Космічні іграшки, або Чому перегляд запуску Dragon 2 коштував мені 150 баксів
Моя шестирічна донька Аліса — шалена фанатка космосу. Дитина вже кілька років не пропускає жодного важливого запуску. Іноді ці запуски бʼють по сімейному бюджету. Чому? Бо поки ми спостерігаємо, як корабель віддаляється від Землі, і слухаємо враження астронавтів, Аліса стежить за іншими членами команди. Адже майже у кожній місії пілотів супроводжують іграшки.
Навіщо іграшки на борту космічного корабля
Річ не в тому, що кожен астронавт в душі дитина (хоча чому б і ні?): іграшки на борту космічних кораблів відіграють роль детектора невагомості. Коли зникає гравітація, вони піднімаються у повітря і починають дрейфувати.
Загалом цю функцію міг би виконувати будь-який предмет, тож чому б не милий, вкритий блискітками динозавр на імʼя Тремор? Саме його задетектила Аліса у кабіні Crew Dragon буквально за кілька секунд після виходу корабля на орбіту, а вже за 10 хвилин ми ресерчили всіх динозаврів з блискітками на eBay та Amazon. Зважаючи на динаміку цін на динозаврів, те саме паралельно робив ще мільйон людей.
Тепер Тремор посідає почесне місце серед Алісиних іграшок, і я вже майже не сіпаюся, згадуючи, скільки він коштував.
Інші іграшки, що літали у космос, не настільки хайпові, тож обійдуться вам значно дешевше. Якщо ваша дитина (чи не тільки дитина) теж фанатіє від досліджень безмежного Всесвіту, а ви ще не придумали, що їй подарувати, SPEKA підготувала добірку іграшок, що побували у космосі.
Іграшки на місії Artemis 1
У цю непілотовану місію полетіла половина «Будинку іграшок», їй-богу. Добре, що Снупі в нас вже був, а то б…
Снупі в космосі
На згадку про знамениту місію Apollo представники NASA випустили особливого собаку. Снупі, зірка коміксів Peanuts, які виходили з 1950 по 2000 рік, став індикатором нульового перевантаження для космічного корабля Orion. У коміксах намальований бігль висадився на Місяць у 1969 році, а місячний модуль «Аполлона-10» назвали «Снупі» на його честь.
Снупі одягнений у копію скафандра, який NASA приготувала для своїх астронавтів Artemis. З NASA він почав співпрацювати у 1968 році, коли представники агенції попросили творця Peanuts Чарльза Шульца використати зображення собаки як талісман. Того року NASA запровадила нагороду «Срібний Снупі» для вшанування співробітників, які досягли значних успіхів у безпеці місій та у польоті людини у космос.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Чотири мініфігурки LEGO
Чотири мініфігурки LEGO їдуть на борту Orion як косплей астронавтів NASA, а команда з шести наземних диспетчерів LEGO підтримує групу в космосі. Квартет складається з персонажів «Кейт» і «Кайл» із системи SPIKE Prime від LEGO Education, а також «Джулії» та «Себастьяна» з лінії іграшок LEGO City.
Усі чотири фігурки представлені у «Build to Launch: A STEAM Exploration Series», яка містить 10 тижнів цифрового контенту про космос і науку на вебсайті LEGO Education. Батьки, викладачі та студенти можуть за допомогою мініфігурок дізнатися більше про галузь STEM.
Баранчик Шон
Баранчик Шон з британського дитячого телешоу полетів у космос у 2007 році на 15-ту річницю свого першого телевізійного серіалу в 2007 році, хоча вперше з'явився у 1995 році в короткометражному фільмі «Ретельне гоління». Серіал дивилися у 180 країнах.
Іграшки на місії Crew-1
Екіпаж SpaceX Crew-1 узяв із собою на МКС Ґроґу, відомого також як Малюк Йода — персонажа телесеріалу «Мандалорець» від стримінгового сервісу Disney+. Ґроґу належить до тієї самої інопланетної раси, що і майстер-джедай Йода із «Зоряних воєн».
Іграшки на місії Dragon 2
TY Flippables Tremor Dinosaur чи не найбільш блискуча персона, що колись виходила на орбіту. Вибір упав саме на нього, бо сини астронавтів Боба Бенкена і Дуга Херлі обожнюють динозаврів, апатозаврів зокрема. Отже, 15-сантиметровий блискучий Тремор — перший в історії Землі апатозавр, що здійснив космічний політ.
Іграшки на Discovery (місія STS-51D)
У 1985 році у цю місію злітала Slinky — всесвітньо відома гігантська пружинка. Слінкі стала першою іграшкою у космосі. Але насправді тоді у місію відправилася ціла колекція: окрім пружинки на борту шатла були йо-йо, іграшкова машинка та м'яч.
Іграшки на місії STS-128
Він так хотів у космос у своєму мультику, що було б дивно, аби його не взяли в реальності. Базз Лайтер, космонавт з «Історії іграшок» прибув на МКС у 2008 році і провів там 15 місяців. А потім успішно повернувся на Землю.
Іграшки на Discovery (місія STS-63)
Ведмедик Магеллан (Magellan T. Bear) літав на Discovery як «спеціаліст з освіти». І це не зовсім жарт: над сертифікацією ведмедика для космічних польотів працювали учні та викладачі початкової школи Елк-Крік Пайне, штат Колорадо, тож внесок у вивчення дітьми фізики Магеллан зробив неабиякий.
Іграшки на місії «Союз»
Ще один ведмідь злітав у 2012 році на МКС на «Союзі» разом з астронавтом Джо Акаба. Smokey Bear, тобто димчастий ведмідь, — один із символів Лісової служби США. Іграшка провела на станції 123 дні і разом з Акабою повернулася на Землю.
Інші незвичайні речі, які побували у космосі
Астронавт Том Джонс вирішив зробити виняток з іграшкової традиції, а у свою місію на Discovery (місія STS-98) взяв улюблену книжку «2001: космічна одіссея» Артура Кларка, яка колись надихнула його на вибір професії.
Отже, якщо вам потрібен «космічний» подарунок, але для людини, що вийшла з віку захоплення ведмедиками і навіть динозаврами, то класика світової фантастики вам допоможе.
Дисклеймер: насправді ми згадали не всі іграшки, що літали у космос, бо майже кожен космонавт брав із собою щось миле його серцю: на орбіту виходив і R2-D2 (а як же) і навіть Олаф із «Холодного серця». Будемо раді, якщо додасте пропущені нами елементи у коментарях до цього тексту. І сподіваємося, що він зробив ваш день трохи веселішим. Бо р-ня згине. А космос вічний.