Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Хто такий Джихан Ву і чому він прогнозує ринку криптовалют зростання до десятків трильйонів доларів

profile-img
Антон Єганов
4 січня 2022 3 хвилин читання

Екскерівник Bitmain та власник однієї з найбільших у світі криптоімперій Джихан Ву нечасто дає інтерв'ю. Але журналістам Forbes вдалося поговорити з ним про його бізнес, скандальний відхід з Bitmain та майбутнє ринку криптовалют.

SPEKA відібрала з його інтерв'ю найцікавіше.

Як Джихан Ву покинув бухгалтерську справу, аби стати криптомільярдером

  • Джихан Ву вперше дізнався про біткоїни більш ніж 10 років тому на одному з онлайн-форумів. Там за ще маловідому криптовалюту купували комп'ютерне «залізо» та IT-послуги. Зрозумівши перспективи віртуальних валют, Ву кинув навчання бухгалтерській справі та перекваліфікувався на криптоінвестора. Заробивши на торгівлі криптовалютою, інвестував у майнінгову компанію ASICMiner.
  • 2013 року Ву заснував у Пекіні власну компанію Bitmain Technologies, яка спеціалізується на обладнанні для майнінгу. У 2018-му Bitmain став найбільшим постачальником такого обладнання у світі з часткою ринку в 75%. Також компанія інвестувала в інші галузі: штучний інтелект, децентралізований обмін криптовалют, венчурний ринок тощо. Ву та інший співзасновник компанії Мікрі Чжан стали мільярдерами.
  • Наприкінці 2018-го біткоїн упав на 70%. Справи у Bitmain пішли погано, і співзасновники розсварилися, оскільки мали різні погляди на те, як виходити з кризи. Зрештою на початку 2021-го Ву пішов з посади CEO Bitmain, хоч і залишив за собою частку в капіталі. Нині компанія знову прибуткова і продовжує домінувати на ринку майнінгового обладнання.
  • Джихан Ву не має права розголошувати деталі виходу з Bitmain. Але завдяки угоді він отримав в управління дві компанії, що відокремилися від Bitmain. Перша – Bitdeer Technologies, платформа для майнінгу криптовалют, її вартість оцінюють у $4 млрд. Друга – Matrixport, яка спеціалізується на фінансових послугах. Обидві компанії базуються у Сингапурі. Як у «Матриці», улюбленому фільмі Ву, відчиняються двері у нову цифрову реальність, так і Matrixport, за його задумом, має розчинити двері звичайним інвесторам у новий світ криптоінвестування. Компанію оцінюють в $1 млрд.

Яким Джихан Ву бачить майбутнє криптовалют

  • Криптовалюти та блокчейн-технології разом швидко зростуть до десятків трильйонів доларів. І багато з тих, хто ними зараз користуються, залишаться на крипторинку назавжди. Станом на листопад 2021-го, загальний об'єм ринку криптовалют сягнув $3 трлн, а користувався ними 221 млн людей.
  • Саме тому що у криптоіндустрії немає обмежень, властивих традиційній фінансовій системі, вона продовжить розвивати унікальні інновації. 
  • Криптовалюти народжені бути волатильними. Але їхнє зростання у довгій перспективі набагато переважить нестабільність цін. Навіть якщо 95% сьогоднішніх криптовалют втратять вагу та зникнуть, решта 5% значно зростуть.
  • Технології штибу криптовалют та блокчейну створили новий світ, дозволивши підприємцям із фінтеху багато чого досягти. Згодом традиційні фінансові інститути та регулятори теж охоче використовуватимуть технологію блокчейну.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Одна транзакція біткоїна використовує стільки ж води, скільки «басейн на задньому дворі»

Богдан Камінський 16 годин тому

Першопрохідці блокчейн-технологій: історії успіху

Kateryna Romanenko 29 листопада 2023 17:30

Новий CEO Binance пообіцяв впроваджувати Web3 в крипту

Богдан Камінський 28 листопада 2023 14:53

Регулювання криптовалюти у світі може посилитись через банкрутство FTX

Богдан Камінський 28 листопада 2023 14:23

«Таблеточки» та Whitepay створили криптобанку для допомоги дітям, які борються з раком

Юлія Мирська 14 листопада 2023 19:20