Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

З українським супутником «СІЧ-2-30» відновили стабільний зв'язок

Тетяна Новак
Тетяна Новак
17 лютого 2022 2 хвилин читання

Як повідомив член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук, 16 лютого інформація щодо українського супутника «СІЧ-2-30» з'явилася у базі даних Космічних військ США. 

У каталозі сателіт зазначений під номером 51030 із попередньою назвою Object AY. На візуалізації він вже відображається як Sich-2-30 (Sich-2-1). Спостерігати за курсом супутника можна через сервіс Celestrak.

Що цьому передувало

13 січня Україна вперше за останнє десятиріччя відправила у космос власний сателіт. Того самого дня Національний центр управління та випробувань космічних засобів здійснив перший успішний сеанс зв'язку із супутником і отримав телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури.

23 січня колишній позаштатний радник голови Державного космічного агентства Андрій Колесник повідомив, що «СІЧ-2-30» відсутній у базі Космічних військ США, тобто зв'язок із ним втратили. Розробники з Конструкторського бюро «Південне» пояснили це тим, що у апарата виникли проблеми із просторовою орієнтацією. 

Нагадаємо, «СІЧ-2-30» — це оптичний супутник, призначений для зйомки поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні. Він допоможе стежити за вирубкою лісів і станом водних ресурсів, а також отримувати дані про переміщення російської військової техніки. Подробиці — у матеріалі SPEKA.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Виповнилося 65 років космічній епосі людства

Вадим Добровольський 11 годин тому

Старт Нобелівської премії, одинокий невідомий об'єкт та Ілон Москаль. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 19 годин тому

Визначили вік та місце народження знаменитого астероїда Рюгу

Вадим Добровольський 21 годину тому

До марсіанського вертольота Ingenuity «причепився» непізнаний об'єкт

Вадим Добровольський 3 жовтня 2022 10:50

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний 2 жовтня 2022 12:10