед на стейблкоїнах, ринок яких зріс до $158 млрд.

Стейблкоїни, які прив'язані до курсу класичних валют, вартості товарів чи інших криптовалют, поки що не підпорядковуються стандартним банківським правилам і їх не можна обміняти за звичайною вимогою. На думку Вербаха, це дуже ризиковано, тому він очікує, що наступного року це спробують врегулювати.

Чи стали вже реальністю метавсесвіт та веб 3.0

Концепт метавсесвіту отримав широке визнання після того, як Facebook змінив назву на Meta. Відтоді криптовалюти, пов'язані з метавсесвітами (наприклад, MANA від платформи віртуальної реальності Decentraland чи SAND від онлайн-гри The Sandbox), зросли у космічних масштабах.

Проте Вербах вважає, що метавсесвіт поки що не став реальністю, хоча й отримав приголомшливі інвестиції. Хайп у цій галузі досі випереджає реальність.

Те саме, на думку професора, стосується й інтернету 3.0. Його ідея — криптовалюти та блокчейн мають зробити веб більш децентралізованим та відкритим.

«Прагнення людей до відкритого онлайн-світу — дуже цінна річ. Але потім ти бачиш, що відбувається насправді. Такі активності зазвичай є фінансовими спекуляціями, більшість платформ недосконалі», — каже Вербах.

Він радить інвесторам бути обережними, вкладаючи гроші у ці проєкти, як ніби вони вже є реальними.

Яке майбутнє чекає на крипту в іграх

Ще один тренд — використання криптовалюти у комп'ютерних іграх. Розробники запроваджують в іграх віртуальні активи та токени, які не можна конвертувати в інші валюти.

Наприклад, гігант традиційних ігор Ubisoft нещодавно анонсував, що запустить у бетарежимі власні NFT під назвою Digits для гри Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint.

«Віртуальні активи уже є величезною частиною економіки ігрової індустрії. Але їх починають запроваджувати провідні розробники ігор. Це означає, що вони дійсно бачать там гроші, можуть інтегрувати в ігри NFT та отримувати додатковий дохід», — каже професор Вербах.

Ігри на блокчейні на кшталт Axie Infinity — інший напрям, де поєднані криптовалюти та геймінг. Але поки що теж є багато запитань щодо їхньої життєздатності.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ризики та перспективи інвестування у криптовалюти-меми: на що звертати увагу?

Владислав Гринів 9 квітня 2024 17:30

Біткоїн сягнув $72 тис. в очікуванні халвінгу

Богдан Камінський 8 квітня 2024 14:07

Усе про криптобіржу WhiteBIT

Діана Полуніна 6 квітня 2024 10:00

CEO Ava Labs Гюн Сірер про ризики ігнорування червоних прапорців у криптоспільноті

Владислав Гринів 2 квітня 2024 17:30

Binance став партнером Meest Shopping

Богдан Камінський 27 березня 2024 13:42