Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічний корабель Orion зняв Землю та Місяць разом

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
29 листопада 2022 2 хвилин читання

Космічний корабель Artemis 1 Orion зробив світлину Землі та Місяця у прямому ефірі з глибокого космосу — з відстані приблизно у 435 тис. км. 

NASA транслює неймовірне відео з Artemis 1 завдяки космічному кораблю Orion, який 28 листопада перебуває за 435 тис. км від Землі. Orion летить по віддаленій ретроградній місячній орбіті, тобто він далеко від Місяця та обертається протилежно до руху Місяця навколо Землі, повідомляє Space.

Orion на тлі Землі та Місяця. Фото: NASA Orion на тлі Землі та Місяця. Фото: NASA

Нові кадри є зображеннями з найвищою роздільною здатністю наживо з іншого боку Місяця, хоча багато місій програми «Аполлон» транслювали такі види у 1960-х і 1970-х роках.

Мабуть, найвідомішим прикладом була трансляція Святвечора з «Аполлона-8» 24 грудня 1968 року, яка продемонструвала чорно-білі кадри Місяця, коли астронавти NASA Френк Борман, Джим Ловелл і Білл Андерс стали першими людьми, які облетіли Місяць.

Численні наукові космічні кораблі зафіксували Землю ще з більшої відстані, хоча ці види не транслювалися у прямому ефірі. Часто згадуваним прикладом є зображення «блідо-блакитної точки» (назване на честь цитати з Карла Сагана), зроблене зондом NASA «Вояджер-1» у 1990 році. «Вояджер-1» перебував над площиною Сонячної системи та за межами планети Нептун, коли він зробив знімок.

Нагадаємо, що космічний корабель NASA Orion побив рекорд польоту Apollo 13: капсула подолала більшу відстань, ніж будь-який космічний корабель, призначений для перевезення людей раніше.

Якщо все піде за планом, Orion має повернутися на Землю 11 грудня, приземлившись біля узбережжя Каліфорнії у Тихому океані.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Rocket Lab відправить на Венеру приватний зонд у 2025 році

Ганна Гілова 9 годин тому

Boeing виявив серйозні проблеми зі космічною капсулою Starliner за кілька тижнів до запуску

Ганна Гілова 14 годин тому

Як і коли сфотографувати супутники Starlink у нічному небі

Ганна Гілова 15 годин тому

Curiosity здолав вже 30 км на Марсі

Ольга Горбенко 1 червня 2023 07:42

Приватна місія Ax-2 повертається на Землю вже завтра: що встигли зробити

Ганна Гілова 29 травня 2023 09:07