Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічні запуски у світі: новини 9 жовтня

Валерій Моісєєв
Валерій Моісєєв Економіка
9 жовтня 2022 4 хвилин читання

За вихідні 8 і 9 жовтня у світі здійснили два космічні запуски, один анонсований і дві балістичні ракети виконали випробувально-загрозливий політ.

Китай вивів на сонячно-синхронну орбіту Advanced Space-Based Solar Observatory (ASO-S, або «Куафу-1») — космічну обсерваторію для спостереження за Сонцем.

Запуск здійснили 9 жовтня з космодрому Цзюцюань на півночі країни за допомогою ракети-носія «Чанчжен-2D» (Long March) о 02:43 за київським часом.

За даними Китайської академії наук, фахівці якої спроєктували та сконструювали апарат вагою 888 кг, ASO-S досліджуватиме Сонце, перебуваючи на орбіті у 720 км, зокрема його магнітне поле та корональні викиди маси, а також попереджатиме про викиди енергії, які можуть вплинути на устаткування Землі.

Обсерваторія збиратиме дані про два найбільш сильні спалахи Сонця у межах 25-го циклу сонячної активності, який триватиме до 2030 року, а також шукатиме причини виникнення сонячних явищ і досліджуватиме особливості їхнього взаємозв'язку.

За планом, апарат повинен працювати на орбіті щонайменше чотири роки, збираючи приблизно 500 гігабайт даних щодня і передаючи їх у Землю. Доступ до них обіцяють надати фахівцям у всьому світі.

Ракета Falcon 9 компанії SpaceX вночі (за київським часом) вивела на орбіту два телекомунікаційних супутники Galaxy 33 і 34 американського оператора Intelsat. Апарати, оснащені передавачами C-діапазону, призначені для розширення високочастотного телевізійного покриття на території Північної Америки.

Багаторазовий перший ступінь ракети-носія Falcon 9, який використовувався для запусків вже в 14-й раз, через 9 хвилин після старту здійснив посадку на морську платформу-дрон A Shortfall of Gravitas, яка знаходилася в Атлантиці за 643 км від космодрому.

Запуск японської ракети-носія Epsilon із вісьмома супутниками на борту, який раніше планувалося здійснити 7 жовтня зі стартового майданчика космодрому Утіноура, відбудеться 12 жовтня, повідомило Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA).

Планується, що на орбіту виведуть супутник RAISE-3 масою 110 кг, який використовуватиметься для випробування семи інноваційних технологій, та п'ять кубсатів, розроблених та створених японськими науковими та освітніми установами.

Також в рамках комерційного контракту агентства з компанією iQPS будуть запущені два супутники дистанційного зондування Землі QPS-SAR-3 і QPS-SAR-4, які використовують технологію синтезу апертури радіолокації. Ця технологія дозволяє проводити дистанційне зондування Землі у високій роздільній здатності, незалежно від висоти апарату, погодних умов і освітленості об'єкта, що знімається.

На тлі цих мирних запусків у Північній Кореї провели 8 жовтня пуск двох балістичних ракет у бік Японського моря. За інформацією Сеула, йшлося про ракети малої дальності.

У Японії вважають, що КНДР, ймовірно, запустила балістичні ракети, які можуть змінювати траєкторію. Можливо, ракету цього ж типу було запущено у жовтні минулого року. 

За даними японських військових, ракети пролетіли близько 350 км., максимальна висота польоту склала 100 км. Вони впали за межами виняткової економічної зони Японії.

Це вже 20-й запуск ракет КНДР з початку року і сьомий за два тижні.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Сотні американців спостерігали падіння яскравого метеору

Катерина Колонович 4 години тому

Китай звинуватив Starlink у порушенні правил космічного руху

Катерина Колонович 1 грудня 2022 15:01

NASA опублікувало короткометражку про місію Artemis I

Катерина Колонович 1 грудня 2022 09:47

SpaceX запустила 11 двигунів ракети Starship Super Heavy перед тестовим польотом

Катерина Колонович 30 листопада 2022 11:23

Китай відправив трьох астронавтів до своєї космічної станції

Катерина Колонович 30 листопада 2022 08:37