Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічні іграшки, або Чому перегляд запуску Dragon 2 коштував мені 150 баксів

Катерина Венжик
Катерина Венжик
29 грудня 2022 6 хвилин читання

Моя шестирічна донька Аліса — шалена фанатка космосу. Дитина вже кілька років не пропускає жодного важливого запуску. Іноді ці запуски бʼють по сімейному бюджету. Чому? Бо поки ми спостерігаємо, як корабель віддаляється від Землі, і слухаємо враження астронавтів, Аліса стежить за іншими членами команди. Адже майже у кожній місії пілотів супроводжують іграшки.  

Навіщо іграшки на борту космічного корабля

Річ не в тому, що кожен астронавт в душі дитина (хоча чому б і ні?): іграшки на борту космічних кораблів відіграють роль детектора невагомості. Коли зникає гравітація, вони піднімаються у повітря і починають дрейфувати. 

Загалом цю функцію міг би виконувати будь-який предмет, тож чому б не милий, вкритий блискітками динозавр на імʼя Тремор? Саме його задетектила Аліса у кабіні Crew Dragon буквально за кілька секунд після виходу корабля на орбіту, а вже за 10 хвилин ми ресерчили всіх динозаврів з блискітками на eBay та Amazon. Зважаючи на динаміку цін на динозаврів, те саме паралельно робив ще мільйон людей. 

Той самий блискучий Тремор Той самий блискучий Тремор

Тепер Тремор посідає почесне місце серед Алісиних іграшок, і я вже майже не сіпаюся, згадуючи, скільки він коштував. 

Інші іграшки, що літали у космос, не настільки хайпові, тож обійдуться вам значно дешевше. Якщо ваша дитина (чи не тільки дитина) теж фанатіє від досліджень безмежного Всесвіту, а ви ще не придумали, що їй подарувати, SPEKA підготувала добірку іграшок, що побували у космосі

Іграшки на місії Artemis 1

У цю непілотовану місію полетіла половина «Будинку іграшок», їй-богу. Добре, що Снупі в нас вже був, а то б…

Снупі в космосі

На згадку про знамениту місію Apollo представники NASA випустили особливого собаку. Снупі, зірка коміксів Peanuts, які виходили з 1950 по 2000 рік, став індикатором нульового перевантаження для космічного корабля Orion. У коміксах намальований бігль висадився на Місяць у 1969 році, а місячний модуль «Аполлона-10» назвали «Снупі» на його честь.

Снупі у невагомості Снупі у невагомості

Снупі одягнений у копію скафандра, який NASA приготувала для своїх астронавтів Artemis. З NASA він почав співпрацювати у 1968 році, коли представники агенції попросили творця Peanuts Чарльза Шульца використати зображення собаки як талісман. Того року NASA запровадила нагороду «Срібний Снупі» для вшанування співробітників, які досягли значних успіхів у безпеці місій та у польоті людини у космос.

Чотири мініфігурки LEGO

Чотири мініфігурки LEGO їдуть на борту Orion як косплей астронавтів NASA, а команда з шести наземних диспетчерів LEGO підтримує групу в космосі. Квартет складається з персонажів «Кейт» і «Кайл» із системи SPIKE Prime від LEGO Education, а також «Джулії» та «Себастьяна» з лінії іграшок LEGO City.

LEGO-команда ORION LEGO-команда ORION

Усі чотири фігурки представлені у «Build to Launch: A STEAM Exploration Series», яка містить 10 тижнів цифрового контенту про космос і науку на вебсайті LEGO Education. Батьки, викладачі та студенти можуть за допомогою мініфігурок дізнатися більше про галузь STEM.

Баранчик Шон

Баранчик Шон з британського дитячого телешоу полетів у космос у 2007 році на 15-ту річницю свого першого телевізійного серіалу в 2007 році, хоча вперше з'явився у 1995 році в короткометражному фільмі «Ретельне гоління». Серіал дивилися у 180 країнах. 

