Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найкращі плагіни WordPress зі штучним інтелектом: використовуємо машинне навчання у роботі сайту

Володимир Жиляєв
Володимир Жиляєв Спеціаліст з контенту, маркетингу, SEO
17 квітня 2023 9 хвилин читання

Розвиток технологій ШІ, машинного навчання та NLP (natural language processig) багато змінив у сфері веброзроблення та маркетингу. Штучний інтелект  зараз інтегрують у різноманітні маркетингові інструменти, платформи та сервіси. Не стала винятком і екосистема навколо CMS WordPress. Вже зараз з'явилися десятки, а то й сотні плагінів WP з інтеграцією ШІ. 

ШІ-плагіни для WordPress ШІ-плагіни для WordPress

Багатьом власникам сайтів на WP буде цікаво знати, які нові можливості з SEO-оптимізації , клієнтського сервісу та генерації контенту з'являються завдяки новим плагінам. 

Як використовують штучний інтелект у WordPress? 

Штучний інтелект — це узагальнений термін, який позначає групу технологій, які дозволяють програмі імітувати дії та інтелект людини. Ця технологія використовує логічні операції та методи ухвалення рішень, навчається на основі аналізу даних, систематизує дані. 

У WordPress штучний інтелект здатен покращити процеси управління сайтом, автоматизувати рутинні дії та покращувати контент. Серед інших завдань, які вирішують ШІ-плагіни для WordPress: 

 • Покращити SEO сайту. Компоненти зі штучним інтелектом дозволяють оптимізувати пости, сторінки та категорії товарів в інтернет-магазині ще у момент їх створення. Плагіни аналізують контент вебсайту, порівнюють із конкурентами та пропонують зміни, які покращать відвідуваність сторінок та конверсію. 
 • Зробити контент сайту доступнішим для споживання.  Роблячи сайт доступнішим, ви покращуєте репутацію бренду і відвідуваність ресурсу. Один з простих прикладів — створення голосових версій контенту за допомогою інструментів text-to-speech. 
 • Впровадження онлайн-помічників . Чатботи на базі штучного інтелекту покращать обслуговування клієнтів. Вони доступні цілодобово на відміну від менеджерів. До того ж два підходи можна комбінувати. Рутинні заявки будуть опрацьовувати роботи, а нестандартні питання можна залишити людям. 

Тепер щодо плагінів, які забезпечують вирішення усіх цих завдань. 

Плагіни WordPress зі штучним інтелектом

Подивімося, які корисні інструменти зі штучним інтелектом пропонує каталог плагінів WordPress. 

WordLift 

WordLift  WordLift 

WordLift  — це преміумплагін, який допомагає автоматизувати багато завдань у SEO, зокрема, пов'язані з контентом. Крім іншого, він додає розмітку schema.org, що полегшує розуміння контенту пошуковими системами. Плагін аналізує кожне окреме слово на сайті і, за потреби, переносить їх у метадані, оптимізуючи таким чином теги. При цьому користувачі можуть самостійно визначити, які саме слова і фрази це мають бути. Тобто розробник чи власник сайту контролюватиме те, як працює плагін. 

Інші можливості WordLift: 

 • організує внутрішні та вихідні посилання на сайті;
 • може пропонувати пов'язаний контент користувачам, покращуючи поведінкові чинники та піднімаючи показники залученості на сайті;
 • доповнює текст розміткою для отримання rich snippets, що важливо для клікабельності сайту в результатах видачі;
 • інтегрується з Google Data Studio для глибокого аналізу та звітності тощо. 

Ціна: мінімальна вартість $588 на рік для одного сайту. Дорожчі тарифні плани — $948 та $2399. Доступний пробний період у 14 днів. 

Плагін дійсно ефективний, однак дуже дорогий і не має безкоштовного тарифу. 

SEOpress

SEOpress SEOpress

SEOpress  — потужний і при цьому досить легкий плагін. Дозволяє оптимізувати всі вебсторінки безпосередньо в інтерфейсі. На відміну від інших плагінів, SEOpress інтегрується із OpenAI. Завдяки цьому можна генерувати метатеги за допомогою штучного інтелекту. Якщо у вас сайт із сотнями чи навіть тисячами сторінок, ця функція буде особливо корисна. 

Розробники вже анонсували суттєве розширення можливостей плагіна. На момент написання статті, його основні риси такі:

 • за замовчуванням працює на основі моделі Davinci GPT-3, однак дозволяє перемкнутись і на інші;
 • дозволяє оптимізувати кілька сторінок одразу;
 • має добре треновані лінгвістичні моделі, що працюють з дев'ятьма мовами. 

