Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Космічний телескоп James Webb виявив галактику, в якій можуть бути перші зірки Всесвіту

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
30 вересня 2022 2 хвилин читання

Комічний телескоп james Webb виявив галактику Спарклер, яка розташована на відстані 9 млрд років від Землі. Кульові скупчення зірок, що належать до цієї галактики, містять, ймовірно, одні з найперших зірок Всесвіту.

У липні 2022 року NASA опублікувала фото, зроблене телескопом James Webb, яке на сьогодні є найглибшим інфрачервоним зображенням Всесвіту. Ця фотографія, як виявилося, містить прихований скарб у вигляді далекої галактики, оточеної щільними кульовими скупченнями, які можуть містити деякі з перших зірок у Всесвіті.

Галактика, що отримала назву Спарклер, розташована за 9 млрд світлових років від Землі. Вона примітна своїм дивним витягнутим виглядом, але навколишні об'єкти особливо цікавлять науковців, оскільки можуть бути найдальшими кульовими скупченнями зірок, коли-небудь знайденими астрономами.

Кульові скупчення — це поселення стародавніх зірок, які належать до стадії зародження галактики, тому вони можуть містити підказки про ранні стадії галактичного формування, зростання та еволюції. Дивлячись на 12 компактних об'єктів, що оточують галактику Спарклер, астрономи канадської команди NIRISS Unbiased Cluster Survey (CANUCS) виявили, що п'ять із них справді є кульовими скупченнями. Щонайбільше, це можуть бути одні з найстаріших кульових скупчень, які коли-небудь спостерігалися, можливо, найперші зірки у Всесвіті.

Раніше ми розповідали, що NASA та Space X розглядають можливість запуску космічного корабля Dragon до телескопа «Габлл» для його обслуговування.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Китай звинуватив Starlink у порушенні правил космічного руху

Катерина Колонович 1 грудня 2022 15:01

NASA опублікувало короткометражку про місію Artemis I

Катерина Колонович 1 грудня 2022 09:47

SpaceX запустила 11 двигунів ракети Starship Super Heavy перед тестовим польотом

Катерина Колонович 30 листопада 2022 11:23

Китай відправив трьох астронавтів до своєї космічної станції

Катерина Колонович 30 листопада 2022 08:37

SpaceX запускає місію NASA Lunar Flashlight: де дивитися трансляцію

Катерина Колонович 29 листопада 2022 11:35