Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Креатив і волонтерство: що зараз допомагає залучати донати для ЗСУ

Софія Панасюк
Софія Панасюк SMM/Community Manager
15 травня 2023 6 хвилин читання

Люди втомлюються від війни, зменшується кількість заощаджень, психіка намагається відгородитися від всіх подій. Будь-яка з цих причин впливає на одне — зменшення кількості та інтенсивності донатів. Врешті збори закриваються повільніше або не закриваються зовсім. Щоб виправити цю ситуацію і мотивувати людей, українські компанії, фонди, ініціативи, волонтери шукають нові способи комунікації з людьми. 

Ділимося досвідом волонтерської ініціативи KnubiSoft Help і разом шукаємо способи, які допоможуть зробити збори цікавішим процесом для волонтерів та донатерів.

Що робити зі збором для військових: досвід KnubiSoft

Під час останнього збору у KnubiSoft Help ми вирішили комунікувати з аудиторією активніше і залучати нові способи збору донатів. Єдиною умовою для нас було те, що кожен з цих способів мав бути безкоштовний. Комунікація про збір відбувалася через Інстаграм, Телеграм та Тікток.

Основні шляхи були такі:

  • Кооперація з блогерами й іншими волонтерами. Ми сконцентрувалися на невеликих блогерах з молодою і переважно активною проукраїнською аудиторією, як розуміє, як працюють соцмережі і чому репости так само важливі для зборів, як донати.
  • Звіти від ЗСУ. Паралельно зі збором ми публікували звіти від військових за попередню допомогу, щоб підвищити лояльність, показати, що ми підтримуємо справжніх військових. Звіти були також нагадуванням, що ЗСУ постійно потребують підтримки, отже нам потрібно постійно донатити.

Підписуйтеся на наші соцмережі

  • Відео з лінії фронту. Військові, з якими ми давно співпрацюємо, надавали нам ексклюзивні кадри з місць бойових дій, зокрема з Бахмуту. Зараз це місто в центрі суспільної уваги, тож нам було важливо постійно комунікувати про нього з кількох причин: нагадування реальності, в якій ми опинилися; донесення думки про те, що тільки ми можемо допомогти військовим; показати, що ми надаємо реальну допомогу реальним військовим.Також одна з наших волонтерок їздила з гуманітарною допомогою у прифронтові райони Донеччини. Контент звідти ми використали, щоб показати, як живуть цивільні і як виглядають зруйновані населені пункти.
  • Залучення команди компанії. Люди довіряють людям. Щоб не залишатися безликою ініціативою, ми попросили співробітників KnubiSoft поділитися в інстаграмі їхнім досвідом донатерства. Наші тіммейти ділилися причинами, через які вони обирають підтримувати ЗСУ: хтось хоче долучитися до перемоги, хтось — повернутися до рідних на тимчасово окуповані території. Все це — людські історії і досвід, з яким будь-хто може асоціювати свій власний.
  • Опитування на вулиці. Однією з найбільших і найекспериментальніших була частина з опитуваннями людей на вулицях Львова. Питання стосувалися міжнародного трибуналу для р*сіян і п*тіна зокрема, вибору між грошима і можливістю наблизити перемогу тощо. Прості питання, в яких не важлива особистість того, хто відповідає. Важливо, що люди хочуть погоджуватися чи дискутувати з його думкою. Так одне з відео нашої серії набрало більше 600К переглядів у тіктоці і конвертувалося у близько 4 тисячі донатів. 

Як результати — загальні покази в усіх соцмережах разом в більш ніж 1,5 мільйони переглядів публікацій. Завдяки цьому ми отримали 250 тисяч гривень донатами. Найголовніше в цій сумі для нас те, що на просування ми не витратили жодної гривні, а отримали результат повністю органічно. 

Де ми шукаємо натхнення

Окрім стандартних методів роботи з аудиторією, зараз зборам особливо допомагають креативні кампанії. Зробити їх якісно не так просто, проте це вартує вкладених зусиль і конвертується у мільйони донатів. Де шукати натхнення? В ідеях учасників волонтерського ком’юніті. 

Василь Байдак

Василь — комік і артист, який з початку повномасштабного вторгнення активно допомагає ЗСУ. Для своїх зборів він створює цілі кліпи з окремими піснями. Наприклад, завдяки пісні “Просто скинь донат” за 3 години вдалося закрити збір на 500 тисяч гривень. А завдяки кліпу і пісні “Терабус-Терабус” за добу Вася зібрав більше 1 мільйона гривень. Але ще більшу суму — майже 2 мільйони гривень — принесла стрижка. Вася вирішив поєднати стрижку свого пишного волосся і збір на ЗСУ, тож зробив дві банки, донатами на які люди мали обрати, стригтися коміку чи ні. 

Дар’я Ріхтгофен

Дар’я — волонтерка з Харкова, яка почала свою діяльність ще перебуваючи в евакуації за кордоном. Зараз вона регулярно допомагає військовим на східному напрямку. Її збори стали впізнаваними завдяки креативним ідеям. Наприклад, Дар’я активно збирає на мавіки — спочатку на три друга Жужу, Круть і Верть, а потім на Мавку і Мавіка. А яскраве позиціонування доповнене ілюстраціям Анастасії Сухановської

Таня Камєнєва

Одна з учасниць благодійного фонду Shields Ukraine Таня Камєнєва знайшла спосіб нагадати, що великі суми збираються з маленьких донатів. Тому запустила пост, в якому попросила 100 своїх підписників відкрити по монобанці на 10 000 гривень. Завдяки цьому вдалося зібрати 1 000 000 грн на 10 мавіків для ЗСУ. 

Креатив дає чудовий поштовх  для розповсюдження зборів і залучення донатів. Він допомагає збирати гроші повністю органічним шляхом, закриваючи десятки потреб військових. Збори на ЗСУ можуть стати вашим особистим простором для творчості, в якому можна щодня шукати нові способи для підтримки бойового духу українців і залучення донатів на армію.  

Війна досі триває і це те, що ми не зможемо змінити одномоментно. Проте щоденні зусилля волонтерів і креативні кампанії чудово доводять: ми можемо знайти вихід для будь-чого.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дронопад триває: як FPV збивають розвідувальні БпЛА та чи є у росіян засоби протидії

Олександр Тартачний 15 годин тому

Нова експортна політика Китаю та її вплив на українське виробництво дронів

Сергій Коноплицький 9 вересня 2024 07:17

«Дрони-дракони» — чому та як ЗСУ використовують безпілотники із запалювальною сумішшю

Олександр Тартачний 6 вересня 2024 16:20

Україна близька до того, щоб отримати ракети великої дальності під F-16: що відомо про AGM-158 JASSM

Олександр Тартачний 4 вересня 2024 13:10

Як Open Data Accelerator керується принципами непрозорості та гальмує інновації

Вадим Куликов 2 вересня 2024 14:20