Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що буде з криптовалютами 2022-го та чи варто інвестувати у метавсесвіт: прогнози від американського професора

17 грудня 2021 4 хвилин читання

До кінця року залишилося два тижні, і дуже вірогідно, що крипторинок закінчить 2021-й на мінорній ноті. Біткоїн порівняно з піком у листопаді упав на 32%, схожі тенденції і в інших провідних криптовалют.

На що очікувати ринку наступного року? Чи станеться нарешті його обвал, як багато хто пророкує? Чи варто інвестувати у метавсесвіт та у веб 3.0? Та яке майбутнє блокчейн-технологій у відеоіграх?

Що буде з криптовалютами 2022-го та чи варто інвестувати у метавсесвіт: прогнози від американського професора зображення 1

На ці запитання BusinessInsider відповів професор Університету Пенсильванії Кевін Вербах, який спеціалізується на блокчейні та цифрових активах. SPEKA переказує найголовніше.

Щоб буде з криптовалютами наступного року

Ринки не можуть зростати постійно. Усі, хто «увійшов у крипту» протягом двох останніх років, бачили лише «бичачий» ринок, тобто такий, що має тенденцію зростати. 

Кевін Вербах не вірить прогнозам, що ризик падіння біткоїна та інших провідних криптовалют на майже 80% – у минулому.

Підписуйтеся на наші соцмережі

«Коли ти у бульбашці, а ми, без сумніву, там і перебуваємо, неможливо мислити ясно. Я не знаю коли, але такий струс на крипторинку обов'язково має статися. І тоді ми побачимо, що є реальне, а що ні», — переконаний Вербах.

Наступного року професор очікує більше спроб врегулювати криптовалюти по всьому світу. Дуже вірогідно, що законодавці сфокусуються насамперед на стейблкоїнах, ринок яких зріс до $158 млрд.

Стейблкоїни, які прив'язані до курсу класичних валют, вартості товарів чи інших криптовалют, поки що не підпорядковуються стандартним банківським правилам і їх не можна обміняти за звичайною вимогою. На думку Вербаха, це дуже ризиковано, тому він очікує, що наступного року це спробують врегулювати.

Чи стали вже реальністю метавсесвіт та веб 3.0

Концепт метавсесвіту отримав широке визнання після того, як Facebook змінив назву на Meta. Відтоді криптовалюти, пов'язані з метавсесвітами (наприклад, MANA від платформи віртуальної реальності Decentraland чи SAND від онлайн-гри The Sandbox), зросли у космічних масштабах.

Проте Вербах вважає, що метавсесвіт поки що не став реальністю, хоча й отримав приголомшливі інвестиції. Хайп у цій галузі досі випереджає реальність.

Те саме, на думку професора, стосується й інтернету 3.0. Його ідея — криптовалюти та блокчейн мають зробити веб більш децентралізованим та відкритим.

«Прагнення людей до відкритого онлайн-світу — дуже цінна річ. Але потім ти бачиш, що відбувається насправді. Такі активності зазвичай є фінансовими спекуляціями, більшість платформ недосконалі», — каже Вербах.

Він радить інвесторам бути обережними, вкладаючи гроші у ці проєкти, як ніби вони вже є реальними.

Яке майбутнє чекає на крипту в іграх

Ще один тренд — використання криптовалюти у комп'ютерних іграх. Розробники запроваджують в іграх віртуальні активи та токени, які не можна конвертувати в інші валюти.

Наприклад, гігант традиційних ігор Ubisoft нещодавно анонсував, що запустить у бетарежимі власні NFT під назвою Digits для гри Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint.

«Віртуальні активи уже є величезною частиною економіки ігрової індустрії. Але їх починають запроваджувати провідні розробники ігор. Це означає, що вони дійсно бачать там гроші, можуть інтегрувати в ігри NFT та отримувати додатковий дохід», — каже професор Вербах.

Ігри на блокчейні на кшталт Axie Infinity — інший напрям, де поєднані криптовалюти та геймінг. Але поки що теж є багато запитань щодо їхньої життєздатності.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як розставляти пріоритети: матриця Ейзенхауера

Сніжана Лепко 17 березня 2025 08:36

Зірки не брешуть, але іноді підморгують: астрономія vs астрологія

Олеся Руденко 43 хвилини тому

Як новий автоматизований онбординг підвищує продуктивність новачків в IdeaSoft

Юлія Коваленко 19 годин тому

Як ШІ допомагає адаптувати бізнес до різних країн: автоматична локалізація, персоналізація та аналітика

Юлія Венцковська 15 березня 2025 13:18

Мікроінфлюенсери: як співпраця з невеликими блогерами підвищує довіру до бренду

Олександр Христич 16 годин тому