Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Венчурні інвестиції у криптовалютні проєкти 2021 року сягнули $30 млрд. Куди пішли гроші?

SPEKA Media
24 грудня 2021 3 хвилин читання

Цьогоріч венчурні фонди вклали у криптовалютні проєкти майже $30 млрд. Це більше, ніж інвестиції за усі минулі роки разом. Bloomberg розбирався, куди інвестували кошти, а SPEKA занотувала найцікавіше.

Згідно з даними PitchBook, цьогорічна сума інвестицій у криптовалютні стартапи майже у чотири рази перевершила попередній максимум. До цього рекорд тримав 2018 рік — $8 млрд.

За словами генерального партнера Blockchain Capital LLC Спенсера Богарта, індустрія цифрових активів вийшла за межі цифрового золота. Тепер у криптоекономіці є фінансові послуги, мистецтво, ігри як підкатегорія NFT, децентралізовані соціальні медіа та інше. Криптопроєкти перетворилися на мейнстрим і привернули увагу авторитетних інвесторів.

Тим часом фонди, які спеціалізуються на криптостартапах (Digital Currency Group and Polychain Capital та інші) роблять ставку на експериментальні проєкти, зокрема соціальні застосунки, які токенізують знаменитостей, токенізовані ігри тощо. 

У $30 млрд загальних інвестицій у криптоекономіку також потрапили раунди, які залучили компанії на кшталт Robinhood Markets та Revolut — фінтех-проєкти, які лише виходять на крипторинок. Але навіть без них американські венчурні фонди вклали у криптостартапи $7,2 млрд — у чотири рази більше, ніж у попередній рекордний рік. 

Bloomberg згадує найбільші угоди: 

  • У липні 2021 року криптобіржа FTX закрила раунд фінансування Series В у розмірі $1 млрд. Завдяки цьому її оцінка сягнула $18 млрд. 
  • Custodian New York Digital Investment Group залучила $1 млрд у грудні та отримала оцінку у понад $7 млрд.
  • Forte, розробник інструментів інтеграції блокчейн-инструментів для видавців ігор, залучив $725 млн у листопаді.
  • NFT-платформа Dapper Labs у березні залучила $350 млн від інвесторів, серед яких був і легендарний баскетболіст Майкл Джордан. Оцінка компанії сягнула $2,5 млрд.
  • Постачальник інфраструктури для криптоплатежів MoonPay закрив раунд на $555 млн у листопаді й підвищив свою оцінку до $3,4 млрд.
  • Sky Mavis, розробник популярної NFT-гри Axie Infinity, у листопаді залучив понад $150 млн.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Українське законодавство з регулювання віртуальних активів: що маємо і на що очікувати

Владислав Миронович 24 травня 2023 11:40

Криптовалюти: які бувають та як їх отримати

Владислав Миронович 22 травня 2023 17:15

У світі дикого венчура. Deep tech, фінтех та стан венчурного ринку у різних країнах

Владислав Миронович 17 травня 2023 15:01

Binance навчає українських правоохоронців викривати криптовалютні злочини

Ганна Гілова 17 травня 2023 12:28

ЄС затвердив регулювання криптовалют, Україна вступила до кіберцентру при НАТО, Apple представила функції для людей з вадами слуху. Ранкова SPEKA

Ольга Горбенко 17 травня 2023 07:05