На орбіту Шон вийшов одягненим у льотний костюм ESA.  На орбіту Шон вийшов одягненим у льотний костюм ESA. 

Іграшки на місії Crew-1

Екіпаж SpaceX Crew-1 узяв із собою на МКС Ґроґу, відомого також як Малюк Йода — персонажа телесеріалу «Мандалорець» від стримінгового сервісу Disney+. Ґроґу належить до тієї самої інопланетної раси, що і майстер-джедай Йода із «Зоряних воєн».

Грогу на злеті Грогу на злеті

Іграшки на місії Dragon 2

TY Flippables Tremor Dinosaur чи не найбільш блискуча персона, що колись виходила на орбіту. Вибір упав саме на нього, бо сини астронавтів Боба Бенкена і Дуга Херлі обожнюють динозаврів, апатозаврів зокрема. Отже, 15-сантиметровий блискучий Тремор — перший в історії Землі апатозавр, що здійснив космічний політ. 

Астронавти розповідають історію Тремора

Іграшки на Discovery (місія STS-51D)

У 1985 році у цю місію злітала Slinky — всесвітньо відома гігантська пружинка. Слінкі стала першою іграшкою у космосі. Але насправді тоді у місію відправилася ціла колекція: окрім пружинки на борту шатла були йо-йо, іграшкова машинка та м'яч. 

Іграшки на місії STS-128

Він так хотів у космос у своєму мультику, що було б дивно, аби його не взяли в реальності. Базз Лайтер, космонавт з «Історії іграшок» прибув на МКС у 2008 році і провів там 15 місяців. А потім успішно повернувся на Землю. 

Іграшки на Discovery (місія STS-63)

Ведмедик Магеллан (Magellan T. Bear) літав на Discovery як «спеціаліст з освіти». І це не зовсім жарт: над сертифікацією ведмедика для космічних польотів працювали учні та викладачі початкової школи Елк-Крік Пайне, штат Колорадо, тож внесок у вивчення дітьми фізики Магеллан зробив неабиякий. 

Іграшки на місії «Союз»

Ще один ведмідь злітав у 2012 році на МКС на «Союзі» разом з астронавтом Джо Акаба. Smokey Bear, тобто димчастий ведмідь, — один із символів Лісової служби США. Іграшка провела на станції 123 дні і разом з Акабою повернулася на Землю. 

Інші незвичайні речі, які побували у космосі 

Астронавт Том Джонс вирішив зробити виняток з іграшкової традиції, а у свою місію на Discovery (місія STS-98) взяв улюблену книжку «2001: космічна одіссея» Артура Кларка, яка колись надихнула його на вибір професії. 

Книга, яка надихає стати астронавтом Книга, яка надихає стати астронавтом

Отже, якщо вам потрібен «космічний» подарунок, але для людини, що вийшла з віку захоплення ведмедиками і навіть динозаврами, то класика світової фантастики вам допоможе. 

Дисклеймер: насправді ми згадали не всі іграшки, що літали у космос, бо майже кожен космонавт брав із собою щось миле його серцю:  на орбіту виходив і R2-D2 (а як же) і навіть Олаф із «Холодного серця». Будемо раді, якщо додасте пропущені нами елементи у коментарях до цього тексту. І сподіваємося, що він зробив ваш день трохи веселішим. Бо р-ня згине. А космос вічний.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Цей день в історії: політ шатла «Колумбія» (STS-1)

Олександр Тартачний 12 квітня 2024 14:00

Пентагон не може заблокувати Starlink для росіян

Владислав Паливода 12 квітня 2024 13:47

Термінали Starlink масово потрапляють до російських військ в Україні через тіньові канали — WSJ

Богдан Камінський 10 квітня 2024 14:08

«Ефект концерту Тейлор Свіфт»: скільки грошей принесло сонячне затемнення у США

Олександр Тартачний 9 квітня 2024 15:42

Сонячне затемнення 8 квітня 2024: де дивитися

Богдан Камінський 8 квітня 2024 16:16