Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічний телескоп «Джеймс Вебб» зняв приголомшливе фото небачених раніше галактик

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
16 грудня 2022 3 хвилин читання

Космічний телескоп NASA імені Джеймса Вебба продовжує дивувати. Цього разу вишуканим зображенням, що показує небачені раніше галактики у районі, відомому як Північний полюс екліптики.

Це одне з небагатьох зображень нашого космосу середньої глибини з широким полем, яке показує тисячі галактик на дивовижному діапазоні відстаней, а також усіяне зірками з нашого власного Чумацького Шляху . Нове зображення космічного телескопа «Джеймса Вебба» (Webb або JWST), яке отримано від програми PEARLS (Перші позагалактичні області для реіонізації та лінзування), також висвітлює низку взаємодіючих галактик, повідомляє Space.

Зображення PEARLS із виділеними галактиками. Фото: NASA Зображення PEARLS із виділеними галактиками. Фото: NASA

Камера ближнього інфрачервоного діапазону Вебба (NIRCam) зафіксувала блискучу сцену, яка охоплює ділянку неба розміром 2% площі, покритої повним місяцем. Зображення було створено з використанням восьми різних кольорів ближнього інфрачервоного світла, зібраного NIRCam, доповненого трьома кольорами ультрафіолетового та видимого світла від космічного телескопа Hubble.

Згідно із заявою NASA, «середня глибина» стосується найслабших об'єктів, які можна побачити на цьому зображенні, які приблизно у 1 мільярд разів тьмяніші за те, що можна побачити неозброєним оком. Програма PEARLS зосереджена на гравітаційному лінзуванні об'єктів на фоні галактичних скупчень; ці кластери настільки масивні, що викривляють простір-час, збільшуючи світло від об'єктів позаду них.

«Такий моніторинг дозволить виявити змінні у часі об'єкти, такі як наднові, що вибухають на відстані, і яскравий акреційний газ навколо чорних дір в активних галактиках, які можна буде виявити на більших відстанях, ніж будь-коли раніше», — доповів Антон Кукемоер, астроном з Наукового інституту космічного телескопа. (STScI) у Меріленді, який керує JWST.

Нагадаємо, що славетна місячна місія Artemis 1 стала на заваді роботи інших космічних програм — вона погіршила зв'язок із космічним телескопом «Джеймса Вебба». Причина у тому, що мережа глибокого космосу NASA має обмежені комунікаційні можливості.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Екіпаж китайського корабля Shenzhou-17 завершив другий вихід у відкритий космос

Олена Черкасець 2 березня 2024 17:59

США повернулися на Місяць після більш ніж 50 років. Що відомо про безпілотний апарат Odysseus

Олександр Тартачний 29 лютого 2024 15:12

Навіщо Землі пори року і як це працює на інших планетах

Сергій Коноплицький 19 лютого 2024 15:22

СПЕКотна читанка. Про космічних мільярдерів Ілона Маска, Джеффа Безоса та Річарда Бренсона

Сергій Коноплицький 15 лютого 2024 10:35

Індія відправить у космос жінкоподібного робота-астронавта

Юлія Мирська 6 лютого 2024 08:59