Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Хто такий Джихан Ву і чому він прогнозує ринку криптовалют зростання до десятків трильйонів доларів

profile-img
Антон Єганов
4 січня 2022 3 хвилин читання

Екскерівник Bitmain та власник однієї з найбільших у світі криптоімперій Джихан Ву нечасто дає інтерв'ю. Але журналістам Forbes вдалося поговорити з ним про його бізнес, скандальний відхід з Bitmain та майбутнє ринку криптовалют.

SPEKA відібрала з його інтерв'ю найцікавіше.

Як Джихан Ву покинув бухгалтерську справу, аби стати криптомільярдером

  • Джихан Ву вперше дізнався про біткоїни більш ніж 10 років тому на одному з онлайн-форумів. Там за ще маловідому криптовалюту купували комп'ютерне «залізо» та IT-послуги. Зрозумівши перспективи віртуальних валют, Ву кинув навчання бухгалтерській справі та перекваліфікувався на криптоінвестора. Заробивши на торгівлі криптовалютою, інвестував у майнінгову компанію ASICMiner.
  • 2013 року Ву заснував у Пекіні власну компанію Bitmain Technologies, яка спеціалізується на обладнанні для майнінгу. У 2018-му Bitmain став найбільшим постачальником такого обладнання у світі з часткою ринку в 75%. Також компанія інвестувала в інші галузі: штучний інтелект, децентралізований обмін криптовалют, венчурний ринок тощо. Ву та інший співзасновник компанії Мікрі Чжан стали мільярдерами.
  • Наприкінці 2018-го біткоїн упав на 70%. Справи у Bitmain пішли погано, і співзасновники розсварилися, оскільки мали різні погляди на те, як виходити з кризи. Зрештою на початку 2021-го Ву пішов з посади CEO Bitmain, хоч і залишив за собою частку в капіталі. Нині компанія знову прибуткова і продовжує домінувати на ринку майнінгового обладнання.
  • Джихан Ву не має права розголошувати деталі виходу з Bitmain. Але завдяки угоді він отримав в управління дві компанії, що відокремилися від Bitmain. Перша – Bitdeer Technologies, платформа для майнінгу криптовалют, її вартість оцінюють у $4 млрд. Друга – Matrixport, яка спеціалізується на фінансових послугах. Обидві компанії базуються у Сингапурі. Як у "Матриці", улюбленому фільмі Ву, відчиняються двері у нову цифрову реальність, так і Matrixport, за його задумом, має розчинити двері звичайним інвесторам у новий світ криптоінвестування. Компанію оцінюють в $1 млрд.

Яким Джихан Ву бачить майбутнє криптовалют

  • Криптовалюти та блокчейн-технології разом швидко зростуть до десятків трильйонів доларів. І багато з тих, хто ними зараз користуються, залишаться на крипторинку назавжди. Станом на листопад 2021-го, загальний об'єм ринку криптовалют сягнув $3 трлн, а користувався ними 221 млн людей.
  • Саме тому що у криптоіндустрії немає обмежень, властивих традиційній фінансовій системі, вона продовжить розвивати унікальні інновації. 
  • Криптовалюти народжені бути волатильними. Але їхнє зростання у довгій перспективі набагато переважить нестабільність цін. Навіть якщо 95% сьогоднішніх криптовалют втратять вагу та зникнуть, решта 5% значно зростуть.
  • Технології штибу криптовалют та блокчейну створили новий світ, дозволивши підприємцям із фінтеху багато чого досягти. Згодом традиційні фінансові інститути та регулятори теж охоче використовуватимуть технологію блокчейну.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що відбувається з ціною Ethereum

Юлія Даниленко 26 вересня 2022 17:15

Бензин за крипту. В Україні почали продаж пального за криптовалюту

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 15:05

Біржі, банки та експерименти. Якою є економіка України та світу у вересні 2022 року

Ivan Verstyuk 26 вересня 2022 13:53

З криптою до супермаркету. В Україні запустили першу криптовалютну платіжну картку

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 10:37

Sony Music покидає росію, криптовалюта прирівнюється до цінних паперів та нова екзопланета. Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний 10 вересня 2022 09:00