Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому падає біткоїн і яким буде курс: розповідають топменеджери EXMO, Currency.com та Kyrrex

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
16 червня 2022 7 хвилин читання

Цього тижня курс біткоїна падав майже до $20 тис. за монету. Це новий мінімум від грудня 2020 року. Ще більш драматичного падіння зазнала друга за популярністю криптовалюта ефіріум. На момент публікації за один BTC дают трохи більше $21 тис., за ETH — трохи більше $1100. 

SPEKA попросила топменеджерів криптовалютних платформ EXMO, Currency.com та Kyrrex розповісти про причини чергової криптокризи та спрогнозувати, як буде змінюватися курс основних криптовалют у 2022 році. 

Сергій Жданов, СЕО криптовалютної біржі EXMO

Травневе падіння біткоїна до $30 тис. спровокувала ситуація з Terra (LUNA) та їх стейблкоїном UST. 

Нове падіння котирувань до майже $20 тис. пов'язано зі звітом про інфляцію у США. Більшість учасників фінансових ринків розраховували на уповільнення та зменшення інфляції, але за травень її рівень становив 8,6% за прогнозу 8,1%. Саме це і спричинило різке падіння, в якому масово спрацювали стоп-ордери. Минулого тижня абсолютно всі високоризиковані активи були під тиском продавців.

Сергій Жданов Сергій Жданов

Також свою роль відіграла ситуація з майнерами. Оскільки вони почали втрачати прибуток зі своєї діяльності, це змусило їх заводити активи на біржі та продавати свої монети.

Технічний аналіз теж свідчив, що курс не зможе повернутися і закріпитися на психологічному рівні у $30 тис. за біткоїн. Окрім того, над ринком майорів «ведмежий прапор», який теж сигналізував про майбутнє падіння.

Якщо курс не утримається на $20 тис., наступна зупинка буде тільки на $14-12 тис.

Що робити криптоінвесторам? За таких обставин є велика спокуса піддатися емоціям та зневірі. Користувачі з досвідом професійно ставляться до ситуації та бачать можливість для поповнення свого портфеля за рахунок дисконту. Важливо з холодною головою підходити до цього питання та цінувати можливість для заробітку на волатильності у короткостроковій перспективі.

Якщо порівнювати об'єм торгів на EXMO у квітні та тепер, то можна стверджувати, що обсяг зменшився удвічі. Найпопулярнішими криптовалютами для користувачів біржі залишаються BTC, ETH, XRP та WAVES.

Курсовий прогноз

Поки що важко сказати, скільки триватиме падіння. Воно може тривати, аж поки монетарна політика світових центробанків не зміниться на більш м'яку, завдяки чому учасники фінансових ринків знову зможуть довіряти високоризиковим активам. 

Для BTC важливим психологічним рівнем підтримки буде $20 тис. Якщо біткоїн його проб'є, ми можемо побачити масове спрацьовування стопів і ще глибше падіння. Саме тому в інтересах інвесторів, які відкрили лонг-позиції, не допустити такої ситуації. Якщо курс не утримається на $20 тис., наступна зупинка буде тільки на $14-12 тис. Отже, тільки після того, як відсоткова ставка у США дійде до таргета 2%, можна коригувати свій план побудови портфеля на довгостроковий період. До цього — торгувати на короткий строк з чітким ризик-менеджментом та планом торгів. 

Стосовно ETH ключовий рівень становить $1 тис., після якого ціна за песимістичного сценарію може полетіти до $600-$500. Такі банки, як Morgan Stanley, J.P. Morgan та Bank of America, дають вірогідність у 50% на рецесію світової економіки у 2023 році, тому рекомендацією стане дуже обережна побудова криптопортфеля на довгостроковий період, тільки короткострокові позиції з помірними стоп-ордерами.

Віталій Кедик, керівник відділу стратегічного планування криптобіржі Currency.com 

Падіння крипторинку, а також фондового ринку США відбулося на тлі несподіваного зростання інфляції у США за підсумками травня до 8,6% замість очікуваних 8,3%. Оскільки інфляція зараз є основним двигуном монетарної політики ФРС США, 15 червня ринки стали закладати потрійне підвищення ставки замість подвійного, яке очікувалося раніше.

Віталій Кедик Віталій Кедик

Це дуже потужний негативний чинник, внаслідок якого упав крипторинок та інші ризиковані активи. Інвестори, побоюючись рецесії у світовій економіці через агресивну монетарну політику американського регулятора, прагнуть переводити кошти у неризиковані активи, наприклад, в облігації та долари. А отже капітали з ризикованих активів, таких як криптовалюти, акції, ETF та інших, витікають.

Курсовий прогноз

Жорстка монетарна політика ФРС США найближчими місяцями призведе до зниження інфляції. Основними джерелами інфляції є енергоносії, які зростають рекордними темпами. Щойно ціни на енергоресурси почнуть падати, інфляція різко піде за ними. Зниження інфляції — це відмова від подальшого підвищення ставок, зростання позитиву на ринках та, відповідно, зростання крипторинку. Велика ймовірність, що вже до кінця року біткоїн розпочне відновлення.

Віктор Кочетов, CEO екосистеми для криптовалютних операцій Kyrrex

Побоювання стосовно інфляції у США сприяли падінню курсу криптовалют за останні декілька тижнів, оскільки високі інфляційні показники змушують ФРС активніше підвищувати відсоткові ставки. Рівень зниження купівельної спроможності грошової одиниці у Сполучених Штатах сягнув 8,3%, тому зараз багато спеціалістів прогнозують рецесію. Щодо криптовалютного ринку, то такі події можуть сприяти диверсифікації портфелів користувачів.

Віктор Кочетов Віктор Кочетов

На щастя, багато хто розуміє, що таке падіння ринку — це найгірший момент для торгівлі, тому зараз досвідчені трейдери уникають операцій з криптовалютами. Можна виокремити три види активів, які наші користувачі зараз продають найчастіше: BTC, ETH та LTC.

Курсовий прогноз

Посилене регулювання криптовалют державами запустило процес, за якого на ринку можуть залишитися тільки сильні гравці, які мають міцний фундамент. Тому на найближчий місяць ми прогнозуємо, що курс біткоїна закріпиться у діапазоні $19 тис. — $24 тис.

Інфляція у США, звісно, може негативно вплинути на ринок криптовалют. Що більше зростатиме ажіотаж навколо їх продажу зараз, то довше відновлюватимуться їхні попередні позиції. Цей процес може тривати декілька місяців, рік або й довше — без урахування чинників, які додатково сприятимуть зростанню криптовалют на ринку.

Нагадаємо, що нещодавно про причини та наслідки травневого падіння крипторинку редактору SPEKA розповідали топменеджери Wirex, Kuna та Hiveon Lab.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що відбувається з ціною Ethereum

Юлія Даниленко 26 вересня 2022 17:15

Бензин за крипту. В Україні почали продаж пального за криптовалюту

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 15:05

Біржі, банки та експерименти. Якою є економіка України та світу у вересні 2022 року

Ivan Verstyuk 26 вересня 2022 13:53

З криптою до супермаркету. В Україні запустили першу криптовалютну платіжну картку

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 10:37

Sony Music покидає росію, криптовалюта прирівнюється до цінних паперів та нова екзопланета. Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний 10 вересня 2022 09:00