Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Таран проти астероїда. Як NASA планує захищати Землю в разі космічного Армагеддона

Тетяна Новак
Тетяна Новак
28 листопада 2021 3 хвилин читання

24 листопада з каліфорнійського космодрому Вайденберг стартував корабель DART. Він має подолати майже 11 млн кілометрів і наступного року врізатись в астероїд Діморфос, щоб трохи пришвидшити його рух. Це перший практичний експеримент людства з корегування руху астероїдів. Діморфос не становить жодної загрози для Землі, проте в NASA кажуть, що він є хорошим полігоном для відпрацювання технології.

SPEKA розповідає деталі.

Коллаж SPEKA Media Коллаж SPEKA Media

Навала з космосу

Щодня нашу планету атакує майже 100 тонн космічного матеріалу. Зазвичай це лише пил та дрібні уламки, що згорають в верхніх шарах атмосфери. Водночас в базі Центру досліджень навколоземних об'єктів NASA наразі зазначено понад 2300 астероїдів, що є потенційно небезпечними для Землі.

Їх визначають за двома параметрами:

  • діаметр понад 140 метрів;
  • прогнозоване наближення до Землі на відстань менше 7,4 млн кілометрів.

Вчені NASA розрахували траєкторії підозрілих астероїдів і пересвідчились, що в найближчі сто років вони не мають жодних шансів перетнутись із Землею. Проте оптимістичний прогноз стосується лише відомих об'єктів. За останні півроку до категорії потенційно загрозливих додали майже 70 нових астероїдів. Одного дня телескопи можуть зафіксувати реальну небезпеку, і людство має бути готовим до такого сценарію.

Американська космічна агенція розробила експериментальну технологію «планетарного захисту». Ідея — збити астероїд з хибного курсу, навмисно зіткнувши його з космічним кораблем. Метод тарану вже успішно протестували в умовах лабораторії. Проте чи спрацює він з реальним космічним тілом, можна перевірити лише на практиці.

Ідеальний піддослідний

Для космічних тренувань NASA обрало астероїд Діморфос діаметром 160 метрів, що є природним супутником більш крупного астероїда Дідімос (760 метрів). Об'єкти розташовані менш ніж в кілометрі одне від одного і мають потужний гравітаційний зв'язок. За словами NASA, вплинути на супутник з такої системи легше, ніж на «незалежний» одинарний астероїд.

26 вересня 2022 року, коли пара астероїдів наблизиться до Землі на відстань 11 млн кілометрів, аппарат DART має протаранити Діморфос на швидкості 6,6 км/с. NASA сподівається, що внаслідок удару супутник почне рухатись на долю відсотка швидше. А період його обертання навколо Дідімоса, що наразі становить 11 годин 55 хвилин, стане на 10-35 хвилин коротшим. Такого результату буде достатньо, щоб попередньо підтвердити ефективність технології та розпочати її адаптацію для дійсно небезпечних космічних об'єктів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Японські вчені виявили цунамі завдяки детектору космічних променів

Тетяна Новак 18 квітня 2022 19:19

Європейська космічна агенція припиняє партнерство з рф щодо досліджень Місяця

Тетяна Новак 13 квітня 2022 20:31

ESA відмовилась від співпраці з Роскосмосом над місією ExoMars

Тетяна Новак 17 березня 2022 20:35

З українським супутником «СІЧ-2-30» відновили стабільний зв'язок

Роман Судольський 17 лютого 2022 11:32

У сусідній зоряній системі Проксима Центавра відкрили нову потенційну планету. Що варто про неї знати

Тетяна Новак 14 лютого 2022 19:51