Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Україна встановила зв'язок зі своїм супутником «СІЧ-2-30». Що треба про нього знати

Тетяна Новак
Тетяна Новак
14 січня 2022 3 хвилин читання

13 січня Україна вперше за останнє десятиріччя відправила у космос власний сателіт. Запуск відбувся з космодрому Канаверал у Флориді. Ракета Falcon 9 компанії SpaceX вивела апарат на сонячно-синхронну орбіту (525 км). Національний центр управління та випробувань космічних засобів, розташований поблизу міста Дунаївці на Хмельниччині, вже здійснив перший сеанс зв'язку із супутником.

SPEKA розповідає деталі.

«СІЧ-2-30» — це оптичний супутник, виготовлений державним «Конструкторським бюро „Південне“ ім. М. К. Янгеля». Апарат, розрахований на три роки роботи, буде знімати поверхню Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні. Він допоможе стежити за вирубкою лісів і станом водних ресурсів, а також планувати рятувальні заходи за надзвичайних ситуацій. «СІЧ-2-30» інтегрують у програму Євросоюзу з моніторингу Землі Copernicus.

Як зазначає голова Держкосмосу Володимир Тафтай, супутник призначений насамперед для цивільних завдань, але додатково з нього можна отримувати дані про переміщення російської військової техніки.

За своєю конструкцією «СІЧ-2-30» є модифікацією попереднього українського апарата «СІЧ-2», запущеного на орбіту в 2011 році. Той мав працювати упродовж п'яти років, але через несправну російську батарею протримався менше 16 місяців. Як наголошує КБ «Південне», новий супутник не має жодної деталі російського виробництва.

Вага «СІЧ-2-30» — 210 кг. Апарат має накопичувач з 10 Гб пам'яті, а також канал для передачі даних зі швидкістю 30,72 Мбіт/с. 

Вартість проєкту становить понад 245 млн грн. КБ «Південне» інвестувало 110 млн грн, ще 135 млн грн виділили з держбюджету. На оплату послуг SpaceX, угоду з якою уклали через компанію-посередника IsiLaunch, пішла майже чверть загальної суми.

До 2025 року Держкосмос планує запустити ще сім супутників. Це передбачено проєктом Космічної програми на майже 16 млрд грн. Щоправда, Верховна Рада мала ухвалити її ще у 2018-му, але досі цього не зробила.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний 16 годин тому

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

Firefly Aerospace здійснила орбітальний запуск ракети Alpha

Вадим Добровольський 1 жовтня 2022 11:05

Космічний телескоп James Webb виявив галактику, в якій можуть бути перші зірки Всесвіту

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:53

NASA та SpaceX розглядають можливість запуску космічного корабля Dragon до телескопа «Габбл»

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:05