Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрономи знайшли наймолодшу пару астероїдів в Сонячній системі

Тетяна Новак
Тетяна Новак
13 лютого 2022 2 хвилин читання

Міжнародна команда дослідників відкрила два астероїди, що утворились зі спільного «батьківського» небесного тіла близько 300 років тому. Раніше наймолодшими вважались астероїди віком понад 3000 років. 

SPEKA розповідає подробиці.

Перший астероїд 2019 PR2 в серпні 2019 року помітили міжнародна команда обсерваторії Pan-STARRS1 на Гавайях. Того ж місяця вчені з обсерваторії Catalina Sky Survey в Каліфорнії ідентифікували його «близнюка» — астероїд 2019 QR6. 

Об'єкти відрізняються за розміром (1 км і 0,5 км в діаметрі) і розташовані одне від одного на відстані 1 млн км, проте мають дуже схожі еліптичні орбіти і майже ідентичну структуру поверхні. 

"Ми швидко зрозуміли, що це не збіг: 2019 PR2 і 2019 QR6 мали відколотись від одного небесного тіла", — наголошує керівник дослідження Петр Фатка з Астрономічного інституту Чеської академії наук. 

Математичне моделювання допомогло підтвердити цю здогадку, а також зрозуміти, що за космічними мірками досліджувані астероїди ще «немовлята»  — їм близько 300 років. 

З якого тіла утворились об'єкти, визначити поки що не вдалося. Вчені схиляються до версії, що це була комета, яка развалилась на частини внаслідок викидів газу і відцентрової сили. Проте сьогодні 2019 PR2 і 2019 QR6 поводяться як звичайні астероїди і не демонструють жодної кометної активності. За словами авторів дослідження, це досить дивно: теоретично об'єкти не мали втратити властивості комети всього за три століття. Астрономи сподіваються розв'язати цю загадку у 2033 році, коли астероїди знов опиняться в полі зору телескопів.

Нагадаємо, 24 листопада 2021 року NASA розпочало випробування технології захисту Землі від потенційно небезпечних астероїдів. Агенція запустила корабель DART, який  наступного року має врізатися в астероїд Дідімос і трохи змінити його курс. Подробиці читайте у матеріалі SPEKA.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

До марсіанського вертольота Ingenuity «причепився» непізнаний об'єкт

Вадим Добровольський 4 години тому

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний 2 жовтня 2022 12:10

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

Firefly Aerospace здійснила орбітальний запуск ракети Alpha

Вадим Добровольський 1 жовтня 2022 11:05

Космічний телескоп James Webb виявив галактику, в якій можуть бути перші зірки Всесвіту

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:53