Ціна: базова версія безкоштовна, однак, щоб інтегрувати плагін зі штучним інтелектом, вам потрібен PRO-тариф за $49 на рік. 

AI Engine 

AI Engine  AI Engine 

AI Engine — це багатофункціональний плагін (що видно вже з опису на скриншоті), який з'явився нещодавно. Показово, що на момент написання статті у нього 10 тис. активних установок і лише 5 з оцінок не у п'ять зірок. Решта 228 відгуків з найвищою оцінкою. 

Щоб використовувати можливості плагіна на 100%, необхідно згенерувати API ключ в обліковому записі Openai та додати його в налаштування плагіна. 

Ключові риси та можливості AI Engine: 

 • зручний та простий інтерфейс для налаштування чатбота і навіть надання йому особистісних рис, таких як манера спілкування;
 • можливість використати контекстну обізнаність в чатботі;
 • вбудована статистика використання Open AI;
 • робочий простір для перекладу, правок та інших завдань із налаштування;
 • внутрішнє API, щоб інтегрувати штучний інтелект з іншими плагінами. 

Ціна: зараз більшість можливостей безкоштовна, у платному тарифі користувачі отримають доступ до модуля статистики і деяких інших просунутих опцій. Його ціна $29 на рік. 

Недоліком можна назвати те, що багато можливостей досі у бета-версії. 

Quttera Web Malware Scanner

Quttera Web Malware Scanner Quttera Web Malware Scanner

Плагін, який забезпечує захист сайту . І хоча це дуже важливе завдання, про нього мало говорять у контексті технологій зі штучним інтелектом. Однак він може дати дуже класні результати. І це показує приклад плагіну Quterra. 

Основні можливості Quttera Web Malware Scanner: 

 • сканування на різні типи загроз онлайн;
 • детальні звіти про сканування;
 • інструмент навчається і покращує результати, зменшує кількість помилково позитивних загроз;
 • детальна класифікація загроз.  

Ціна: базова версія безкоштовна, у платних тарифах набір функцій розширений, вартість підписки від $120 на рік. 

Bertha AI

Bertha AI Bertha AI

Bertha AI серед найкращих онлайн-асистентів зі штучним інтелектом. Після інсталяції та активації плагіну у кожному з вкладень вашого сайту з'явиться анімований персонаж. Bertha може надавати рекомендації в усіх завданнях, пов'язаних із роботою та оптимізацією сайту. 

Одна з топових рис плагіну — генерація описів для товарів. Також плагін запропонує LS-ключі, метатеги і все, що потрібно для оптимізації сторінок товарів. 

Інші можливості Bertha AI: 

Ціна: ц безкоштовній версії немає більшості основних версій. Ціна преміумверсії від $450 на рік. Також є можливість оплатити функції пакетами. Наприклад, $25 за 10000 згенерованих слів, $15 за 100 згенерованих зображень.  

CodeWP 

CodeWP  CodeWP 

CodeWP  — це інструмент для генерації коду, який буде корисний і для програмістів, і для нетехнічних спеціалістів, які працюють з WordPress. Підтримує JS та PHP. З його допомогою можна створювати дрібні фрагменти коду і складніші елементи, які потребували б годин роботи. 

Основні риси плагіна CodeWP: 

 • десятки навчальних матеріалів;
 • підтримання всіх найбільш популярних пейдж білдерів, зокрема Elementor;
 • бібліотека шаблонів фрагментів коду під різні завдання тощо. 

Ціна: безкоштовний план дозволяє лише 10 генерацій на місяць, тому краще використовувати повну версію за $96 на рік. 

На завершення 

Як бачимо, WordPress плагіни з інтеграцією ШІ дуже різноманітні за можливостями. Ми назвали лише кілька інструментів з хорошими рейтингами. Більшість із них платні, адже дійсно підтримувати і розвивати якісний інструмент на волонтерських засадах нереально. 

Сподіваємось, що стаття буде для вас максимально корисною! І пам'ятайте, що для продуктивної та стабільної роботи вашого сайту потрібен якісний WordPress хостинг і з хорошим аптаймом. Перевагою будуть сервери в Європі. Все це є у Host4Biz. 

Розвивайте ваші проєкти, заробляйте та підтримуйте Україну! 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український розробник створив список ШІ-інструментів для різних цілей

Артем Житкевич 1 годину тому

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 5 годин тому

Не вчіть дітей на програмістів. Гендиректор NVIDIA вважає, що штучний інтелект захопить цю професію

Сергій Коноплицький 8 годин тому

Microsoft інвестувала у французькій ШІ-стартап 2 млрд євро

Богдан Камінський 23 години тому

Lenovo презентувала в Іспанії нові бізнес-ноутбуки з ШІ

Богдан Камінський 26 лютого 2024 19:01