Virgin Galactic оголосила, що надання послуги комерційного космічного туризму знову відкладається з кінця цього року до другого кварталу 2023 року. Про це повідомляє портал Engadget.
Відомий французький науковець Етьєн Кляйн розіграв користувачів Twitter, видавши за фотографію зірки знімок холодної ковбаски чорізо.
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» зробив унікальні знімки галактики Колесо Воза, відкривши нові подробиці про утворення зірок і центральну чорну діру галактики. Про це повідомляє NASA.
Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) опублікувало необроблене зображення Юпітера, на якому він у досить незвичному ракурсі. Планета ніби на боку, оскільки вертикальні смуги ми звикли бачити горизонтально.
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) поінформувало, що у суботу, 30 липня, повз Землю пролетить великий астероїд, відомий як 2016 CZ31.
Астронавт з Об'єднаних Арабських Еміратів Султан Аль-Неяді у 2023 році вирушить на Міжнародну космічну станцію, де проведе 6 місяців.
Космічні кораблі NASA «Вояджер-1» і «Вояджер-2» запустили в космос у 1977 році, на борту кожного з них була золота платівка — міжзоряна колекція людських звуків і зображень, які мали відображати життя на Землі для будь-якої інопланетної цивілізації, яка могла натрапити до неї.
NASA та «Роскосмос» досягли згоди щодо можливості перехресних польотів: російські космонавти зможуть літати на МКС на американських космічних кораблях, а астронавти NASA – на російських.
Згадуємо найцікавіші новини 5 липня.
Уже 125 днів триває повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Ми переживаємо черговий тиждень, сповнений трагічних подій.
Вчені Токійського університету описали перший випадок, коли хвилі цунамі вдалося зафіксувати шляхом моніторингу мюонів — високоенергетичних елементарних частинок, що дістаються Землі разом із космічними променями і безперешкодно проходять майже крізь будь-які об'єкти. Приміром, доки ви дочитаєте це речення, ваше тіло пропустить крізь себе близько сотні тисяч мюонів.
Як повідомляє ESA, дискусії про розірвання співпраці з роскосмосом почались одразу після вторгнення в Україну. У середині березня агенція оголосила про заморожування запланованої на 2022 рік місії ExoMars, зав'язаної на російських розробках. 13 квітня аналогічне рішення ухвалили щодо проєктів Місяць-25, 26 і 27.
Європейська космічна агенція тимчасово заморозила заплановану на 2022 рік місію ExoMars, щільно зав'язану на співпраці з Роскосмосом. ESA побудувала ровер «Розалінд Франклін», а доставити його на Марс мали ракета Протон-М та посадковий модуль «Казачок» російського виробництва.
Як повідомив член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук, 16 лютого інформація щодо українського супутника «СІЧ-2-30» з'явилася у базі даних Космічних військ США.
Астрономи Європейської південної обсерваторії у Чилі знайшли нового кандидата в екзопланети Проксима d. Він обертається навколо найближчої до нас (після Сонця) зірки Проксима Центавра, що розташована на відстані 4,2 світлових років, або приблизно 40 трлн км від Землі.