Космічний корабель Solar Orbiter отримав найдетальніші зображення поверхні Сонця
У середу, 20 листопада, Європейське космічне агентство (ESA) оприлюднило чотири нові зображення, зроблені Solar Orbiter у березні 2023 року, коли зонд перебував на відстані приблизно 74 млн км від Сонця.
Про це повідомляє Space.
Ці зображення фіксують динамічну та зернисту поверхню нашої зірки, відому як фотосфера. Вони дозволяють детально розглянути гранули на сонячній поверхні — величезні турбулентні клітини плазми, кожна з яких займає площу приблизно 1000 км.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Інструмент на борту Solar Orbiter, поляриметричний та геліосеймічний візуалізатор (PHI), допоміг отримати ці деталі. Завдяки новому зображенню стало можливим спостереження магнітних полів Сонця, які зосереджуються у районах сонячних плям. Ці зображення пояснюють, чому сонячні плями є холоднішими за прилеглу поверхню — інтенсивні магнітні поля обмежують конвекцію плазми, що зазвичай сприяє нагріву.
Читайте також: NASA показала, що чотири місяці відбувалося на Сонці.
Solar Orbiter також зафіксував мапу швидкості руху матеріалу на поверхні Сонця, що відображає його обертання навколо осі, а також тахограму, яка показує напрямок і швидкість руху плазми в окремих зонах.
Крім того, Solar Orbiter зняв сонячний вітер, що тікає з корони Сонця. Ці лінії магнітного поля можуть бути відповідальні за викиди плазми у космос, що утворюють заряджений сонячний вітер. Ці дані допомагають пояснити, як сонячний вітер набирає таку велику швидкість.
Читайте також: Як активність Сонця започаткувала життя на Землі.
У майбутньому Solar Orbiter продовжить свою місію, намагаючись відкрити ще більше таємниць нашої зірки, зокрема дослідити сонячні полюси, що зонд зможе побачити після досягнення більшого нахилу орбіти у 2025 році.