Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

З українським супутником «СІЧ-2-30» відновили стабільний зв'язок

Тетяна Новак
Тетяна Новак
17 лютого 2022 2 хвилин читання

Як повідомив член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук, 16 лютого інформація щодо українського супутника «СІЧ-2-30» з'явилася у базі даних Космічних військ США. 

У каталозі сателіт зазначений під номером 51030 із попередньою назвою Object AY. На візуалізації він вже відображається як Sich-2-30 (Sich-2-1). Спостерігати за курсом супутника можна через сервіс Celestrak.

Що цьому передувало

13 січня Україна вперше за останнє десятиріччя відправила у космос власний сателіт. Того самого дня Національний центр управління та випробувань космічних засобів здійснив перший успішний сеанс зв'язку із супутником і отримав телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури.

23 січня колишній позаштатний радник голови Державного космічного агентства Андрій Колесник повідомив, що «СІЧ-2-30» відсутній у базі Космічних військ США, тобто зв'язок із ним втратили. Розробники з Конструкторського бюро «Південне» пояснили це тим, що у апарата виникли проблеми із просторовою орієнтацією. 

Нагадаємо, «СІЧ-2-30» — це оптичний супутник, призначений для зйомки поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні. Він допоможе стежити за вирубкою лісів і станом водних ресурсів, а також отримувати дані про переміщення російської військової техніки. Подробиці — у матеріалі SPEKA.

Коментарі
Інші матеріали

Японські вчені виявили цунамі завдяки детектору космічних променів

Тетяна Новак 18 квітня 2022 19:19

Європейська космічна агенція припиняє партнерство з рф щодо досліджень Місяця

Тетяна Новак 13 квітня 2022 20:31

ESA відмовилась від співпраці з Роскосмосом над місією ExoMars

Тетяна Новак 17 березня 2022 20:35

У сусідній зоряній системі Проксима Центавра відкрили нову потенційну планету. Що варто про неї знати

Тетяна Новак 14 лютого 2022 19:51

Астрономи знайшли наймолодшу пару астероїдів в Сонячній системі

Юлія Даниленко 13 лютого 2022 11:29